«Одна з наймасованіших балістичних атак на Київ»: росія випустила 41 ракету і 125 дронів

«Одна з наймасованіших балістичних атак на Київ»: росія випустила 41 ракету і 125 дронів
  • Російські війська вночі завдали комбінованого удару ракетами та дронами, основний удар припав на Київ.
  • Повітряні сили збили понад сотню повітряних цілей, однак уникнути жертв і масштабних руйнувань не вдалося.

У ніч проти 19 липня російські війська завдали масованого комбінованого удару по Україні, застосувавши балістичні, крилаті та протикорабельні ракети, а також ударні безпілотники. Найбільше постраждав Київ, де внаслідок атаки загинула людина, ще щонайменше 16 отримали поранення. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Під ударом опинилися п'ять районів столиці

У Києві падіння уламків, пожежі та руйнування зафіксували у Деснянському, Дніпровському, Шевченківському, Святошинському та Солом'янському районах.

За інформацією журналістів, одна з російських ракет влучила у підземний перехід. Вибухова хвиля також пошкодила наземний вестибюль станції метро «Лук'янівська», через що станцію тимчасово закрили. Поїзди «зеленої» гілки наразі проїжджають її без зупинки, а фахівці працюють над ліквідацією наслідків.

На трьох локаціях столиці рятувальники продовжують аварійно-відновлювальні роботи. До ліквідації наслідків залучили майже 600 працівників екстрених служб.

Президент Володимир Зеленський заявив, що цієї ночі Росія здійснила одну з наймасованіших балістичних атак на Київ.

«Протягом цієї ночі Росія здійснила одну з наймасованіших балістичних атак на Київ. Ворог випустив понад 40 ракет різних типів, більшість — по столиці, а також 120 ударних дронів», — зазначив глава держави.

Президент повідомив, що станом на ранок у Києві та області відомо про одного загиблого та 16 поранених.

Також він нагадав, що лише за останній тиждень Росія застосувала проти України близько 1450 ударних безпілотників, понад 1640 керованих авіабомб і 99 ракет різних типів. Під обстрілами перебували Київщина, Вінниччина, Одещина, Запоріжжя, Сумщина, Чернігівщина, Харківщина, Херсонщина, Полтавщина, Дніпропетровщина, Донеччина, Житомирщина, Кіровоградщина, Миколаївщина та Черкащина.

«Захист від балістики — постійний і головний пріоритет зараз. Пакети допомоги із засобами протиракетної оборони — це буквально врятовані життя під час кожної російської масованої атаки», — наголосив Зеленський.

За даними Командування Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 19 липня російські війська застосували 166 засобів повітряного нападу:

  • 41 ракету різних типів;
  • 125 ударних БпЛА та дронів-імітаторів.

Зокрема, ворог використав:

  • 10 ракет «Циркон»;
  • 25 балістичних ракет «Іскандер-М»/С-400;
  • три ракети «Онікс»;
  • три керовані авіаракети Х-59/69;
  • 125 ударних дронів Shahed, «Гербера», «Італмас», «Пародія» та баражуючих боєприпасів «Бандероль».

Українська протиповітряна оборона знищила або подавила 126 повітряних цілей — 18 ракет і 108 безпілотників.

Втім, за попередніми даними, зафіксовано 23 влучання ракет і 10 ударних дронів на 20 локаціях, а також падіння уламків збитих БпЛА ще у 18 місцях.

 

Вас може зацікавити:

Подвійний переворот на трасі та авто в кюветі: за добу на Вінниччині сталися дві ДТП з потерпілими

Легендарна «дача Майка» шукає нового мешканця — у графському маєтку продають квартиру

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі

keyboard_arrow_up