Обшуки у вінницьких депутатів-мільйонерів: чому їх могли «трусити» і як це було?

Обшуки у вінницьких депутатів-мільйонерів: чому їх могли «трусити» і як це було?
 • Слідчі Генеральної прокуратури України проводять обшук у квартирі депутата міської ради Павла Задорожнюка.
 • У офісі зареєстровані кілька приватних підприємств. А статки самого депутата вимірюються сотнями тисяч доларів.
 • Також є інформація, що обшук проводили вдома ще в одного депутата — Олександра Дана. Але той каже, що все брехня.

Вівторок, 30 жовтня. Центр Вінниці. Офіс депутата Павла Задорожнюка знаходиться в кількох десятках метрів від міської ради, за адресою: Пушкіна, 6. У це приміщення через вікно, принаймні так каже адвокат посадовця, залізли чоловіки в цивільному одязі. Вінницю одразу облетіли чутки — у двох депутатів проводять обшуки.

Двері в приміщення, де проводили слідчі, дії були зачинені. Журналістів із різних видань, які намагалися дізнатися про те, що там відбувається, на вулицю виштовхав невідомий чоловік. Він представлявся працівником ГПУ, але посвідчення не показав. Говорив, що проводиться обшук.

Щоб зрозуміти що до чого, наш журналіст подзвонив до прес-служби СБУ. Дізналися, що у Вінницю зранку приїхали проводити обшук працівники Генеральної прокуратури. Допомагали їм місцеві СБУвці.

— Співробітники вінницького управління СБУ здійснюють оперативний супровід, — говорить прес-секретар управління Ірина Алексєєва.

Помічник депутата Задорожнюка Андрій Губський розповів, що ніяких документів, які б дозволяли проводити слідчі дії, правоохоронці не показували. Не пояснили й суть претензій, які мають до депутата.

Усередині знаходились із десяток людей, більшість із яких у цивільному одязі.

Що знаємо про депутата?

Павло Задорожнюк. Фото: сайт міськради

Приміщення, у якому проводиться обшук, депутат Задорожнюк придбав у 2016-му році лише за 101 тисячу гривень, що в десятки разів дешевше за ринкову вартість квадратних метрів у центрі Вінниці. Про це пише «Чесно» з посиланням на витяг із реєстру нерухомого майна.

У декларації депутата за 2017-й рік також зазначені: будинок на 421 «квадрат», земельна ділянка та комплекс споруд майже на 7 тисяч метрів.

З цінних речей вказані годинники Audemars Piguet, Breguet, Vacheron Constantin, Graham. Їздить Павло на Land Rover Range Rover 2014 року випуску.

За 2017-й рік Задорожнюк як підприємець заробив 984,5 тисячі гривень. На банківських рахунках тримав 31,4 тисячі євро, готівкою — 402 тисячі доларів, 257,4 тисячі євро, 2.5 мільйони гривень.

Бізнес-діяльність

Біля офісу депутата журналісти RIA/20minut.ua у вівторок, 30 жовтня, були два рази. Приблизно о 12-й годині, коли там проводили слідчі дії, біля входу в приміщення ще не було таблички з написом «громадська приймальня депутата». О 16:00, коли адвокат коментував дії правоохоронців, табличка з’явилася.

А тепер трохи про саму квартиру-офіс-приймальню.

За даними аналітичної системи YouControl, за адресою, де проводиться обшук, зареєстроване підприємство «Основа». Директором значиться помічник Павла Задорожнюка Андрій Губський. Компанія займається техоглядом моторних транспортних засобів, торгівлею продуктами харчуваннями, торгівлею паливом та розслідуваннями (щось на кшталт приватних детективів).

Засновниками є Наталія Задорожнюк Примітка Ймовірно, родичка Павла Задорожнюка та Віктор Вікалюк ПРИМІТКА Ймовірно, це керівник секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування

Ці ж Наталія та Віктор керують будівельною компанією «Сузір’я-сервіс», «Туристичною компанією Поділля-тревел», які також знаходиться за цією ж адресою: Пушкіна, 6.

