На Соборній біля сьомого апеляційного адміністративного суду з'явився прапор ЄС

- Біля приміщення 7ААС відтепер майорить прапор Європейського союзу. Розмістився він поруч із прапором Україні та суду.
Сьомий апеляційний адміністративний суд знаходиться на вулиці Соборній. Сьогодні, 27 червня, біля приміщення підняли стяг ЄС.
Зазначимо, що сьомий апеляційний адміністративний суд — апеляційний спеціалізований адміністративний суд, розміщений у місті Вінниці. Юрисдикція 7ААС поширюється на Вінницьку, Житомирську, Хмельницьку та Чернівецьку області.
Суд утворений 21 червня 2018 року на виконання Указу Президента «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» від 29 грудня 2017 року, згідно з яким мають бути ліквідовані апеляційні адміністративні суди та утворені нові суди в апеляційних округах.
Глави держав та урядів Європейського Союзу, нагадаємо, 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.
Перехід на наступний етап, тобто до узгодження початку переговорів про вступ, можливий тільки у разі повного виконання усіх умов, визначених Єврокомісією.
Сім вимог, які має виконати Україна, щоб ЄС не відмінив статус кандидата:
- Ухвалити та впровадити законодавство про процедуру добору суддів Конституційного суду України, яке запроваджує попередній відбір суддів на основі оцінки їхньої доброчесності та професійних навичок.
- Завершити перевірку доброчесності Радою з етики кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
- Посилити боротьбу з корупцією: — на високому рівні; — ефективне її розслідування з судовими рішеннями; — завершити призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, затвердивши визначеного переможця конкурсу; — провести відбір та призначення на посаду нового директора Національного антикорупційного бюро України.
- Забезпечити відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей за стандартами FATF: — прийняти комплексний стратегічний план реформування правоохоронного сектора.
- Втілити у дію «антиолігархічний закон» для обмеження надмірного впливу олігархів на економічне, політичне та суспільне життя: — це має бути зроблено юридично обґрунтованим способом та має враховувати майбутній висновок Венеційської комісії.
- Подолати вплив корисливих інтересів через узгодження закону про ЗМІ з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та передавши повноваження незалежному регулятору ЗМІ.
- Завершити реформу законодавства про національні меншини згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, разом з механізмами його негайного та ефективного впровадження.
Україна пройшла довгий шлях до визнання її кандидатом на члени ЄС. Розпочався він ще у 1994 році.
Читайте також:
Як діяти та куди звертатися. У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»
Пам’ятка для батьків. Як допомогти дитині під час війни, щоб вберегти її емоційний стан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.