Олімпіада з програмування: 12 учасників з Вінниці нині у Google, Microsoft і Facebook

Олімпіада з програмування: 12 учасників з Вінниці нині у Google, Microsoft і Facebook
Команда 4 REST одна з 52-х представляла ВНТУ, у підсумку виборола друге місце
  • Перший етап студентської олімпіади з програмування відбувся вчора в Україні
  • Змагання мають статус 1/8  світової першості серед програмістів АСМ-ІСРС Вінниця представила найбільше команд у порівнянні з іншими регіонами держави
  • За тим, як відбувалися змагання,  спостерігав журналіст «20 хвилин/RIA»

На двох майданчиках у Вінниці зібралися майбутні програмісти  – у національному технічному університеті (ВНТУ), де зареєструвалася рекордна кількість команд – 84, та у педагогічному університеті імені Коцюбинського (ВДПУ), там змагалися учасники майже 30-ти команд. Разом зі студентами свої знання у програмуванні демонстрували студенти коледжів, учні низки шкіл.

У кожній команді по три учасники. Кожна команда мала у своєму розпорядженні один комп’ютер. Ще одна умова - вік учасників – не старше 23-х років. Формувати колективи дозволялося тільки зі студентів одного й того ж навчального закладу.

-Умови олімпіади однакові для усіх країн, які беруть участь в олімпіаді, - розповів координатор олімпіади у Вінницькій області, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк. – Програмування – це командна робота. Тому цінується вміння працювати спільно. Воно, це уміння, перевіряється тоді, коли учасники працюють за одним комп’ютером.

Організація олімпіади у ВНТУ традиційно покладається на кафедру комп’ютерних наук. У комп’ютерному центрі перебували два професори – завідувач кафедри Андрій Яровий та директор півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС у південно-східній Європі Володимир Месюра. Вони стежили за змаганнями на екрані комп’ютера. На прохання журналіста, прокоментували, як проходить найбільш масовий турнір програмістів.

П’ять задач розв’язали, на шостій - спіткнулися

-Олімпіада розпочалася о 10-й ранку одночасно у 28-ми містах країни, - розповів Володимир Месюра. – Триватиме протягом п’яти годин. За цей час команди мають вирішити максимальну кількість із 12-ти запропонованих задач. Переможуть ті, хто розв’яже найбільше за найкоротший проміжок часу.

Співрозмовник звертає увагу на екран комп’ютера,  в режимі он-лайн можна спостерігати за роботою програмістів. Причому, у всіх містах, де відбувається олімпіада. Таку можливість надає програма, до якої підключено навчальні заклади, на базі яких тривають інтелектуальні змагання.

-Команди розділені на шість регіонів, - продовжує Володимир Месюра. – Наша область увійшла до регіону разом з Хмельницькою, Тернопільською і Чернівецькою. Загалом у регіоні 242 команди, з них196 студентських, 46 –шкільних. Понад половина – з нашої області.

Співрозмовник звертає агу на те, як працює одна з команд ВНТУ під назвою – 4REST. П’ять задач колектив вирішив за максимально короткий термін. За рахунок чого піднявся на друге місце у нашому регіоні. На шостій задачі команда спіткнулася. Зуміла розв’язати її тільки з п’ятої спроби. Кожна невдала спроба «карається» штрафними очками. Команда опустилася аж на 43 місце.

-Команді не варто було поспішати, - долучається до розмови завідувач кафедри доктор технічних наук професор Андрій Яровий. -  Адже що більше спроб для розв’язання задачі, то більше штрафних балів. Краще на пару хвилин пізніше дати правильну відповідь, але з першої спроби. Важливі не тільки знання. Перемагає той, хто обирає правильну тактику дій, хто має гнучке мислення.

На час нашої розмови до завершення змагань залишалося  ще 3,5 години. Забігаючи наперед, зазначу, що колектив 4REST за підсумками олімпіади виборов друге місце серед команд Вінницької області.

Результати оцінював електронний суддя

Володимир Месюра, дивлячись на екран, коментує ще один епізод.

-Ось задача, яку можна назвати міцним горішком, - говорить він. – Зафіксовано 220 спроб її розв’язання. Насправді правильну відповідь знайдено 115 разів. Решті не вдалося осилити завдання.

Спроби розв’язання, якщо їх було декілька, на екрані позначаються цифрами у дужках навпроти назви команди. Одна з команд розв’язала першу задачу уже на четвертій хвилині, є на сьомій. Зробити це варто до десятої хвилини, тобто встигнути розв’язати першу задачу. Пізніше починається нарахування штрафних балів.

-Командам варто оцінити, які задачі простіші і з них починати виконання завдання, - каже Володимир Месюра. – Складніші залишати на пізніший термін, тоді, коли з запасі уже є певний багаж набраних очок.

За підсумками перших півтори години змагань серед вінницьких команд ситуація мала такий вигляд: на першому місці йшли команди ВНТУ, другому Донецького національного університету імені Стуса, третьому ВДПУ, далі – технічного ліцею і фізико-математичної гімназії №17.

 -Будь-яке втручання в оцінювання виключається, - наголошує Володимир Месюра. – Результати учасників оцінює комп’ютер, причому одразу після розв’язання конкретного завдання, чи його нерозв’язання. Журі залишається лише виписати дипломи і вручити їх переможцям.

