Новий закон про штрафи від ТЦК та СП: для кого їх зменшать і спростять оплату

Новий закон про штрафи від ТЦК та СП: для кого їх зменшать і спростять оплату
  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що дозволяє сплачувати військовозобов’язаним, які не оновили дані в ТЦК та СП, штраф зі знижкою.
  • В яких випадках штраф ТЦК та СП можна оскаржити, щоб його скасували? Відповідь дає адвокат.

Голова Верховної Ради України 18 березня підписав закон, яким внесли зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Адвокатка Наталя Опольська розповіла деталі нового закону про штрафи від ТЦК та СП.

Які зміни запровадить новий закон?

Відео дня

— У новому законі пропонується визнавати провину та сплачувати штраф без відвідування ТЦК. Можна подати письмову заяву або звернутися через Резерв+. За таких обставин штраф буде мінімальний — 17 тис. грн. Копія постанови буде направлена на пошту, яка вказана в Резерві.

На що звертати увагу, якщо на військовозобов'язаного хочуть накласти штраф?

— Якщо виявили порушення, то накладення адміністративного стягнення відбувається після складення протоколу, який передається на розгляд комісії. Для складення протоколу людина раніше мала обов’язково з’явитися в ТЦК та СП.

Коли військовозобов'язаний може сплатити 50% від суми штрафу?

— Військовозобов’язаний може сплатити 50% розміру штрафу протягом десяти календарних днів з дня набрання нею законної сили, за умови, якщо постанову винесено на підставі поданої заяви про згоду особи на притягнення до відповідальності.

Чи може бути штраф без протоколу? 

— Тоді, коли людина подала заяву про визнання правопорушення та притягнення до відповідальності за її відсутності, ТЦК та СП може одразу винести постанову про притягнення до відповідальності без складання протоколу.

Чи повинні тепер доставляти до ТЦК, якщо в Резерві світиться порушення?

— Якщо раніше справи про адміністративне правопорушення розглядали лише ті ТЦК та СП, у яких перебував на обліку військовозобов’язаний, то після набрання чинності цим законом, вони зможуть також розглядатися в тих ТЦК, де виявили порушення.

В яких випадках штраф ТЦК та СП буде скасовано?

— Найбільш поширеною підставою для закриття провадження в справах по статтях 210, 210-1 КУпАП є закінчення строків. Серед нових підстав, які з’явились для скасування штрафу, є мобілізація військовозобов'язаного. Тобто, якщо на людину було складено протокол, а її було мобілізовано, то штраф буде скасовано.

Якою доказовою базою керуватимуться уповноважені органи при розгляді справи?

— Відтепер належним доказом при розгляді справи вважатиметься інформація з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Тобто, якщо у військовозобов'язаного вказана хибна інформація в Резерв+, наприклад, щодо адреси проживання, а повістку було направлено саме туди, в такому випадку дані з Резерв+ вважатимуться належним доказом.

Чи потрібно бути присутнім при розгляді справи?

— Справа про адміністративне правопорушення може розглядатися без участі військовозобов'язаного, якщо нею подано заяву або клопотання про розгляд без участі.

Крім того, без участі справу може бути розглянуто у випадках, якщо ТЦК та СП своєчасно сповістив про місце і час розгляду справи, а особа не з’явилась.

Який строк передачі постанови на примусове виконання?

— У випадку, якщо військовозобов’язаний не сплатив штраф за порушення, протягом 30 днів з дня набрання законної сили постанови про накладення адміністративного стягнення таку постанову ТЦК та СП передає на державну виконавчу службу. 

 

Читайте також:

«Чоловік лягає на операцію, я залишусь одна». Чи звільнять зі служби сина незрячих батьків?

«Старша дитина залишилась без нічого». Дружина загиблого захисника бореться за виплати для дітей

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Сергей Захарченко
    Все  обновляли  данные  в военкомате  на приписном  😂😂😂
  • Дім Дімич
    Красава
  • Volodymyr Kilymnyk
    Закон ТЦК. Вы серьезно?
  • Vlad
    А Карти накопичення видають ? Бонуси?

keyboard_arrow_up