Пільги та соціальна допомога. Що можуть отримати Захисники та Захисниці від Вінниці?

- Поранені військові, які понад 30 днів проходять/проходили лікування в стаціонарі, можуть отримати 10 тисяч гривень.
- Оскільки допомога надається з бюджету нашої громади, то для отримання виплати треба, щоб вони були прописані у Вінницькій громаді: мали місцеву прописку чи довідку переселенця.
- Загалом за цим напрямком вже 35 військових отримали по 10 тисяч. І це далеко не все, на що можуть розраховувати Захисники, Захисниці та члени їх сімей.
Виконком міськради 22 травня схвалив надання матеріальної допомоги чотирьом Захисникам, що наразі проходять лікування.
«Надати матеріальну грошову допомогу громадянам, які перебувають (перебували) на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я понад 30 діб у зв’язку з отриманням під час безпосередньої участі у захисті суверенітету та територіальної цілісності України поранення або іншого ушкодження здоров'я, в розмірі 10 тисяч гривень (кожній людині - авт.)», — йдеться в рішенні №1172.
З початку 2025 року таку допомогу отримали уже 35 оборонців, повідомляють на сайті міськради.
Нюанси програми
Сума матеріальної підтримки фіксована — вона складає 10 тисяч гривень.
За інформацією департаменту соціальної політики міської ради, матеріальна грошова допомога надається за рішенням виконавчого комітету Вінницької міськради, якщо Захисник чи Захисниця:
- на дату звернення та на дату отримання поранення (контузії, травми або каліцтва) або іншого ушкодження здоров'я є членом Вінницької міської територіальної громади або є переселенцем, що перебуває на обліку в Департаменті соціальної політики Вінницької міської ради;
- перебуває або перебував на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (незалежно від місця розташування цього закладу - авт.) понад 30 діб, у зв’язку з отриманням поранення або іншого ушкодження здоров'я під час безпосередньої участі у захисті суверенітету та територіальної цілісності України. До строку 30 діб також включають час на переміщення з одного закладу охорони здоров’я до іншого, якщо зазначений час не перевищує дві доби.
Оборонцям, яким потрібна фінансова допомога за цією програмою, варто звертатися за номером підтримки «Телефон ветерана»: (068) 752-43-32.
Маємо 9,4 тисячі ветеранів
Які ще діють пільги та соціальні послуги для оборонців та їх сімей?
З інформації, яку опублікував департамент соцполітики, в нашому місті діє Програма підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників та Захисниць України. Вона розрахована на 2023-2026 роки, з можливістю подальшого продовження.
На початок 2025 року під дію Програми підпадали: 9 тисяч 403 ветеранів війни, та також 923 родини з-поміж загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць України, в яких налічується 1 тисяча 409 людей.
Для ветеранів діє «всебічна соціальна підтримка Захисників та Захисниць України шляхом їх професійної перепідготовки, навчання, працевлаштування, сприяння у започаткуванні власної справи».
Для цього влаштовують курси, різноманітні профорієнтаційні заходи. А нещодавно троє ветеранів отримали ваучери від громади: по 100 тисяч гривень кожному на започаткування свого бізнесу.
Що найбільше цікавить військових
І ще один напрямок роботи — підтримка сприятливого морально-психологічного стану Захисників та Захисниць України, членів їх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників та Захисниць України.
Їм надають допомогу в реалізації пільг та соціальних гарантій, вирішенні соціально-побутових питань, забезпеченні якісної психологічної та правової допомоги, залученні до культурологічних заходів, які проводяться у громаді.
Для цього, зокрема, діє відділ «Сервісний офіс у справах ветеранів» — 12 помічників ветерана впродовж 2024 року надали 41,4 тисячі послуг та опрацювали 4,5 тисячі звернень.
Найчастіше ветерани звертаються за консультаціями щодо передбачених законодавством пільг, прав та гарантій (53% від загальної кількості звернень).
Для кого спорт безоплатно
Наступна складова міської програми підтримки — сприяння в підтриманні належного стану здоров’я, дотриманні здорового способу Захисників та Захисниць України, членів їх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих.
Заходи передбачені цим напрямком, це:
- арттерапевтичні події, тематичні майстер-класи, які проходять у «Ветеранському просторі»;
- військовослужбовці з інвалідністю можуть безоплатно відвідувати спортивні споруди міських дитячо-юнацьких спортшкіл, «Центрального міського стадіону». У 2024-му цим правом скористалися понад 3000 разів;
- з травня минулого року Захисники України, які отримали інвалідність внаслідок війни, можуть безоплатно відвідувати басейн Міської дитячо-юнацької спортивної школи №3. У 2024 році такою можливістю скористались 77 людей;
Турбота про дітей
Окрема складова програми — підтримка дітей загиблих військових. Вона складається з кількох видів матеріальної допомоги:
- на оздоровлення дітей, віком від 0 до 18 років — 5000 гривень на кожну дитину;
- допомога сім’ям з дітьми, які йдуть до першого класу (на придбання шкільного приладдя) — 5000 гривень на кожну дитину в сім’ї;
- виплати до Дня святого Миколая на кожну дитину, віком від 0 до 18 років — 3000 гривень на кожну дитину;
- допомога на оплату комунальних послуг сім’ям загиблих Захисників і Захисниць України, сім’ям людей, яким присвоєно посмертно звання Героя України. Зокрема, на зимовий період ця сума підтримки сягає 1000 гривень на домогосподарство.
- виплата до Дня пам’яті загиблих захисників і захисниць України (29 серпня) — 3 тисячі 23 гривні (один прожитковий мінімум для працездатних осіб — авт.);
- компенсація за самостійне санаторно-курортне лікування — 15 тисяч гривень.
Крім того, в бюджет громади закладають кошти на надання медичних стоматологічних послуг демобілізованим військовим та членам сімей загиблих Захисників і Захисниць.
Зауважимо, що вищеперераховані види допомоги не надаються автоматично. Щоб службовці знали про потреби, потрібно подавати заяву та пакет документів до «Прозорих офісів» Вінниці.
За консультаціями та довідками варто звертатися за такими контактами:
- Управління соціального захисту населення (Лівобережне), Вінниця, Замостянська, 7: 097-101-45-18, 093-190-83-93, 50-86-70, 50-86-77
- Управління соціального захисту населення (Правобережне), Вінниця, Космонавтів, 30: 097-101-58-40, 063-856-62-72, 50-83-88, 50-91-33.
Раніше, нагадаємо, розповідали як отримати 25 тисяч гривень на поховання загиблих військових у Вінниці.
Читайте також:
Яку допомогу пропонують родинам загиблих військових у Вінниці — Перелік та контакти
Соцзахист військових та їх сімей у Вінниці: що дають і як отримати виплати
Підтримка родин захисників: куди звертатися та як можуть допомогти
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Санечка НечаеваТак є таке