Перекопане подвір’я, зсунуті плити та труби, з яких витікає гаряча вода — у такому стані зараз тепломережі біля будинку на Келецькій, 81. Комунальники «Вінницяміськтеплоенерго» відслідкували цей порив кілька днів тому: сталеві труби скріпили хомутами та зварювальними швами. На повноцінну заміну їм не вистачає ресурсів. До того ж, ці труби стали їхніми тільки з 1 серпня 2018-го.
— Підприємство отримало на баланс 26 кілометрів тепломереж, які раніше обслуговувало ДП «Маяк». Під час обстеження нашими працівниками було виявлено, що більше 80% труб зношені, що призвело до масових поривів.
— Не просто так немає гарячої води чи опалення — усе це наслідки бездіяльності ДП «Теплокомуненерго Маяк». І якщо б не передали нам ці мережі, то Вишенька, Слов'янка могли б бути цієї зими без тепла! Наші бригади виконують ремонти цілодобово, але полагодити всі мережі одночасно неможливо. На це у нас немає не вистачить ресурсів, — казала речниця КП «Вінницяміськтеплоенерго» Сніжана Шпікіна.
Начальник відділу транспортування теплової енергії «Вінницяміськтеплоенерго» Олександр Осовський додав, що на колишніх тепломережах «Маяка» вони вже усунули 70 поривів, на що витратили приблизно чотири мільйони гривень з спецрахунків «ВМТЕ».
— Це ми накладаємо бандажі та замінюємо ділянки трубопроводів. Але, по суті, це тимчасове рішення: потрібна комплексна реконструкція всіх мереж, які раніше були в управлінні «Маяка». Порахували, що 15 кілометрів мереж гарячої води потребує заміни — сталеві труби на пластикові — це коштуватиме вже 20 мільйонів гривень. Для того аби замінити всі 26 кілометрів труб як гарячого водопостачання, так і опалення — потрібна сума в 10 разів більша. Тобто, 200 мільйонів гривень, — сказав Осовський.
Утім, й в інших районах міста — а не тільки на Вишеньці та Слов’янці — люди скаржаться на відсутність гарячої води, тепла. Тепловики на це відповідають, що мешканцям багатоповерхівок потрібно звертатися до своїх управлінських компаній, що обслуговують будинок.
— Влітку, разом з представниками управлінських компаній (ЖЕК), обстежували всі багатоповерхівки, які отримують тепло від «Вінницяміськтеплоенерго». Виявили, що тільки 37 будинків були готові до старту опалювального сезону. А 1073 будинки не виконали на 100% цю підготовку.
— Тобто, не було перевірено теплове обладнання, стан мереж та конструктивних елементів всередині будинку. Тому в таких будинках можуть не прогріватися квартири, відсутня гаряча вода, поки проблему не усунуть працівники ЖЕКів. А ми не контролюючий орган, на них, на мою думку, має впливати департамент житлового господарства міста, — сказав провідний інженер відділу з контрою якості теплової енергії служби збуту «ВМТЕ» Віталій Себастіянський.
Там, де немає тепла з вини «ВМТЕ» — комунальники розміщують на власному сайті. Сьогодні через порив на Грушевського, 17 відключені від опалення та гарячої води десятки житлових та адміністративних будівель. Тепловики обіцяють все налагодити до 22-ої години 21 листопада. Перелік будинків за цим посиланням.
Нагадаємо, з 1 січня 2019 року зросте тариф на опалення
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер