На Асфальтному заводі на Можайці розповіли, як позбудуться запаху

На Асфальтному заводі на Можайці розповіли, як позбудуться запаху
Люди, що живуть поряд із асфальтовим заводом на Можайці жалюються на нестерпний запах бітуму, від якого нудить. Журналіст прийшов на підприємство, щоб подивитися як воно працює.

Конфлікт між мешканцями та підприємством виник ще у 2014 році. Люди жаліються, що асфальтобетонний завод труїть всю округу. Кажуть, що запах став особливо сильним влітку цього року і восени. Журналіст “20хвилин”, що мешкає у 300 метрах від заводу підверджує - запах справді був. Влітку сморід  він не відчував, але наприкінці жовтня вимушений був у своїй квартирі закривати вікна.

Щоб дати власну версію подій, керівництво заводу після жовтневої публікації запросило журналіста сайту “20 хвилин” на территорію підприємства. До цього журналісти два рази намагалися зустрітися з директором акціонерного товариства "Вінницький асфальтобетонний завод" Віктором Тромпінським, але невдало.

Обіціять, що запаху не буде

Відео дня

Біля центральних воріт заводу журналіста зустрів Олександр Токар, який представився директором компанії “Віндор”.

- Ви чуєте запах (бітуму. - авт.)? - питає Олександр.

- Так є слабкий,- відповідає журналіст.

- А я не відчуваю, - каже він.

Натомість директор заводу розказав як випари бітуму потрапляють у повітря і яким чином підприємство буде боротись із цим.

- Для виготовлення асфальту потрібно нагріти бітум у закритій ємності, - розповідає пан Токар. -  Якщо працівник зазівається і допустить перегрів, речовина почне випаровуватися. Утворюються бітумні гази.

Директор  “Віндору” каже, що скоро на заводі встановивлять вугільні фільтри. Тоді взгалі ніякого запаху не буде.

-  Людський фактор також постараємося виключити, встановивши автомати на прилади, - каже Токар. -  При перевищенні температури спрацює автоматичне відключення підігріву.

Скарги місцян щодо вантажівок, які створюють затори на Київській, керівництво компанії вислухало та обіцяє задовольнити. З розповіді директора «Віндор» вантажні машини в наступному році будуть виїжджати з території заводу через інший вихід.

- Згодом плануємо побудувати новий виїзд в бік вулиці Гонти, - розповідає Олександр Токар. - А через старий пускати лише легковий транспорт.

Як виготовляють асфальт на вінницькому заводі?

Асфальтний завод - це установка, яка виробляє асфальт та бетон, кілька допоміжних споруд, автопарк спецтехніки, склади та сховища. Позаду - вузол залізниці, куди прибувають вагони із сировиною для виробництва.

- У Радянському Союзі одночасно працювало п’ять установок, - розповідає пан Олександр. - А зараз лише одна. Бітум завозився у вагонах тоннами, заливався в сховища. У 90-х роках підприємство випускало 1100 тонн асфальту і бетону на добу. Зараз же виробнича потужність досягає лише 80 тонн.

Як роблять асфальт

 

Асфальт виробляють із різних матеріалів. Незмінною складовою є бітум (сировина подібна до смоли). Мінерали і домішки зберігаються у сортувальних контейнерах-дозаторах.

 

Бітум завозять на підприємство у вагонах. Але він має недостатню температуру для роботи. Щоб це виправити - його підігрівають у спеціальних ємностях до температури 150 градусі за Цельсієм.

 


Виробництво починається із змішування усіх сполук у барабані. Він обертаєтся з великою швидкістю, утворюється однорідна маса. Під пристроєм стоїть горілка, що підтримує робочу температуру - 160-170 градусів.

 

Під час виготовлення асфальту працює очисна установкаю. Його складовою є спеціальний пристрій для очищення газу від домішок -  скруббер Вентурі. Складовою системи очистки також є великі балони - циклони. Вони влавлюють пил та важкі відходи після виробництва асфальту.

