Під час війни вінничани продали товарів за кордон більше, як торік. Тільки борошна зменшили

- За пів року з нашої області експортували продукції на $582,5 мільйона, це майже на 14% більше, ніж за той самий період у 2021-му.
- В область завезли з-за кордону товарів майже на $250 млн., це менше, ніж торік на 20%.
- Що вивозять і що завозять? Яким маршрутом експортують зерно?
У 118 країн світу продавали продукцію з нашої області у перші шість місяців 2022-го року.
Війна суттєво вплинула на логістичні маршрути. Попри це, продаж зернових культур зріс на 41,4% у порівнянні з першою половиною 2021-го року.
Нагадаємо, у нас є що продавати. Минулий рік видався врожайним на зернові. Область зібрала хліба стільки, скільки не збирала за всю свою історію. Навіть у радянські часи не було таких показників. Загальний вал зерна склав у 2021-му 6,6 млн. тонн.
Для потреб нашого краю на рік вистачає трохи більше 200 тисяч тонн зерна.
Новий маршрут — через Молдову
Південні порти Одеси й Миколаєва, як відомо, були заблоковані. Тільки недавно відновили відправку зерна морем. І то незначними партіями. Як же тоді нашим вдалося вивезти більше, ніж торік?
Один з підприємців, який займається експортом продукції, пояснив, що рятівною соломинкою стало наше географічне розташування з Молдовою.
— Область має з Молдовою залізничне сполучення, — каже співрозмовник. — У Могилеві-Подільському розташований залізничний міст через Дністер. Саме цим шляхом скористалися. З Молдови далі на Румунію. Вивозили також автомобільним транспортом. Логістика ускладнена. Витрати більші, ніж це було раніше через порти Миколаєва і Одеси, але це був вихід із ситуації.
Свої розкупили борошно і крупи
Тим часом експорт борошна і круп суттєво скоротили майже на 66% у порівнянні з тим, що продали у першій половині минулого року. Пояснення просте. З початком війни люди активно скуповували борошно і крупи. Не треба було витрачатися на ускладнену логістику. Розкуповували на місці.
Більше продали за кордон жирів та олії на 20%.
Хоч як дивно, але область продає за кордон також машини, обладнання, механізми та електротехнічне обладнання. Статистика не уточнює, що це за вироби, тільки називає загальну суму,яку виручили за їх реалізацію — $36,6 млн.
Молока, молочних виробів, яєць птиці та меду продали загалом на $10,4 млн.
Текстильних виробів — на $9,3 млн.

Що імпортують?
Основу імпорту складає продукція хімічної промисловості та пов’язаних з нею галузей виробництва (20,6%), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (18,7%), засоби наземного транспорту (15,2%).
Завозять в область також недорогоцінні метали та вироби з них (6,1%), деревина і вироби (5,3%), текстильні матеріали та вироби (5,0%).
У публікації використали дані обласного управління статистики.
Читайте також:
«Є Царське село, буде ще Золотий хуторок?». 15 гектарів лісу у П’ятничанах — для 322 багатіїв
Що нового та цікавого у Вінниці. Новини вінницьких компаній
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Tetyana CHEGEROVAПишаюсь Вінничиною!!!