На Вінниччині можуть ввести графіки відключення світла

На Вінниччині можуть ввести графіки відключення світла
 • У зв'язку із численними терористичними атаками рф по об‘єктах енергетики України, у разі необхідності у Вінницькій області можуть застосовуватись відключення електроенергії, задля збереження цілісності та стійкості об’єднаної енергосистеми України.

Про це повідомили на сторінці Вінницяобленерго.

«Шановні Вінничани! Ми з Вами бачимо як протягом останніх днів держава-терорист докладає значних зусиль до знищення цивілізації. Ми бачимо як вони знову намагаються знищити енергетику України. Україна вистояла взимку 2022 – 2023 р. вистоїть і зараз. Для цього ми повинні бути об’єднаними в наших зусиллях та прагненнях, ми повинні розуміти один одного, поважати один одного і довіряти один одному, — цитуємо допис.

Підкреслюють, що відключення введуть лише у разі необхідності.

Відео дня

Які можуть бути відключення та їх тривалість

Також у повідомленні розповіли про види графіків обмежень електропостачання, які за необхідності можуть бути застосовані:

ПГВ — графік погодинного відключення електроенергії. Застосовуються, коли є певний час для підготовки до проведення відключень. Рішення про застосування ГПВ приймає НЕК «Укренерго» за погодженням з Міненерго. ГПВ застосовуються з метою дотримання доведених НЕК «Укренерго» граничних величин споживання електричної потужності, тобто коли електроенергії, яка генерується в Україні на електростанціях не може вистачити на всіх споживачів. У випадку застосування ГПВ, АТ "Вінницяобленерго" оприлюднює на своєму вебсайт періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам, вулицям із зазначенням годин доби. ГПВ розподіляються на шість рівних черг.

Тривалість знеструмлення споживачів по ГПВ може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.
 

ГАВ — графік аварійних відключень електроенергії. Застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування. Вводиться також у разі неефективності ГПВ.
Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередачі із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера НЕК «Укренерго».

Команда про скасування ГАВ також надходить від НЕК «Укренерго».

Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає.
 

СГАВ (Спец ГАВ) — Це комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, задля збереження стійкості роботи енергосистеми, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ. Вводиться та скасовується без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК «Укренерго» у разі неефективності ГПВ та ГАВ.

Час виконання — 3 хвилини.
Наголошуємо: повідомити споживачів про його введення та тривалість – неможливо.

САВН — спеціальна автоматика відключення навантаження. Застосовується диспетчером НЕК «Укренерго» з метою запобігання порушенню режиму роботи об’єднаної енергосистеми України чи її окремих енергорайонів.

Режим, за яким більшість споживачів електроенергії у Вінниці та області, за винятком критичних інфраструктурних об'єктів та транспорту, тимчасово відключені від мережі.

Ці заходи призначені для забезпечення стабільності енергосистеми України.

Вони будуть діяти до надходження окремого розпорядження від НЕК "Укренерго".
 

АЧР – автоматичне частотне розвантаження. Автоматично відключає частину споживачів в разі виникнення гострого дефіциту генеруючої потужності внаслідок ракетних ударів ₚф по енергетичній інфраструктурі України.

У разі просідання промислової частоти, що відбувається у разі нестачі потужності приєднаних до енергосистеми електростанцій, починають вимикатися незагрозливі щодо наслідків, споживачі третьої або другої категорії електропостачання. Це потрібно, щоб повернути до придатного стану живлення, споживачів першої категорії (лікарні, очисні споруди, шахти, притулки, аеропорти тощо).

Вимкнення відбувається поступово, з різними уставками частоти та часу.
Термін дії системи автоматичного контролю навантаження (АЧР) може варіюватися в залежності від конкретної ситуації та потреб енергосистеми.

 

Читайте також:

Рада заборонила підвищення тарифів на тепло для населення

Окупиться за два-три роки. Вінничанин пропонує відмовитися від газових котелень

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • AK

  Зестадо буде менше марафон дивитись. Гляди, і зрозуміють, що галочка па-пріколу, розмінований Чонгар, здана ЗАЕС, потікший холодильник і ампутовані ноги у сусіда мають взаємозвязок.
 • Юрий UA

  А де Подоляк який розпинався що наша енергосистема уже захищена, кордони 91 го року,  рашка видихлась, де цей клоун. Короче " допи...вся " . Та ще Буданов дуже багато лишнього молов і таке відчуття що він рашкі помагав всю дорогу. Тепер заткнувся, але пізно.
 • Олег Каськов

  Напевне,в когось "зависли" недорозпродані генератори...

  AK reply Олег Каськов

  Добрий день, всі ТЕС зруйновані, якщо що. Нас зараз балансує у пікові години Європа та власна гідрогенерація (якої літом не буде). Але оскільки у когось дегенерація, то вам генератори та ліпєцка фабрика все ще мерещиться.

keyboard_arrow_up