Приміщення колишньої школи продають за 127 тисяч доларів. Чи законно це?

Приміщення колишньої школи продають за 127 тисяч доларів. Чи законно це?
 • У селі Рижавка продають приміщення старої школи за 127 тисяч доларів США.
 • Мешканці громади обурені фактом і не розуміють, яким чином це роблять, якщо будівля закладу освіти має бути державною власністю.
 • Журналістка «20 хвилин» розбиралася у ситуації.

Нещодавно в Фейсбук-групі з'явилося оголошення про продаж «виробничо-технічного приміщення (було школа) площею 1261 м.кв. З них підвал 339 м.кв просторий та сухий, ділянка 62,9 соток в оренді». Ціна складає 127 тисяч доларів США.

У коментарях під публікацію люди не стали цікавитися, яким же чином можна придбати це приміщення. Мешканці громади були обурені тим, що продають приміщення колишньої школи. Багато писали про несправедливість закриття навчальних закладів. А також були дописи з нерозумінням, яким чином можуть продавати державну власність.

Відео дня

Тож журналістка «20 хвилин» спробувало розібратися у всій цій історії.

Це не перший власник

Почнімо з передісторії школи, яку вдалося з'ясувати за допомогою інтернет-джерел.

У селі Рижавка, що в складі Гніванської громади, станом на 2020 рік проживало 199 осіб. У 1928 році тут побудували приміщення чотирирічної школи. Пізніше вона стала семирічною, але невдовзі її скоротили до початкової, а потім зовсім закрили. Чіткої дати закриття школи не вдалося встановити.

У Вікіпедії знайшли інформацію, що після першого закриття навчальний заклад знову відкривали, але лише як початкову школу.

Більше інформації надали у Гніванській міській раді. Й ми дізналися, що останні 20 років будівля школи знаходиться в приватній власності.

«Школа закінчила своє функціювання на початку 2000-х років. Приміщення було збудоване місцевим колгоспом за ініціативи голови колгоспу. Але зважаючи на те, що кількість дітей в школі була дуже малою, Жмеринською РДА спільно з Жмеринським відділом освіти було прийнято рішення про припинення фінансування даної школи», — йдеться у повідомлені.

Згодом, як пояснили у Гніванській міській раді, колгосп продав приміщення.

— За декілька наступних років змінився власник, який зараз і продає дане приміщення. Тому офіційно повідомляємо, що дане приміщення ніколи не перебувало у комунальній власності, тому ні місцева, ні державна влада не має ніякого відношення до оголошення про його продаж, — таку інформацію надала староста села Галина Деркач.

Ділянка державна, приміщення приватне

Проте у реєстрі можна побачити, що ділянка колишньої школи все ще перебуває у державній власності. То як це розуміти?

Щоб розібратися, зв'язалися з представницею агенції нерухомості «Простір», яка опублікувала оголошення.

Від неї дізналися, що саме приміщення старої школи є приватною власністю, яку викупив перед тим зовсім інший підприємець, а у нього вже придбав власник приватного підприємства «Нова Книга». Але ділянка навколо приміщення бувшої школи залишається державною власністю. Тому «Нова Книга» укладала договір про її оренду.

Представниця агенції розповіла, що ціну на приміщення ставили разом з власником. 

— Дане приміщення вже давно у власності даного видавництва, та директор добровільно на війні. Їм було вже просто невигідно його тримати, адже воно далеко знаходиться. Віддати переселенцям? Вода не підведена, котел вкрали, яму закидали, туалет надворі, — говорить жінка. — Мета — знайти людину-підприємця, який би зайнявся цим приміщенням, і воно не продовжувало руйнуватися та розкрадатися. Щоб дав би робочі місця і зробив би дорогу.

Продають, щоб зібрати гроші на допомогу армії

Більше вдалося з'ясувати у пані Людмили, дружини власника і співвласниці видавництва «Нова Книга».

— Мій чоловік зараз захищає Україну, йому 59 років. Він пішов добровольцем, він дуже потужний бізнесмен, і колись ми це приміщення купили дорожче, ніж зараз продаємо, — каже жінка.

Людмила підтвердила, що справді вони викупили приміщення у попереднього власника. Також жінка розповіла, що використовували його в якості складу.

— Тут до нас ще було підприємство. Ми його купляли за досить великі кошти на той момент, бо було потрібно десь складати книги. Ми видаємо підручники з лінгвістики, медицини, переважно літератури для вищих навчальних закладів. І використовували це приміщення більше, як складське, — пояснила співвласниця видавництва.

Від продажу власник «Нової Книги» хоче передати частину коштів для допомоги військовій частині, в якій служить.

Оренда до моменту продажу

В коментарях під постом про продаж також є інформація: Гніванська міська рада 23 травня 2024 року погодила рішення про укладання з приватним підприємством «Нова Книга» договору оренди на земельну ділянку комунальної власності, що розташована в селі Рижавка, на термін 20 років.

Оскільки власники видавництва планують продавати приміщення, то виникає питання: навіщо було укладати договір оренди.

Людмила пояснила, що через невизначений термін, який може знадобитися для продажу технічного приміщення, вони продовжують оренду. 


Читайте також:

Або невинні, або штраф: дізналися, які вироки найчастіше виносять хабарникам на Вінниччині

Від фінансистів, інженерів та медиків до дизайнерів: п'ять історій молодих людей, які не бояться змін

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • ОВ

  Це власність комунальна.
 • Роман

  Рижавка за Ворошилівкою
 • Галина

  😡😡😡Люди їм до лампочки

keyboard_arrow_up