Під Вінницею зʼявиться великий чоловічий монастир. Він стане першим у складі ПЦУ

Під Вінницею зʼявиться великий чоловічий монастир. Він стане першим у складі ПЦУ
Настоятель чоловічого монастиря отець Софроній
  • Впродовж кількох наступних років в області побудують монастир з келіями та храмом для монахів, собором та корпусом для паломників, висадять великий сад, а територію обнесуть муром. Що це за проєкт? Хто за нього платить? Що розповідає настоятель? Як уся територія виглядає зараз?

На початку березня на засіданні Священного Синоду ПЦУ, ухвалили рішення про створення чоловічого монастиря у Вінницькій області. Побудувати його планують в селі Іванівка Луки-Мелешківської громади. 

Монастир отримав назву Свято-Вознесенського, а його настоятелем призначили архімандрита Софронія Чуприну, який до того був кліриком Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці.

Монастир зʼявиться на місці колишньої лікарні, приміщення якої впродовж трьох останніх десятиліть стояли занедбаними, а подекуди аварійними. Територія також була захаращеною, перетворившись на стихійний смітник та чагарникові «джунглі». 

Відео дня

Наприкінці травня духівництво, парафіяни з Вінниці та мешканці навколишніх громад розпочали розчищення й прибирання території. Тоді ж там провели першу Божественну Літургію просто неба. Її очолив митрополит Симеон. 

У червні освятили поклінний хрест на місці, де планують збудувати головний храм на честь Вознесіння Господнього.   

— Коли було тепло, ми звершували богослужіння перед хрестом. До нас приєднувалося чимало людей. На одному з останніх було 97 парафіян. Зараз, коли холодно, облаштовуємо тимчасовий зимовий храм у приміщенні колишньої лікарні. Сподіваємося, що найближчим часом розпочнемо у ньому регулярні богослужіння, — розповідає настоятель храму отець Софроній. 

Софроній Чуприна

Територія майбутнього монастиря займає площу майже 1,5 гектара. Зараз вона виглядає прибраною й доглянутою, наскільки це можливо в обставинах, що там склалися. Біля поклінного хреста висаджено чимало кущів троянд, півоній та дерев магнолій. Вони стали тимчасовим оздобленням території. Після завершення будівництва всіх споруд, планують облаштувати великий сад, як місце відпочинку для усіх охочих. 

Пріоритетними завданнями наразі є юридичне оформлення монастиря, який насправді буде цілим комплексом, а також проєктування майбутніх споруд. За генеральним проєктом Свято-Вознесенський чоловічий монастир матиме двоповерховий братський корпус з домовим храмом та келіями, де молитимуться та житимуть монахи. 

Збудують також Вознесенський собор, що стане найбільшою спорудою усього комплексу. Це буде п'ятибаневий храм у стилі українського бароко. Одночасно у ньому зможе перебувати 400-450 людей.  

@vn20minut Перший чоловічий монастир ПЦУ побудують у селі Іванівка Лука-Мелешківської громади. Що вдалося дізнатися про цей проєкт, дізнавайтеся у відео ▶️ #монастир #церква #храм #пцу #будівництво #вінницькаобласть #україна ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці

Побудують там й спеціальний корпус для паломників, де вони зможуть лишитися на кілька днів. Для прочан працюватиме трапезна з кухнею. Планується також встановити браму й облаштувати мури. 

— Наскільки швидко усе це вдасться втілити в життя, сказати не беруся. Першочергово гроші зараз потрібні на фронті. Припускаю, що на будівництво всього нашого комплексу може піти кілька років, — продовжує настоятель храму Софроній Чуприна. — Першим ми побудуємо братський корпус, щоб якнайшвидше запалити там чернече життя. До того часу молимося і звершуємо богослужіння.

За словами отця Софронія, усі роботи, повʼязані з майбутнім монастирем, фінансуються завдяки пожертвам парафіян. Будуватимуть його також коштом благодійників. 

Наразі це перший та єдиний на Вінниччині монастир, що підпорядкований Православній Церкві України.

