Пенсіонери-переселенці, які живуть на Вінниччині, мають пройти ідентифікацію до 1 квітня

Пенсіонери-переселенці, які живуть на Вінниччині, мають пройти ідентифікацію до 1 квітня
  • Станом на 1 лютого в області зареєстровано 3100 отримувачів пенсійних виплат з числа внутрішньопереміщених осіб.
  • З них ідентифікацію пройшли лише 10%.

Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області звертає увагу на те, що для отримання виплат у 2024 році внутрішньо переміщені особи мають пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в Пенсійному фонді України до 31 березня 2024 року.

Фахівці Пенсійного фонду нагадують, що особи, які до 24.02.2022 року набули статусу ВПО, мають періодично проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк». Водночас, в період дії карантинних заходів з 12 лютого 2020 року, така процедура не проводилась. Її відновили з 1 липня 2023 року у зв’язку зі скасуванням карантину.

Відео дня

— Якщо людина не пройде ідентифікацію до 31 березня 2024 року, пенсія не буде виплачуватись, а буде накопичуватися на розрахунковому рахунку пенсіонера. Після проходження ідентифікації пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з того місяця, у якому припинилось фінансування виплати, — наголошують у Пенсійному фонді.

Як можна пройти ідентифікацію:

  • Звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчують особу (паспорт громадянина України). 
  • Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис» («Дія ID»), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Детально за посиланням.
  • За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України. Детально за посиланням.
  • В закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити поштою рекомендованим листом, або в сканованому вигляді через вебпортал Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

 

Читайте також: 

Які категорії вінничан продовжать отримувати щоквартальну муніципальну допомогу в 2024 році

Виплати військовим, ВПО і пенсії. Що зміниться у лютому для вінничан

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up