Поринути в пригоди, розслабитися чи посумувати: добірка книг для довгих осінніх вечорів

Поринути в пригоди, розслабитися чи посумувати: добірка книг для довгих осінніх вечорів
  • Осінні вечори довгі та прохолодні. Більшість обирає затишний відпочинок вдома. Щоб скрасити посиденьки, пропонуємо вам добірку книг з осіннім настроєм.

Осінь часто називають найзбитковішою порою. Ви можете загорнутися в теплий плед, зробити собі гарячі напої та поринути у чарівний світ літературних подорожей. Часу нині на це вдосталь.

Підібрали книги, які вдало скрасять осінні вечори. Тут кожен зможе знайти щось для себе.

Розамунда Пілчер «Вересень»

Відео дня

У маленькому шотландському містечку, що продувається вітрами та приховався за хмарами, вирішують влаштувати бал на честь повноліття доньки одного з сімейств. На цю урочистість з'їжджається вся округа і ми зануримося в щастя і нещастя кожного з гостей.

Роджер Желязни «Ніч у тужливому жовтні»

Цю містичну осінню історію читачеві розповідає сторожовий пес на прізвисько Снаф (або Нюх). Разом з господарем Джеком Снаф бере участь у загадковії «Великій Грі», яка відбувається в декораціях Лондону та його околиць. Раз на кілька десятиліть, коли ніч Хелловіна збігається з повним місяцем, матерія реальності тоншає, й ворота між цим світом і царством Великих Древніх можуть бути відкриті. Процес їх відкриття і є Гра, в якій поміряються силами Добро і Зло. На читача чекає захоплива й страхітлива зустріч з доктором Франкенштейном та його монстром, Дракулою та вовкулакою, Шерлоком Голмсом та доктором Ватсоном, Распутіним та багатьма іншими видатними літературними персонажами.

О. Генрі «Останній листок»

Прониклива новела американця О. Генрі нікого не залишить байдужим. Історія про молоду художницю, яка смертельно хвора. Її єдина розрада — дивитись на те, як за вікном опадає листя з плюща. Дівчина переконана, що як тільки впаде останній листок — вона помре... Надзвичайно сумна історія про дружбу, талант і самопожертву.

Мілан Кундера «Вальс на прощання»

Тривіальна історія про небажані наслідки позашлюбного зв’язку двох випадкових людей на тлі нудного осіннього курортного містечка поступово збагачується інтригуючими варіаціями, і, з рештою, розгортається навколо кохання, ненависті й непростих відносин поміж сімома персонажами. За велінням природи ці часом антагоністичні істоти тягнуться одне до одного, рефлексують на тему власних помилок й намагаються розібратися в собі. Всі ці конвульсивні рухи схожі на особливий, гнітючий, проте невпинний, танок, ритм якого не змінюється, наче у вальсі, незважаючи на те, які ноти звучать.

Дзвінка Матіяш «Реквієм для листопаду»

Дуже незвична книга сучасної української авторки. «Реквієм для листопаду» — це твір, який зовсім необов’язково читати спочатку. Це – розлога медитація, потік думок, інтимних історій, які переплітаються між собою. Одна з них — це історія Дарини, її болю, пам'яті, спроби відшукати своє місце у світі.

Роджер Желязни «Ніч у самотньому жовтні»

Надзвичайно цікава та нешаблонна історія. Головний герой книги — сторожовий пес Снафф є охоронцем і провідником загадкового світу, населеного містичними створіннями, створеними майстрами літератури – Едгаром Аланом По, Артуром Конан Дойлем, Мері Шеллі, Бремом Стокером, Говардом Лавкрафтом та іншими. Увесь твір — це гра, що складається з 31 етапу — 31 дня жовтня. Доживете до 31-го ­— виграш ваш!

 Гао Сінцзянь «Осінні квіти»

Коротка і дуже сумна історія одного з найвизначніших східних авторів сучасності, нобелівського лауреата Гао Сінцзяня. Історія про любов, дружбу, спогади, осінь, щастя і дощ. Написана із властивою східним авторам душевністю та філософією. Що таке 50 років — рубіж, за яким старість? Чи час підводити підсумки, робити висновки про прожите життя, згадувати. Зокрема, про кохання. Осінні квіти — найяскравіші, найароматніші, найстійкіші, бо ж останні.

Рей Бредбері «Жовтнева країна»

Збірка невеличких, здебільшого містичних і моторошних історій-жахастиків, якраз в стилі Дня всіх святих. Тут вам і лиховісне немовля, і сумний карлик, що вглядається на себе в дзеркало, і старенька, що передумала вмирати, і скелет, що повстав проти свого ще живого господаря та безліч інших оригінальних і страхітливих сюжетів. Книга стане справжнім подарунком для поціновувачів оповідань Стівена Кінга і, звичайно, творчості самого Рея Бредбері.

Туве Янссон «В кінці листопада»

Цей твір знаменитої дитячої письменниці, як жоден інший наповнений відголосками дощу, шарудінням листя, подихом осені. Це не зовсім дитяча історія, а скоріш доросла, бо в ній йдеться про зовсім недитячі почуття самотності, взаємодопомоги і підтримки.

Коли всім хочеться сонця і позитиву, вони йдуть до гостинних мумі-тролів, але що робити, якщо прийшовши в гості ви розумієте, що господарів немає? Звісно, чекати, а водночас намагатись потоваришувати таким різним і водночас непростим створінням.

Єнс Крістіан Грендаль «Мовчання у жовтні»

Це — роман одного із найпопулярніших авторів сучасної Данії. «Мовчання у жовтні» справжній прозовий шедевр, який можна смакувати, розбираючи на шматочки. Роман — це монолог одного героя. Тут немає нікого, хто допоміг би нам побачити ситуацію зі сторони, або ж порушити плин його спогадів та роздумів. На початку жовтня дружина головного героя їде у подорож, нічого йому не пояснивши. Чоловік у роздумах і згадує про своє життя, батьків, перше кохання, знайомство з дружиною, коханкою і багато іншого.

Ольга Альохіна «Роздуми за філіжанкою кави»

Розмірковуючи над історіями за чашкою кави, ви зможете виявити свої цінності та знайти вірні для вас рішення. Книга навчить вас будувати відносини з собою й іншими людьми, побачити іншу точку зору, розвинути здатність до самопізнання. Роздуми стануть у пригоді тим, хто шукає усвідомленості, ясності та стійкості в житті. 

Надійка Гребіш «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду»

Коли як не восени пити запашну каву і шоколад? А до них неодмінно підійдуть теплі історії від молодої української письменниці. Це історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій — прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави — хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.

Наталка та Олександр Шевченки «Кривава осінь в місті Лева»

Ну і куди ж без детектива? На цей раз у жанрі «джіалло». У романі літературного подружжя Наталки та Олександра Шевченків витримані всі канони жанру — в ньому є і карколомна детективна інтрига, і сумнозвісний вбивця на прізвисько Окозбирач, і сюрреалістичні картини його жорстоких вбивств, божевільня, безумної гонитви, а ще — загадкові вулички стародавнього Львова.

 

Читайте також:

Кохання, війна, розлука. ТОП-8 потужних останніх треків від українських музикантів

Надихають та пробирають до глибини душі. ТОП-31 українських пісень воєнного стану

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up