«Наша вулиця нагадує зону бойових дій». На Богуна скаржаться на пориви труб холодної води

- Мешканці вулиці Богуна у Вінниці потерпають від постійних поривів на трубах холодної води.
- Стабільно, 1-2 рази на місяць, ось уже останні пʼять років до них приїжджає аварійна «Вінницяоблводоканалу», накладає хомути. Потім дорожники латають утворені ями.
- Люди просять виділити кошти на заміну водогону, щоб їхня дорога перестала нагадувати «зону бойових дій».
Петицію до міськради опублікувала мешканка Пʼятничан Валерія Скіданова.
«Прошу виділити фінанси для заміни труби центрального водопостачання по вулиці Івана Богуна, а також забезпечення центрального водовідведення по всій вулиці, — пише вона. — Мешканці мікрорайону П'ятничани вже більш як 5 років страждають від постійних (раз на місяць) проривів водогону від вулиці Лотоцького до Руданського».
У чому проблема
Журналісту вона розповіла, що після ліквідації пориву, орієнтовно через місяць відбувається прорив в іншому місці.
— Труби вже зношені. Але «Вінницяоблводоканал» тільки накладає латки та хомути, замість повноцінної заміни, — розповіла Валерія Скіданова.
— Чи була пропозиція мешканцям вулиці відремонтувати водогін на умовах співфінансування? Зверталися до квартального комітету? — спитав журналіст.
— Ні. Останні збори були присвячені будівництву та захопленню берега Південного Бугу на Богуна. А до квартального комітету я так і не змогла достукатися: спільнота квартального комітету «Пʼятничани» закрита і мене туди не впускають, — відповіла жінка.

Валерія Скіданова додала, що від поривів особливо страждає права сторона вулиці, бо труба водопостачання йде саме там. Болотом заливає подвір'я, підтоплює льохи, просідають фундаменти будинків.
За її словами, страждають і автовласники, і міський транспорт, адже асфальтне покриття дороги в жахливому стані через постійні ремонтні роботи.
Станом на 26 травня, її звернення підтримали тільки 25 людей. А для розгляду міською владою необхідно щонайменше 350 підписів.
Що кажуть у Водоканалі?
За поясненнями в цій історії ми звернулися до «Вінницяоблводоканалу». Речниця підприємства Оксана Поліщук розповіла, чому на цій вулиці часто трапляються витоки.
— Вулицею Богуна пролягає магістральний водогін. Загалом, більш ніж 50 тисяч споживачів заживлені водою від цієї труби, і зокрема, Пʼятничани. Водогін починається від вулиці Зарічної, потім йде по дну річки Південний Буг і далі пролягає по Богуна до площі Героїв Майдану, — говорить вона. — Діаметр трубопроводу 500-600 мм, загальна протяжність 3,5 кілометри. А йому вже 69 років (побудований у 1964-му). При тому, що він сталевий і має термін експлуатації не більше 30 років. Тому, за цей час, він уже зношений і потребує повної заміни.
Оксана Поліщук говорить, що минулої осені, за фінансування від бюджету Вінницької громади (8 млн грн), вдалося замінити 260 метрів цієї труби.
— Йдеться про початок водогону в районі вулиці Зарічної. Після заміни цієї ділянки, коли труби прокладали всередину наявного трубопроводу, ми більше там не маємо витоків, — говорить речниця «Вінницяоблводоканалу». — Повертаючись до вулиці Богуна — труба, від Руданського до Лотоцького (колишня Пестеля), має довжину близько 800 метрів. На її заміну разом із комплексом робіт (установка нової запірної арматури, будівництво нових водопровідних камер тощо) потрібно буде орієнтовно 30 мільйонів гривень.