Підтримати його будівництво будь-якою посильною для вас сумою можна за цим тимчасовим рахунком: 

4149609013252731 — (ПриватБанк)

Крім того, можна передати будівельні матеріали, інструменти та інший корисний на будівництві інвентар. Детальніше про потреби можна дізнатися за цими контактами:

Сторінка монастиря у Фейсбуці

Електронна скринька: [email protected]

Монастирський номер: (093)131-30-29

Читайте також:

Суд повністю виправдав кривдників майданівця з Ладижина: справу «тягнули» 10 років

«Стєкляшки» замість старих павільйонів. На заміну зупинок витратять 1,3 мільйона гривень

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (85)
  • Галина Поворознюк

    Слава Богу ,таки відродиться наша спавжня ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ,дякуючи Тобі Господи в людей є прозріння,щодо свого рідного..Слава Тобі Боже потихенько здихаїмося гундяївського ярма.
  • Марина Любимая

    А де ж 59 коментарів ділись, хотіла почитати- скрили? 😅 А де ікони святих візьмуть, нові напишуть? Може ще й святий істочник буде?🤦‍♀️
    Але позитив таки є- це все ж куди краще відбудувати, ніж відбирати, бити і грабувати!
  • Валентина Кононенко Кравчук

    Нещодавно на п'ятничанах,на території церкви ,яка ще до цієї пори є російською, були виставлені палатки ,з церковним інвентарем від різних монастирів з України.Монастирів і жіночих і чоловічих.На кожній палатці -висіла вивіска ,який монастир.І всі ці вивіски написані ворожою російською мовою ((((
    Майже всі ,хто торгував розмовляли на мові ворога (((
    І коли я заказала молебень за сина воїна ,спочатку записали його ім'я в зошит,а потім запитали мене -до якої я ходжу церкви,і коли почули відповідь ,що ходжу на соборну в Преображенськмй храм ,то ім'я сина було з зошита вичеркнуто і на мене накинулась жіночка ,яка торгує в церкві на вишеньці ( біля кінотеатру мир) що ви ходите в роскольніческу церкву (бо вона українська) і монахи не будуть читати такий молебень за вашого сина.
    От вам і відповідь - за що і за кого воюють наші воїни ,за що віддать своє життя - за цю російську гидоту ,яка чекає руський мір((((

    Зінаїда Герасимчук reply Валентина Кононенко Кравчук

    Валентина Кононенко Кравчук Людям потрібно цікавитись в яку вони на даний час ,йдуть в церкву і моляться , кому несуть пожертву ,а так привикли ,що вона близенько і що раніше ходили ,"какая разница "для них .Можуть стати вдома і помолитись від всього серця і душі, і їх молитву теж почує Бог .

    Валентина Кононенко Кравчук reply Валентина Кононенко Кравчук

    Зінаїда Герасимчук люди ходять від відчаю,так як на часі важкі часи,і не всі знають чи це московські попи і монахи чи українські .
    Тому звинувачувати людей це вихід.
    Звинувачувати потрібно владу,що за скільки років незалежності і війни ,ми ще в своїй державі маємо руські церкви ,монастирі .

    Зінаїда Герасимчук reply Валентина Кононенко Кравчук

    Валентина Кононенко Кравчук Ось цим все сказано , ходіть і їздіть ,цілуйте їм руки, давайте їм гроші ,а вони будуть на нас скидати ракети балістичні . Там же на вихідних і на свята ,машин стільки ,що яблуці немає де впасти .Продовжуйте підтримувати їх , бо мабуть мало нам ще горя .
  • Лариса

    30 років півтора гектари стояли пусткою, держава коштів не витрачала. І витрачати не збирається. Зараз військові госпіталі та медичні заклади, де лежать поранені, функціонують з величезною допомогою волонтерів.  Монастир збираються будувати теж не за державні гроші, а  коштами меценатів. Там, дійсно, зможуть знайти прихисток чоловіки, якими держава не опікується. Ні для кого не секрет, як багато зараз покалічених на фронті кинуті напризволяще. Крім близьких родичів, вони нікому не потрібні. Монастир може стати для них постійним місцем проживання й служінню Богу.

keyboard_arrow_up