Першими прийшли батько й син. Чому не всі музеї Вінниці відчинили двері?

Першими прийшли батько й син. Чому не всі музеї Вінниці відчинили двері?
Обласний краєзнавчий музей вдіновив роботу, у Коцюбинського і Пирогова - двері зачинені
  • Віднині, з 14 травня, дозволяється відновити роботу музеїв.
  • Перших відвідувачів знову прийняв обласний краєзнавчий і його підрозділ «Вервольф»
  • Не працюють музеї Пирогова і Коцюбинського.
  • Що нового чекає відвідувачів музейних закладів

З нинішнього дня послаблено низку карантинних заходів. Наскільки цікавим для вінничан виявилося відновлення роботи музеїв. Чому не всі з них відчинили двері? Про це дізнавався журналіст 20minut.ua.

В обласного краєзнавчого 14 травня пам’ятний день — 102-а річниця з часу заснування. У цей день музей відчинив двері для відвідувачів після послаблення карантину.

На екскурсію не більше п’яти осіб

Для працівників, і для відвідувачів запроваджено санітарні та протиепідемічні заходи — перебування у масках, дотримання соціальної дистанції, користування антисептичними засобами, що встановлені при вході у приміщення. Екскурсії дозволено проводити не більше як для п’ятьох осіб.

Відео дня

При вході міряють температуру. Періодично проводять дезінфекцію приміщення.

Першими відвідувачами стали батько з сином-підлітком.

—Відвідувачі скучили за музеєм, а ми за відвідувачами, — каже завідувач відділу Лариса Семенко. — Сьогодні перший день для екскурсій. А ми працюємо з вівторка. Наприклад, наш відділ створює експозицію періоду Української революції 1918-1921 років. Доповнюємо матеріалами революційних подій на Поділлі. Триває ремонт залу.

Нові виставки

Нові виставки у музеї пропонують не тільки шанувальникам історії.

Одна з них має назву «Події та долі: Вінниччина у вирі Другої світової». За словами завідувачки сектору виставкової роботи Тетяни Журнової, матеріали присвячені 75-й річниці перемоги над нацизмом. Вони розповідають про минулу війну через долі конкретних людей.

Оглянути виставку можна в академічній залі. Діятиме до 2 вересня. Дата символічна — в цей день закінчилася Друга світова.

«Мої натхненні миті» — це виставка художнього текстилю. На ній представлено роботи відомої майстрині Людмили Бондар.

«У неділю рано зілля копала» — так називається ще одна виставка. У ній йдеться про історію розвитку народної медицини, про знаних цілителів тощо.

Щоправда, відкриється виставка 20 травня.

«Вервольф» представить дослідження про підземний будинок

Оновлює експозицію філія обласного краєзнавчого музею — «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму». Про це розповів його керівник Сергій Гареник.

—У нас теж сьогодні  вже були відвідувачі, — говорить пан Сергій. — Зараз працюємо над оновленням стендів. Роботу виконали приблизно на 90 відсотків. У нас з’являться нові інформаційні матеріали.

Одним з таких матеріалів,за словами Гареника, стануть результати досліджень науковців київського Інституту прикладних проблем екології, геофізики і геохімії. Йдеться про дослідження підземелля на території колишньої ставки Гітлера «Вервольф».

Дослідники передали музею звіт про проведену роботу восени 2019-го. Його результати підтвердили припущення про можливість підземних приміщень. Під час досліджень встановлено наявність підземного об’єкту. Мова йде про 4-поверхову будівлю, а також тунель, глибиною 10-12 метрів. Два верхні поверхи заповнені газами, що мають назву аргон і радон. Два нижні ще потребують дослідження.

На відкриття музею Пирогова нема дозволу

Національний музей-садиба Миколи пирогова підпорядкований Міністерству охорони здоров я.

—Ми ще не отримали дозволу з Києва на відкриття музею, — розповіла заступник директора Любов Коваленко. — Звернення написали. По телефону нам повідомили, що воно знаходиться на розгляді.

За словами співрозмовниці, працюють ті, хто відповідає за догляд за територією. З настанням весни у них побільшало роботи.

—Навряд чи найближчим часом можна сподіватися на появу колективних екскурсій, — продовжує Любов Коваленко. — Транспорт не працює. Та й екскурсійні групи мають бути обмежені за кількістю.

У Коцюбинського - реконструкція

 —Наш музей припинив роботу ще до карантину, — розповіла директор музею-садиби Коцюбинського Лариса Кравченко. — Першого лютого розпочали реконструкцію. Планували ще в грудні минулого року, але багато часу витратили на отримання дозвільних документів. Одні з них отримали у Міністерстві культури. Крім того, потрібен ще був дозвіл Державного бюро будівельно- архітектурної інспекції. Не регіональної структури, а столичної.

Роботи з реконструкції передбачено провести у три етапи. На першому мають відновити меморіальні приміщення, на другому  — адмінбудівлю, на третьому впорядкувати й оздобити територію.

Під час карантину будівельники мало працювали. Нині, коли послаблено заходи, знову приступили до роботи.

Керівник установи Лариса Кравченко передбачає, що триватиме реконструкція у кращому випадку упродовж двох років.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up