Кожен рік беруть на роботу у престижні компанії

-Участь студентів у світовій олімпіаді АСМ-ІСРС дає їм можливість професійного зростання, виходу на міжнародну орбіту, - говорить про мету змагань завідувач кафедри комп’ютерних наук Андрій Яровий. – Протягом останніх п’ятнадцяти років 12 студентів нашої кафедри, які брали участь в олімпіадах, нині працюють у відомих міжнародних корпораціях, таких як ГУГЛ, Майкрософт, Фейсбук.

Коли такі випускники приїздять у Вінницю у відпустки, обов’язково навідуються в альма-матір. За словами професора Ярового, їм організовують зустріч з нинішніми студентами. Сергій Кошубін, який працює у швейцарському офісі компанії ГУГЛ, був в університеті торік. У 2017-му зі студентами зістрічався Олег Морфіянець. Він теж у ГУГЛі, тільки у США.

-Вони  розповідають свої  історії  успіху, діляться здобутками, кажуть, як їх вдалося досягти, - говорить Андрій Яровий. - Наголошують, на що треба найбільше звертати увагу. Це колосальна мотивація для нинішніх студентів! У них очі світяться надією на можливий успіх!

Разом з ГУГЛом і Гарвардом

За словами професора Ярового, крім світової першості АСМ-ІСРС, студентам пропонують долучатися до інших змагань. Так, компанія ГУГЛ щороку проводить свої турніри.  Традиційно вони тривають упродовж чотирьох години. Одночасно починаються у країнах Африки і Європи. Одразу по закінченні оголошують переможців. Такі студенти потрапляють «на олівець» до тих, хто шукає талановитих фахівців для роботи у відомих компаніях.

-Наш навчальний заклад також приєднується до цих 4-годинних змагань, - продовжує Андрій Яровий. – Організовуємо у себе майданчик, повідомляємо студентів. У нинішньому році участь у них взяли понад сто програмістів. Причому, не тільки з числа студентів. Були й наші колишні випускник. Цих змагань чекають. Вони викликають неабиякий інтерес. 

На початку квітня з ініціативи кафедри комп’ютерних наук провели ще один контест (змагання, конкурс).  Один з професорів Гарвардського університету розробив курс «Комп’ютерні науки».

-Як було не спробувати долучитися до змагань знаного у світі престижного вишу? – каже Андрій Яровий. – Контест тривав чотири дні. Організатори запропонували 11 задач. Щоправда, стандартних рішень для їх розв’язання просто не існує. Крім бази знань, потрібен креатин, нестандартні підходи.

Загалом у гарвардських змаганнях брало участь понад 7000 програмістів. З них тільки сто учасників вирішили усі 11 завдань. Одна з команд ВНТУ впритул наблизилася до цього показника.

-Це означає, що у нас є свої таланти, «зірочки» , - наголошує професор Яровий. – Розкриттю їхніх знань і вміння сприяють саме такі змагання. До речі, олімпіада важлива ще й з тієї точки зору, що залучаємо до неї шкільну молодь, учнів коледжів. Тобто уже зі шкільної парти виявляємо тих дітей які найбільш мотивовані і мають хист до математичних програмних задач. Такі діти отримують хороший старт, трамплін для подальшого успішного професійного життя.

Про переможців студентської олімпіади-2019 у Вінницькій області – у наступній публікації.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:14 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 25 вересня, які ви могли пропустити 10:10 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 21-25 вересня photo_camera stars 09:22 Три смерті та 131 новий хворий на Вінниччині. Яка ситуація з COVID-19 в Україні та світі? 08:34 Евакуація людей та вибухи: минуло три роки, як у Калинівці горів арсенал play_circle_filled Від читача 16:13 Реформа освіти - чиїм коштом і для кого? Як батьки контролюють шкільні бюджети 08:04 Сьогодні Всесвітній день здоров'я довкілля та іменини в Іллі. Історія та прикмети 26 вересня play_circle_filled 22:26 Під Харковом упав літак Ан-26. У Командуванні Повітряних Сил кажуть про 20 загиблих play_circle_filled photo_camera 21:01 Погода не для вихідних. В Україні похолодає та зайдуть затяжні дощі 20:10 Унікальне тепличне господарство під Вінницею. Городину вирощує молодь з інвалідністю photo_camera stars 20:04 Вінницькому Терцентру подарували п'ять німецьких велосипедів photo_camera 19:05 Як у молодіжному центрі Вінниці працює безкоштовна студія звукозапису photo_camera 19:03 Школи Вінниці почнуть працювати у звичному режимі. ОПИТУВАННЯ 18:18 У Вінниці з’явився перший відкритий простір для ветеранів Veteran Hub photo_camera 17:47 Вінничан обурила сумнівна забудова біля Вишенського озера. Що там зводять? photo_camera stars 17:02 Судитимуть водійку, яка п'яною сіла за кермо та збила чотирьох дітей 16:37 Вінницькі депутати провалили голосування за земельне питання. Що у ньому було такого? play_circle_filled photo_camera stars 16:33 На Хмельницькому шосе Lanos здавав назад та вскочив під трамвай play_circle_filled photo_camera 16:24 У вихідні Вінницю чекають «Джазові сніданки» зі світовими зірками 15:18 Ще понад 500 дітей зможе безкоштовно харчуватися у школах та садочках 14:44 Користуйтесь газом та газовими приладами з дотриманням правил безпеки (Пресслужба Вінницягаз)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up