Онкохворих дітей заразили гепатитом С і ніхто в тому не винен

Онкохворих дітей заразили гепатитом С і ніхто в тому не винен
В кінці листопада 2015 року великого галасу набула ситуація з зараженням гепатитом С онкохворих дітей в обласній дитячій лікарні. Тоді мали створити комісію, аби розібратися хто винен і що робити. Пройшло більше двох місяців, винних немає...

Лікарів все одно не зроблять винними, вважають президент благодійного фонду "Допомога онкохворим дітям" Валентина Маркевич та регіональний представник фонду Лариса Білозір, Кажуть, спишуть усе на обладнання.


- Але ж мова йде про халатність лікарів, тому що про проблему у відділенні знали не один рік, але замовчували, - говорить Валентина Маркевич. - Крім того батьки хворих дітей кажуть, що і персонал дитячої обласної хворіє на гепатит С. Говорять і про не дотримання санітарних умов в гематологічному відділенні; про гроші, які беруть з пацієнтів за перебування у палаті; про окремих лікарів - непрофесіоналів, зокрема колишнього завідувача гематологічного відділення Леоніда Остапенка. 


Піводячи підсумки усіх скарг Валентина Маркевич висловила недовіру головному лікарю дитячої обласної лікарні Василю Паненку та керівнику станції переливання крові Оксані Банах. Одному за те, що замовчував кричущі факти, іншій - що халатно віднеслась до перевірки крові, яку вони надають у лікувальні заклади.

Відео дня

 

 Головний лікар дитячої обласної  лікарні вважає закиди як Валентини  Маркевич, так і Лариси Білозір казками  далекими від реальності. 

 - В нас були численні перевірки і якихось  порушень не виявлено,  - говорить Василь  Паненко. - Проблема гепатитів існує не один  рік, і це не проблема Вінницької області, а  держави. Особливо гостро  опрацьовувалось питання у 2012 році, коли,  чи не вперше, Міністерство охорони  здоров’я звернуло увагу на проблеми,  пов’язані з заготівлею препаратів крові. Вже  тоді надто емоційно обговорювались і  дискутувались питання гепатитів,  переливання препаратів крові та заготівлі донорської крові. 

За словами лікаря в 2013 році держава затвердила програму, пов’язану з проблемою захворювань на вірусні гепатити. Вінниччина чи не одна з перших в Україні, почала детально остежувати на вірусні гепатити дітей, які отримували хіміотерапію при онкологічних захворюваннях. Не сьогодні, і не з кінця 2015 року, коли розпочалась активна кампанія пошуку винних. Проблема ця була акцентована ще на початку 2014 року. У 2015 році, у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні затвердили план заходів по виявленню вірусних гепатитів у онкологічних хворих, контролю за даною проблемою та пошуком причин її виникнення. 

- Ось тоді помітили нас, - говорить Василь Паненко. - І всі активно почали обговорювати, що у Вінницькій області проблема. Хоча просто у нас активно почали обстежувати дану групу пацієнтів – відповідно з’явилась проблема. Почали шукати причину, але ще дуже мало відомо, що відбувається з імунним статусом у дітей, з онкологічною патологією, тим більше, коли вони отримують хіміотерапію. На жаль, певні представники громадськості вирішили, що проблему можна вирішити виключно по-іншому.


Стосовно персоналу лікарні Василь Паненко був категоричний - ніхто не хворий. Всіх перевірили, хоча це порушення закондавства - розголос конфеденційної інформації про стан здоров'я людини.
- Жодний нормативний документ з МОЗ не вимагає обстеження персоналу на гепатит С, у всьому світі данні про це захворювання не є протипоказом для праці з дітьми, тому що зараження йде виключно статевим, або шляхом маніпуляцій, які обумовлюють доступ до крові пацієнта. Наприклад, голка від одного паціента має потрапити до іншого. Тобто виходить, що медсестра робить собі ін'єкцію, а потім цією голкою колить пацієнта? Це ж нонсенс, тим паче все у нас одноразове, окрім інструментарія та білизни, але за цим є контроль.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Дарья

    Звичайно ніхто в цьому не винен. А що робити батькам тих дітей, які заражені  гепатитом С, де брати кошти на лікування. Бідні діти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 У терцентрі відновили заняття з психології: навчаються долати стрес у воєнний час 20:28 Дешевше спекти чи купити? Порахували, у скільки обійдеться великодня паска у Вінниці photo_camera 20:11 Ліквідували три канали переправлення військовозобов'язаних через кордон play_circle_filled photo_camera 19:40 «Роби так, щоб тебе порекомендували». «ВінЄвроБуд» провели незвичний майстер-клас для дітей (новини компаній) Від читача 17:22 Кіберполіція запрошує долучитись до проєкту Чатові ОНЛАЙН 19:15 Дружині та сину загиблого прикордонника Андрія Павлюка вручили орден photo_camera 18:29 Чому тут трапляються ДТП? Розібрали з експертом перехрестя Вінниці з найбільшою кількістю аварій play_circle_filled photo_camera 18:02 Травень-червень без гарячої води: адреси, де проводитимуть ремонтні роботи 17:56 Просто неба у центрі Вінниці відкрили виставку подільських писанок play_circle_filled 17:46 Будівництво на Гоголя: кличуть на чергові слухання по цьому торговельно-офісному центру 17:35 Митці об'єдналися для створення картини на підтримку ЗСУ та встановили рекорд photo_camera 17:15 Не беріть у руки! На Вінниччині розкладають принади з вакциною проти сказу для диких тварин 16:03 Дах не ремонтував, але взяв за це майже 300 тисяч: директору товариства загрожує тюрма photo_camera 15:45 «Мені так добре серед цих мовчазних людей». Жінка прибирає чужі поховання, але не могилу мами play_circle_filled photo_camera 15:18 VinSmart Центр запрошує дітей на творчі майстеркласи до Великодня 14:17 Три учениці здобули перемогу на Міжнародному конкурсі з української мови photo_camera 13:13 Спорт і підтримка ЗСУ. У центральному парку провели забіг з благодійною метою photo_camera 12:10 Вчора внаслідок обстрілів окупантів загинули та постраждали мирні жителі 11:32 На благодійному забігу у Вінниці збирали кошти на квадракоптер 11:02 У Вінниці 20 вулиць без води та світла: адреси та причини відключень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up