«Ну як без матюків?» Вінничани про заборону нецензурної лексики

«Ну як без матюків?» Вінничани про заборону нецензурної лексики
  • Запитали у вінничан як вони ставляться до проекту закону про заборону нецензурної лексики.
  • Деякі з опитуваних відповідали, що цей закон «на часі». Інші казали, що це «дебілізм».
  • А як ви вважаєте? Залишайте свої відповіді у коментарях.

Оксана (33), у декретній відпустці:

— Позитивно. Бо це непристойна лексика, а в нас ростуть діти і ми хочемо, щоб вони зростали в нормальному суспільстві. Щоб ми могли висловлювати свої емоції нормальними, правильними словами. Сама я матюкаюсь дуже рідко, в екстрених випадках і працюю над тим, щоб не лаятися.

 

Відео дня

Олександр (30), водій:

— Нормально. Але мені здається, що зараз потрібно займатися іншими речами, а не забороною матюків. У країні триває війна, а вони займаються всяким дебілізмом.

 

Надія (60), пенсіонерка:

— Байдуже. У моєї онуки зараз канікули, гуляємо. Я навіть не вмикаю телевізор. Хоча, напевно, я скоріше проти, аніж за такий закон.

 

Микола (32), програміст:

— Негативно. Ну як без матюків? Іноді висловитися можна тільки нецензурною лайкою. Звісно, це потрібно контролювати на рівні дитсадка, школи, у людних місцях. Але не на рівні Верховної Ради, це дурниця.

 

Ніна (44), менеджер ЗЕД:

— Позитивно. Цей законопроект стосується людей, що працюють на ТБ і радіо. І на широкий загал вживати нецензурну лексику неприпустимо. А в повсякденному житті, як казала Супрун, коли треба — то можна.

 

Валерій (56), підприємець:

— Нормально. Такий закон має бути, оскільки культура поведінки в Україні дуже низького рівня. Йдуть хлопчики, яким 7-8 років, та чуєш від них мать-перемать. Це ні в які рамки не входить.

 

ДОВІДКА. На сайті Верховної Ради опублікували законопроект «Про протидію лихослів'ю» (про дематюкацію мови). Автор — народна депутатка Ольга Богомолець. 

Мета проекту закону зробити так, щоб лайка зникла з ТБ, публічних виступів, ЗМІ, в тому числі з інтернет-ЗМІ. Цікаво те, що перелік нецензурної лексики має скласти Кабмін.

Якщо з ефірів телеканалів чи зі сцени людина скаже лайливі слова, то повинна буде сплатити штраф — від 680 до 1275 гривень. Або ж 40-60 годин громадських робіт (чи 1-2 місяці — виправних). Або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Гроші зі штрафів Богомолець пропонує перераховувати на підтримку та розвиток Українського культурного фонду. Зараз цей законопроект розглядає комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

Читайте також:

  • «Візьміться за очисні на Сабарові» Вінничани про ремонти у місті
  • «З голубого зробили щось погане» Вінничани про Марш рівності ЛГБТ
  • Хто з президентів зробив найбільше корисного для України? (ОПИТУВАННЯ)

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (11)
  • Вася
    А ось Порошенко - матюки чи ні (є роліки виступу у Кам'нець-Подільському  (4 липня)?. Та можно зробити поправку, коли людина (знов про Порошенко)  п'яний? Ми ж усі, як вип'ємо - йдемо до Росії.
  • Daily
    як з вафлями  будуть справи?
  • Serj Vavryk
    Подаруйте хтось йому мізків, бо випали в дитинстві при падінні.
  • Vercetti15
    селюки не выживут - у них матюки в генах
    Ols Kat reply Vercetti15
    селяне разговаривают по-украински, а большинство матов русские

keyboard_arrow_up