По області ввели аварійні відключення світла. Чотири населені пункти повністю знеструмлені

По області ввели аварійні відключення світла. Чотири населені пункти повністю знеструмлені
  • На Вінниччині ввели аварійні графіки відключення світла для споживачів. 
  • Причина — значний дефіцит електроенергії в системі внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання.  
  • Окрім того, завтра, 15 травня, графіки відключень для промислових споживачів діятимуть протягом всієї доби.

О 20.55 диспетчер «Вінницяобленерго» отримав команду від диспетчерського центру Укренерго на введення першої черги графіків аварійних відключень (ГАВ) для споживачів області.

О 21.02 диспетчер отримав ще одну команду на введення додаткової другої черги ГАВ.

— ГАВ застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування, — кажуть в Обленерго. — Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередачі із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера НЕК «Укренерго». Команда про скасування ГАВ також надходить від НЕК «Укренерго». Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає.

Відео дня

О 21.16 «Вінницяобленерго» отримали команду від диспетчерського центру Укренерго на введення першої черги спеціальних графіків аварійних відключень для споживачів області. З цієї причини знеструмлено Немирів, Тульчин, Сутиски, Гнівань.

— Просимо вас, шановні споживачі, з розумінням поставитися до вимушених обмежень. Ваша витримка зараз допоможе нашій енергосистемі вижити, — кажуть енергетики.

СГАВ — це комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, задля збереження стійкості роботи енергосистеми, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ.

Вводиться та скасовується без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК «Укренерго» у разі неефективності ГПВ та ГАВ.

Час виконання — 3 хвилини.

Загалом 14 травня, з 21.00 до 24.00 Укренерго вимушене запровадити контрольовані аварійні відключення. Причина — значний дефіцит електроенергії в системі внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання.  

 

Читайте також:

Максим Гребельський з Літина отримав медаль «Захиснику України» від Головкома ЗСУ

Солдат із Гайсинщини Володимир Гунька отримав «Залізний хрест» від Головкома ЗСУ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up