У мікрорайоні Чорнобиль, на вулиці Стельмаха, 25, з цієї осені діє інклюзивний центр «VinSmart». Цей клуб є поки що єдиним у місті, де педагоги займаються з дітьми з інвалідністю. Він запрацював завдяки ініціативі громадських активістів. А фінансування на обладнання для роботи клубу отримали завдяки «Бюджету громадських ініціатив»: на проект «Чужих дітей не буває» дали 800 тисяч гривень з міського бюджету.
Керівниця батьківської організації Центру соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами розвитку Олеся Самойленко розповіла, яка головна ідея цього центру:
— Тут дітки, — і з порушеннями, і без порушень розвитку, — займаються разом. Моєму сину 14 років, він має порушення в розвитку, і ми розуміємо, що цей Центр дуже важливий, — казала пані Олеся. — Це місце, де можуть батьки між собою спілкуватись, знаходити якісь шляхи, як рухатись далі — це доволі складне питання, тому що Україна на етапі впровадження інклюзивної освіти.
Приміщення під інклюзивний Центр в цьому році було капітально відремонтовано. Тут утеплили фасад, замінили вікна, облаштували ґанок з пандусом, перекрили дах, встановили індивідуальне електричне опалення.
У підлітковому клубі облаштували кімнату для занять гуртковою роботою, є велика зала для проведення занять та тренінгів, кімната для роботи з психологом із релакс-зоною, кухня та два санвузли.
При цьому відвідування інклюзивного центру є безкоштовним. Свої заявки подали батьки 210 дітей, набір ще продовжується. Як розповіла Олеся Самойленко, на перспективу вони думають над облаштуванням Ресурсного центру для батьків дітей з інвалідністю.
— Насправді, батькам дітей з інвалідністю дуже страшно. Вони знають, що суспільство не сприймає їхніх діток, тому всіляко убезпечують дітей від соціуму. Але це неправильно, що потрібно доносити на спільних заняттях, на тренінгах тощо, — казала керівниця батьківської організації Центру соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами розвитку.
Також вона попросила, щоб міська влада знайшла можливості для розширення існуючого інклюзивного центру на Чорнобилі. Зокрема, для майстерень, де діти з інвалідністю могли б майструвати поробки.
Міський голова Сергій Моргунов на це відповів, що вони опрацюють таку можливість. І нагадав, що загалом по місту діє 16 центрів підліткових клубів, де створені умови для навчання дітей в гуртках. І висловив, сподівання, що спільними зусиллями влади, громадських активістів, педагогів дітям з інвалідністю вдасться адаптуватися до реального життя.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер