День закриття «Льодового клубу». На каток прийшли безліч сімейних пар, друзів, молоді та дорослих людей.
Батьки дітей, які займаються у спортивних секціях на території клубу, не раз писали петиції та пропонували місту викупити каток у власників. Але всі, хто якось міг вплинути на ситуацію, вирішили долю клубу інакше.
Наша журналістка побувала у клубі останнього дня його роботи, поговорила з відвідувачами, які захопливо ділилися спогадами та ковзали льодом разом з дітьми та коханими.
— Важко повірити у те, що у нас забирають каток, — говорить жителька міста Вікторія. — Саме тут я вперше стала на ковзани та вчила кататись моїх дітей. Тут ми збивали коліна, святкували дні народження та охолоджувались в літню спеку. Не могла, просто не могла пропустили останній день роботи «Льодового клубу».
— Мій син займається тут хокеєм вже три, а може й чотири роки, — розповідає Олена. — Як тільки ми дізнались про закриття «Льодового клубу», одразу не повірили. Син увесь час запитує що ж буде далі, він дуже любить кататись.
Олена розповідає, що чула, наче на місці клубу з’явиться інший каток і дуже сподівається, що так і буде.
— Не хочу залишати дитину без його справжнього захоплення, а раптом хокей — це його доля? — ділиться співрозмовниця.
— Я стою на ковзанах усе своє життя, — говорить Олексій. — «Льодовий клуб» — це місце, де я проводив майже кожні вихідні протягом останніх років 10. Це віддушина після трудового дня та розвага зранку у неділю. Я навчав дітей кататись, ми ходили сюди на побачення з дружиною... Не знаю, як парк без «Льодового» взагалі. Це дуже сумно. Сподіваюсь, його замінять іншим катком.
У клуб протягом усього дня заходять і виходять люди. І усі вони, як один, сумно поглядають усе довкола. Жалкують, що ковзанка зачиняється.
Редакція 20minut.ua звернулась за коментарем до міської ради. Ось як пояснив ситуацію з «Льодовим клубом» голова комітету по фізичній культурі і спорту міської ради Сергій Краєвський:
Саме тоді обговорювалось питання викупу «Льодового клубу», який перебуває у приватній власності і за який власник запросив понад 34 млн. грн. При цьому річний бюджет фінансування усіх 7 муніципальних ДЮСШ, де займається 2500 тисячі дітей, яких тренують 115 тренерів, — в 2019-му становив 34,6 млн. грн.І місто не може віддати бюджет всього дитячого спорту на купівлю одного об’єкту. На зустрічі також були обговорені варіанти щодо переведення тренувального процесу хокеїстів та фігуристів на іншу ковзанку в ТРЦ «Мегамолл». Також ми готові надати їм муніципальні зали для проведення занять із загальної фізичної підготовки юних спортсменів.
Крім того, міська рада звернулась до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з клопотанням щодо відновлення програми «Хокей України». А саме — в частині будівництва у Вінниці спортивної споруди із штучним льодом для занять зимовими видами спорту, у співфінансуванні з місцевими бюджетами.
Що стосується підтримки ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ», то в минулому році з бюджету громади було профінансовано 148 тисяч грн, на цей рік в бюджеті на фінансову підтримку цієї громадської організації передбачено 348 тисяч. Бо інклюзія — це дуже важливе для всіх нас питання. Щодо подальшої реалізації проекту «Сонячні ковзани» — міська влада готова обговорити варіанти участі у цьому конкретному проекті».
Читайте також:
Потурбуються про іншу ковзанку. Відповідь міськради на новину про закриття «Льодового клубу»
Неймовірно, але факт: Льодовий Клуб закривають! (Прес-служба ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ»)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер