На сесії міськради, 30 листопада, депутати проголосували за початок реставрації Будинку залізничників. Цей об’єкт включили в програму реставрації на 2018-2020 роки та виділили 500 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації.
Цей Житловий будинок є одним із найважливіших містобудівних акцентів цього району, вважають в мерії.
«Г-подібної конфігурації в плані, триповерховий з чотириповерховою кутовою частиною, яка підкреслює місце розташування на розі вулиць, оформлений з дотриманням класичних пропорцій. Фасади з боку вулиць оформлені по першому поверху рустуванням, з другого поверху прикрашені еркерами. Перший поверх займають приміщення комерційного призначення.
Колись на цьому місці була розташована Вознесенська церква, яку збудували у 1911 році за проектом міського архітектора Григорія Артинова. У 1929 році Вознесенський храм припинив своє існування, радянська влада прийняла рішення передати будівлю під кінотеатр. Під час звільнення Вінниці від фашистських загарбників у 1944 році будівля була повністю зруйнована (у неї влучила авіаційна бомба).
Теперішній будинок зводився у післявоєнний період (у 1946-1947 роках) за проектом, виконаним організацією «Облпроект» під керівництвом головного архітектора області Антонія Крейчі, який працював на цій посаді з лютого 1946 року по листопад 1949 року. До речі, Антоній Крейчі також брав участь у проектуванні будинку по вулиці Соборній,103, реконструкції будівлі школи № 2, — йдеться на сайті міськради.
Фото в матеріалі: vmr.gov.ua
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
А то как-то не кошерно получается, такое ценное здание и изуродовано металлопластиковыми приблудами.