Парк «Хімік» має стати зеленою оазою району. Результати дослідження

- Протягом квітня дослідники з «Інституту розвитку міст» спілкувалися з жителями Замостя, аби з’ясувати як потрібно змінити парк «Хімік».
- Думки мешканців стали основою для дослідження з рекомендаціями, що 21 червня затвердили на депутатській комісії.
- Далі урбаністи продовжать дослідження та розпочнуть формувати Концепцію розвитку парку. Що буде в її основі?
У четвер, 21 червня, у мерії розглянули результати дослідження щодо створення парку «Хімік», яке у квітні робили волонтери та працівники КП «Інститут розвитку міст».
Очільниця комунального підприємства Аліна Дяченко розповіла про результати вивчення громадської думки. Зокрема про те, що учасники опитування хочуть бачити в парку: дерева, газон та квіти, освітлення, лави, смітники, вбиральню, алеї, оновлений фонтан, бігові доріжки, спортзона, тренажери, нові дитячі майданчики, відеонагляд або охорону, Wi-Fi, зону для вигулу тварин, велопарковки.
Разом з експертами було сформовано потенційні сценарії розвитку парку. Серед них жителы обрали – «Активний». Цей варіант передбачає створення на території парку спортивних об’єктів громадського користування, відновлення дитячого майданчика, збереження зелених насаджень та мінімум об’єктів культурно-розважального характеру.
— Зелена оаза району, якісний відпочинок та здоровий спосіб життя – такі акценти ми побачили у відповідях мешканців, і саме ці аспекти мають лягти у майбутню концепцію парку, — підсумувала Аліна Дяченко.
Рекомендації від урбаністів:
- Місцеві мешканці однозначно сприймають цю територію як «єдину зелену, рекреаційну зони» району, яка становить для них надзвичайно велику цінність своїми зеленими насадженнями та можливостями для відпочинку.
- Досить чітко, окрім базової інфраструктури парку проявляється запит на спортивні об’єкти загального користування – тренажери, спортивні зони, бігові доріжки. Це може стати однією з особливостей, акцентів парку при створенні його майбутньої концепції.
- Під час дослідження виявилась неабияка активність місцевих жителів та їх готовність брати участь в розвитку парку. Цей аспект потрібно врахувати на наступних етапах роботи, зокрема варто продовжити практику залучення людей до вироблення рішення, зокрема розробки Концепції парку.
Презентація повністю за посиланням.
У підсумку депутатська комісія підтримала рекомендації «Інституту розвитку міст» щодо подальших дій, зокрема, необхідності здійснення урбаністичного аналізу території та провести аналіз стейкхолдерів (зацікавлених сторін - авт.), після чого розробити Концепцію парку «Хімік» за активної участі місцевих мешканців.
Читайте також:
- «Хай живе Хімік!». Що хочуть зробити з парком жителі Замостя
- На Замості обговорили три варіанти розвитку парку «Хімік»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.