А компанія «Саламандра-центр», хоч і знаходиться під керівництвом інших людей, але зареєстрована у квартирі депутата Задорожнюка.

Раніше за цією ж адресою значилася компанія «Долина-січ», засновницею якої є Людмила Задорожнюк.

Що каже адвокат Задорожнюка?

О 16:00 адвокат депутата Юрій Зажирко, який і сам є депутатом міськради, зібрав місцевих журналістів, щоби прокоментувати обшук. Він говорив більше 10-ти хвилин, тому ми передаємо його слова в кількох тезах.

 • Правоохоронці прийшли до Павла Задорожнюка не тільки в офіс, а й додому. Сталося це рано вранці, депутат не встиг навіть натягти штани. Обшукували, до речі, не тільки Задорожнюка, а й іншого депутата — Олександра Дана.
 • Дозвіл на обшук надав Печерський суд Києва, а просила цей дозвіл Генеральна прокуратура. Кримінальна справа, у рамках якої обшукували депутатів, стосується господарської діяльності. Точну статтю адвокат не повідомив.
 • Прокурори поводили себе зухвало. Ламали вікно, через яке потім слідчі залізли в офіс. Чекати приїзду власника офісу-громадської приймальні слідчі не схотіли, почали перевертати меблі та документи.
 • В ухвалі суду взагалі була зазначена інша адреса, а не та, куди вдерлися слідчі.
 • Врешті адвокатам вдалося переконати слідчих Генеральної прокуратури, що ті порушують закон. Ніяких документів, інших речей, не вилучали.
 • Обшук проводився не з метою, щоби щось знайти, а щоби просто провести обшук, навести галасу.

Нижче ви можете подивитися відео з повним коментарем адвоката.

Ще один депутат

Олександр Дан. Фото: сайт міськради

Адвокат Юрій Зажирко сказав, за інформацією, яку він має, обшук також проводився вдома в іншого депутата — Олександра Дана. За тим самим приводом, що й обшукували Задорожнюка.

Ми зателефонували Дану і спитати, чи правда, що в нього також проводили обшуки працівники Генеральної прокуратури. На що він відповів коротко: «Брехня!».

Нагадаємо, Олександр Дан подарував своїй дочці історичний будинок у центрі Вінниці, навколо якого незаконно облаштували ресторан. Незаконність визнали навіть у самій міській раді.

В останній декларації бізнесмена-депутат Дана вказано, що він має готівкою: 148 тисяч доларів, 192 тисячі євро, 350 тисяч гривень. На банківських рахунках: 4963 долари, 1035 євро, 77700 гривень.

З дружиною Вірою володіють компаніями: «Украгровест», «Фірма-Акцент» та «Бестенерго».

Чому могли «трусити» депутатів?

На питання журналістів про те, з чим можуть бути пов’язані сьогоднішні обшуки, можливо, з майбутніми виборами чи призначенням нового начальника СБУ в області, адвокат відповів, що у питанні, можливо, є і відповіді. 

Звичайно, не треба виключати причетність депутатів до оборудок у господарській діяльності.

Ось, наприклад, за інформацією Вінницької агенції журналістських розслідувань, коли Павло Задорожнюк був керівником постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи та депутатом від «БЮТу», а Володимир Гройсман був міським головою Вінниці, мерія передавала землі комунальної власності, які на той час належали обласній раді, фірмі, якою володіла Наталія Задорожнюк.

Читайте також:

