До редакції «20хвилин» звернулася вінничанка Людмила, яка розповіла про незрозумілу для неї заяву, що надійшла від «Вінницяміськтеплоенерго».
— Я є старшою по будинку, в якому проживаю останні 55 років. І вперше бачу такий документ. Якщо вірити тому, що тут написано — ми, мешканці будинку, маємо взяти на баланс внутрішньобудинкові мережі. При тому, що їх за весь час існування нашого дому жодного разу не ремонтували, нічого там не міняли. А юридичного права підписувати цю заяву я не маю. Отже, нам не подадуть опалення у будинок? І що ця заява взагалі значить? — каже Людмила.
ЩО У ЗАЯВІ? У листі, який нам надала жінка, йдеться, що тепловики обстежили будинок і він виявився не готовим до старту опалювального сезону. Надалі пишуть про те, що внутрішньобудинкові мережі є у спільній власності співвласників (мешканців) дому, посилаючись на закон «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII.
Останні два абзаца найцікавіші:
«Ми, мешканці житлового будинку [...] неспроможні у повному об’ємі виконати всі заходи з підготовки до опалювального періоду 2019-2020 років. У зв’язку з чим просимо надати дозвіл на подачу тепла у внутрішньобудинкову мережу [...].
У разі надходження скарг та зауважень щодо якості послуг з опалення та гарячого водопостачання, пов’язаних з роботою внутрішньобудинкових інженерних мереж їх вирішення залишаємо за собою»
РОЗ'ЯСНЕННЯ Речниця «Вінницяміськтеплоенерго» Сніжана Шпікіна пояснила, що такі листи підприємство розсилало і торік. Вона роз'яснила, що це не є документом про передачу мереж на баланс жителів, адже вони й так ними володіють.
— Згідно із законодавством мешканці дому є співвласниками усього спільного майна будинку. Зокрема, внутрішньобудинкові мережі. Їхнім обслуговуванням має займатися або ОСББ, або управлінська компанія (колишній ЖЕК). Наша зона відповідальності — це тепломережі до зовнішньої стіни будинки.
Ще навесні головам ОСББ та управлінським компаніям розіслали заяви, в яких ми повідомляли про те, що потрібно зробити, аби підготувати свій будинок до опалювального сезону 2019-2020 років. Але станом на 17 вересня — жоден житловий будинок не підготовлений!
Гарантійним листом ми доводимо до відома жителів багатоповерхівок, що нести відповідальність за низьку якість послуги опалення чи гарячої води, яка спричинена несправностями у мережах будинку, будуть вони як власники цих мереж, та управлінська компанія/ОСББ, яке відповідає за їх обслуговування.
Питаємо, а що буде якщо люди відмовляться підписувати цей гарантійний лист, а управляюча компанія не виконає увесь перелік підготовчих робіт?
— Можуть залишитися без опалення і гарячої води, — відповіла речниця «Вінницяміськтеплоенерго».
На сайті тепловиків є перелік заходів, які потрібно виконати для підготовки внутрішньобудинкових мереж в будинках, про що за цим посиланням.
Читайте також:
Субсидія по-новому. З 1 жовтня частина вінничан отримає готівку
«Прорвало труби — приходить СМС-ка» Керує десятиповерхівкою зі смартфону
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер