Не панікувати, а діяти швидко: що робити, якщо загубилася дитина

Не панікувати, а діяти швидко: що робити, якщо загубилася дитина
  • До поліції Вінниччини майже щодня надходять заяви щодо зникнення дітей, найчастіше це підлітки 14-16 років. Здебільшого діти залишають домівки через непорозуміння з дорослими або прагнення до самостійного життя.
  • За статистикою у 96% випадків дітей знаходяться протягом доби. Саме тому вкрай важливо повідомляти до поліції в перші години після зникнення.

Загубитися дитина може у будь-який момент. Батьки завжди не готові до цього, адже все стається раптово та несподівано.

— Загубилася дитина — ситуація, яку батькам страшно навіть уявити. Бажаємо кожному ніколи не стикатися з цим, адже діти — наш неоціненний скарб, — пишуть на сторінці МВС в інстаграм. — Але іноді такі ситуації трапляються… І, зазвичай, раптово та несподівано. Однак, головне не панікувати, а діяти швидко та злагоджено! Якщо батьки й діти добре знають, як поводитися в подібних ситуаціях, усе закінчиться добре!

Головні поради

Поліція опублікувала поради, які допоможуть не розгубитися в такій стресовій ситуації та попередити її.

Відео дня
  1. Покладіть у кишеню дитини записку з ім'ям та прізвищем, контактним телефоном батьків та адресою, або вивчіть із мелечею ці прості й дуже важливі дані. Вони можуть суттєво полегшити пошуки.
  2. Збираючись у місця скупчення людей, одягайте дитину у яскравий одяг.
  3. Якщо загубили дитину у торговому центрі, негайно зверніться до адміністрації. Відеокамери й гучний зв'язок допоможуть її розшукати.
  4. Навчіть дитину зупинятися на місці й чекати на батьків, якщо вона загубилася. Нехай голосно кличе на допомогу. Етикет тут недоречний.
  5. Покажіть людей, до яких можна звертатися за допомогою — це поліцейські @national.police.ua , @patrolpolice_ua , охоронці, продавці магазинів та перехожі з дітьми.
  6. Дитина має знати, що нікуди не можна йти з незнайомцями, що б їй не говорили та не обіцяли.
  7. Тренуйте ситуації, коли дитина губиться — вона має знати, як діяти.
  8. Придбайте для дитини розумний годинник з GPS-навігатором і SOS-кнопкою: вона дасть знати, якщо мелеча вийде за межі встановленої геолокації.
  9. Ніколи не лякайте дитину поліцією — у неї виробляється страх. І якщо дитя потрапить у халепу, боятиметься звернутися за допомогою до патрульних. 

 

До слова, від початку року поліцейські Вінниччини розшукали та повернули додому 237 неповнолітніх.

Алгоритм дій

У разі безвісного зникнення дитини батькам необхідно дотримуватися певного алгоритму дій:

  • зателефонуйте найближчим друзям та знайомим вашої дитини. Можливо вона затрималась на прогулянці, в школі чи на гуртку;
  • якщо вам не вдалося самотужки встановити місцеперебування зниклої, не зволікайте, телефонуйте до поліції за номером «102»;
  • обов’язково надайте поліцейським фотографію дитини, яка відповідає її реальному віку, з чітким зображенням обличчя;
  • повідомте правоохоронцям якомога більше інформації про дитину: її звички, вподобання, номер мобільного телефону, а також якими соціальними мережами вона користується.

Після того як дитину розшукали та повернули додому, в жодному випадку не сваріть її. Заспокойте, а згодом поговоріть із нею про те, що сталося, зазначають у поліції.

Аби не потрапляти у такі ситуації поліцейські радять батькам бути уважними до своїх дітей, цікавитися їх дозвіллям та проблемами, будувати довірливі та дружні стосунки аби діти не потрапляли в ситуації, де їм може загрожувати небезпека.

 

Щоб подати в розшук, не чекайте три доби

Повідомлення в соціальних мережах зі словами «Зникла людина», «Допоможіть знайти» поширюються дуже швидко. Буває, що люди ще постять, бажаючи допомогти іншим, а людина давно знайшлась. Просто загуляла, а телефон розрядився…

Про те, як шукають людей поліцейські та чи швидко знаходять, редакція писала у статті «Їх шукає поліція. Щоб подати людину в розшук, не чекайте три доби» з історіями безвісти зниклих вінничан.

То що ж треба знати, аби знайти зниклу людину самотужки, та що потрібно робити, якщо своїми силами розшукати пропажу не вдалось? Необхідні для пошуку кроки детально розписані у матеріалі: Рідна людина не прийшла додому? Куди дзвонити в першу чергу і що ще треба зробити

 

Читайте також:

Підозрюють в угоні авто: допоможіть знайти Кирила Дерев'янка

Може бути причетна до злочину: правоохоронці шукають жінку в окулярах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up