39
5
6
3
Коментарі (5)
 • Anonymous

  "Порошенко подписал закон "Маски-шоу стоп - 2"
  Закон облегчает механизм привлечения к ответственности следователя, прокурора, полицейского, которые приняли незаконное решение в ходе расследования уголовного дела"
  Переглядаючи публікацію розумію що Петру Олексійовичу, Володимиру Борисовичу треба вірити.  Напевне пік довіри до влади, та верхом свободи слова України буде 2019 рік, виборів президента та депутатів ВР. Збільшення витрат бюджету 2019 року на силовиків, чітка роботи РНБО  дозволитиь Україні догнати Росію у розвитку демократії, свободі слова,а в соціальному захисту населення ( рівню  цін, комунальні платежі) ми вже набагато випередили агресора. Малий та середній бізнес  зможе дихати на повні груди, митниці до виборів вийдуть на новий щабель досягнень у роботі.
  Українські ЗМІ  - зірець свободи слова та демократичних змін України. для прикладу 20 хв черговий приклад розвитку свободи слова, та поваги до думки українців. ( В Уряді пояснили, чому зросла ціна на газ (Прес-центр Урядового порталу) Навіщо для такого правдивого матеріалу відкриті коментарі? Впевнений що висловити свою думку на чергову перемогу  пана Гройсмана  було б багато. Ще рік тому читачі бачили, коли демократичні редактори 20 хв видаляли коментар, тепер це роблять тихо, надійно без пояснень, єдине для підкріплення демократіх паід час видалення коментаря корегуйте їх кількість , що б демократія від Вас не була явно брехливою.
  Що ми отримаємо за 3-5 місяців після проведення обшуків у шановних наших депутатів? Судові вироки, повернені кошти у бюджет? Можливо покаранням  силовиків за черговий наїзд? Посміхнулись? Напевне так? Все закінчиться тишою, тишою силовиків, ЗМІ та самих депутатів, жодного аналізу , жодних незручних питань. Можливо ці слуги народу стануть трішки біднішими, але  не чеснішими, проте надалі будуть добре чути побажання влади. Шановні журналісти, хочеться  почути Вашу думку на тиск на 2 телеканали, хочеться побачити, та проаналізувати коментарі під такими матеріалами. Навіщо , краще  рекламний матеріал  про Муніціпальну поліцію, курс валют та погоду. Дякую за не видалення  коментаря.

  Женя Иванов reply Anonymous

  смотрите в ютубе Александра Дубинского....тот по всем едет по факту...последние рывки настоящих журналистов
 • Женя Иванов

  не угодны стали порошенковской шайке....одни бандиты трусят других
 • Андрій

  Надо валить с этой страны.
 • Bertrand Bono

  👏👏👏👏✌✌👍
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

08:39 Юні вінничани зустрічали птахів: розвішували «квартири» у Лісопарку 08:07 «Нива-2» провела дебютний поєдинок: поступилася столичній «Оболоні» 07:59 «Прем’єр-Нива» розпочала поразкою домашній міжнародний турнір 07:34 Прогноз погоди в Вінниці на сьогодні, 22 березня 2019 року Від читача 11:41 4 правила для "Холостяк-стайл" в дизайне интерьера 19:16 На порозі відділку поліції «закували» в кайданки правоохоронця з грошима photo_camera 18:10 Водійські права за гроші: посередники домовились з керівником сервісного центру МВС photo_camera 18:01 Газовиків хочуть оштрафувати на 850 тисяч гривень. Що на це кажуть у «Вінницягаз»? 17:05 Дев'ять годин без світла. Де у п’ятницю застосують планові відключення? 16:19 Вони відповіли: коли у Вінниці закінчиться опалювальний сезон? 16:12 Анонси спортивного тижня: баскетбол, шахи, веслування, дзюдо 15:40 Завтра вінничани зможуть обстежитися на туберкульоз. Безкоштовно, біля мерії 15:05 Тарифи не зміняться: в «Укрзалізниці» заявили про поділ вагонів на 3 класи 14:44 Віктор Бронюк: «40 років не святкують. Так що у неділю подарунок робитиму я!» play_circle_filled photo_camera 14:00 У райвідділі поліції підозрюваний перерізав горло. Що кажуть правоохоронці? 13:17 «Дружина народила тобі дауна»: три історії батьків, які виховують «сонячних» дітей photo_camera 12:59 Циклон та штормовий вітер: синоптик попередила про весняні «витребеньки» 12:30 Смертельна ДТП: водій «ВАЗ» збив 21-річного велосипедиста. Хлопець не вижив 11:54 ДТП на Вишеньці: водій «Ауді» не пропустив швидку, яка їхала з маячками photo_camera 11:38 Вінничани масово не платять за опалення: борг складає 150 мільйонів гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up