- Принцип роботи очисної установки в тому, що вона звільняє повітря від пилу та шкідливих речовин за допомогою води, - розповідає пан Олександр. - Згодом відходи осідають у каскадному відстійнику. Декілька рівнів очистки, і майже чиста рідина знову направляєтся у виробничий процес.

 

- А білий пар, який іде із труби, - каже директор компанії. - Це звичайний водяний пар. Результат реакції води із гарячою речовиною, що виходить із барабану.

 

Після виготовлення суміші, їі завантажують у спеціальний контейнер-бункер. Звідки розвантажують у вантажівки.

 

Якщо після виробництва залишається невикористанний бітум, його зливають у бак-сховище. Потім речовину можна знову застосувати для виготовлення асфальту і бетону, різних марок. У таких контейнерах температура повинна підтримуватися на рівні 150 градусів. Якщо нижче або вище - матеріал стане непридатним.

 

А як роблять асфальт в Штатах дивіться в передачі відомого ТВ-циклу "Як це працює":

 

Офіційно про завод

Будівельна компанія «Віндор» є власником асфальтнобетонного заводу. На сьогодні компанія надає широкий спектр послуг буднівництва доріг та благоустрію, виробляє асфальт та бетон. Підрозділ компанії - торговий дім “Оріон” займається реалізацією плитки для тротуарів та доріг, які виготовлені на асфальтному. У підприємстві працює приблизно 120 чоловік. Серед найбільш відомих проектів компанії - асфальтне покриття зроблене у 2011 році по вулиці Кармелюка, що біля набережної Рошен.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Дарья

    Головне, щоб була вирішена проблема самим найближчим часом, та не страждали від цього люди, які живуть поруч із цим заводом.
  • Анонім

    Kogdato v 90 godah,na zavode rabotal Belozercev ingeneur.

    Porjadochnij,dobrij,umnij.Vse kto ego znal,ljubili ego.

    Zavod cvel.I director horoshij bil.

    A teperj vremja dlja moshenikov kak Groysman i ego druzhki,kotorije  toljko dumajut o denjgah i obzhorstve.Poka ne lopnut!

    Inna
  • Анонім

    Висновок  з прочитаного один: доки дівка виросте і вийде заміж, баба помре
  • Анонім

    никто ничего делать не будет. Как воняло в округе 2-3 км от завода, так и будет вонять. Хозяева завода - Гройсманы - папа и сын Вова, этим все сказано. Будущий мер Винницы - шестерка Гройсмана ничего делать не будет. Разве что посоветует людям носить распираторы...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 22 по 29 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 19:50 Сестри Тельнюк приїдуть у Сугаки. Коли і кого запрошують на зустріч з ними? 19:44 Магнітні бурі в травні-2024: коли очікувати на погіршення самопочуття 19:10 «Потрібна підтримка!» Зірка «Перелесника» з Вінниці братиме участь у новому проєкті Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:38 «Вінницький» ліфт встaновлять в одній із бaгaтоповерхівок містa 17:42 На Вінниччині до Реєстру корупціонерів за 2023 потрапили 169 осіб 17:07 П'ять вулиць у Вінниці назвуть іменами загиблих захисників 15:43 На фронті загинув Микола Калачик з Тульчинської громади 15:20 Втрачена історія: закинуті садиби та палаци Вінниччини 14:25 Під час пожежі на Вінниччині травмувався власник будинку photo_camera 13:07 Вербна неділя: традиції та заборони, куди поставити освячену вербу 11:50 Вінницька торгово-промислова палата працюватиме в оновленій будівлі Пошти photo_camera 10:38 Вночі сили ППО збили над Вінниччиною ворожий безпілотник 10:05 Швидкий рецепт сирної паски від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 10:00 Як ви ставитеся до норми про вилучення авто у законі про мобілізацію? Ми запитали вінничан 09:17 В Україні відзначають День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня 09:00 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up