Поліщук підкреслила, що заміна усього водогону Зарічна — Богуна, довжиною 3,5 кілометра, стане в суму 250 мільйонів гривень. Це попередня оцінка.
— Самотужки ми таку суму не потягнемо. Інвестиційна програма «Вінницяоблводоканалу» не передбачає великих капітальних вкладень: тільки поточні аварійні ремонти, адже, нагадаю, що тариф підприємства на централізоване водопостачання не переглядався останні пʼять років, — говорить речниця підприємства.
Наостанок Оксана Поліщук зазначила, що «як показує практика, глобальна заміна водогону на Богуна можлива лише за участі органів місцевого самоврядування і міжнародних фінансових організацій».
А що є серед намірів вінницької мерії?
За планами департаменту міського господарства, цього року планують провести роботи з реконструкції / капітального ремонту аварійних ділянок мереж водопроводу на ділянках із загальною довжиною 1,8 кілометра.
Також отримали з приводу ситуації на Богуна коментар від в.о. директора департаменту міського господарства Костянтина Кирилюка
— Ми вдячні мешканцям за активну позицію й небайдужість до стану інфраструктури міста. Проблематика водогону по вулиці Богуна нам відома. За інформацією від «Вінницяоблводоканал», на цій ділянці дійсно трапляються регулярні аварійні ситуації, і кожне пошкодження фіксується та оперативно усувається відповідними службами, — говорить він.
Разом з тим, продовжив Кирилюк, у місті на сьогодні є чимало ділянок водогонів, які за технічним станом вимагають негайного реагування.
— Наприкінці минулого року «Вінницяоблводоканал», який знаходиться у власності і підпорядкований Вінницькій обласній Раді, звертався до міської ради з проханням допомогти у ремонті мереж. Вулиця Богуна до цього списку не увійшла. За підсумками технічного аналізу та аварійності були визначені три найбільш критичні об’єкти, які потребували невідкладного втручання, — сказав в.о. директора департаменту міського господарства.
Тож за цим аналізом, у 2025 році за кошти громади буде замінено три складні ділянки водогону діаметром 100 мм:
- по вулиці Миколи Костомарова (від будинку №54 до перехрестя з вул. Нагірною); по вулиці Нагірній (від будинку №32 до будинку №5). Бюджет проєкту: 3,4 мільйона гривень;
- на вулиці Замковій (від будинку №23 до вул.Маріупольської). Бюджет проєкту — 695 тисяч гривень;
- на вулиці Замостянська, 18. Бюджет — 950 тисяч гривень.
— На ці об’єкти вже розробляється проєктно-кошторисна документація, — підсумував в.о. директора департаменту міського господарства Костянтин Кирилюк — Ми розуміємо, що мешканці вулиці Богуна очікують системного вирішення питання. За результатами цього року ситуація на цій ділянці буде переглянута. Якщо аварійність не зменшиться, міська рада наприкінці року розгляне можливість ремонту цієї ділянки.
Водночас у місті планують відновити проєкт з проведення каналізації для частини приватного сектору на Старому місті, про що повідомляють на офіційному сайті міськради.
Великий проєкт для Старого міста
Департамент міського господарства Вінницької міської ради оголосив закупівлю в «Прозорро». Очікувана вартість за роботи — 18,8 мільйона гривень.
Як повідомляють у департаменті, проєкт «будівництво мережі каналізації на території квартального комітету «Добробут» мікрорайону Старе місто» стартував ще у 2017 році. Тоді було розроблено проєктно-кошторисну документацію та проведено її експертизу. Упродовж 2018–2022 років виконали значну частину робіт: збудовано 4,98 кілометра мережі каналізації та влаштовано дві каналізаційних насосних станцій — це близько 70% від загального обсягу проєкту.
«У 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення, ми були змушені тимчасово призупинити реалізацію проєкту. Рішення про його відновлення було ухвалено торік. Через інфляційні процеси виникла необхідність скоригувати проєктно-кошторисну документацію та оголосити нову тендерну закупівлю», — зазначив в.о. директора департаменту міського господарства Костянтин Кирилюк.
У рамках реалізації проєкту передбачено завершення пусконалагоджувальних робіт на двох раніше збудованих КНС, а також добудову ще 1,38 кілометра мережі каналізації. Окрім того, планується будівництво третьої КНС. Завдяки цьому послугою з централізованого водовідведення зможуть скористатися близько 550 домогосподарств — це приблизно дві тисячі мешканців.
Читайте також:
Чи вирішать проблеми Гавришівки та які села громади фінансують найменше: відповідь міськради
«Юра! Юра! Хтось бачив Юру?» — кричала у натовпі заплакана жінка: фрагмент зустрічі полонених
Шахраї перевипускають sim-картки без відома власників. Як захиститися?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Вікторія КупцоваМешканці за воду платять владі ?
-
Олександр ДмитрукЗате книжки про себе гарних друкують.