На 110-річчя школи у Брацлаві зібрали 110 тисяч гривень. Що є у цьому закладі таке, чого нема в інших?

На 110-річчя школи у Брацлаві зібрали 110 тисяч гривень. Що  є у цьому закладі таке, чого нема в інших?
Стіни столітньої будівлі Брацлавського ліцею №1 наповнили сучасністю: тут є належні умови не тільки для навчання, а й для безпечного перебування під час тривог
  • У приміщенні Брацлавського ліцею №1 було три школи  — українська, єврейська і польська: кожна мала свій поверх.
  • Нині у столітню будівлю вчителі й учні разом з батьками і меценатами вдихнули сучасне життя.
  • Що такого є у Брацлавському ліцеї, чим не може похвалитися жоден інший навчальний заклад області?

Без перебільшення можна сказати, що цьому навчальному закладу поталанило на керівницю. Директорка подвійна тезка з популярною українською співачкою. Звати її Оксана Білозір. Спілкування з нею справило гарне враження. Щоб зрозуміти, чому так кажу, варто розповісти, що і як роблять у ліцеї.

«Працюємо над створенням комфортного освітнього середовища, яке б надихало на творчість, співпрацю і навчання», — так каже пані Оксана.

«З перших хвилин перебування в ліцеї відчувається особлива атмосфера величі, духу науки, історії та мистецтва, поваги до навчання та знань», — це фраза одного столичного гостя, який бачив школи у Києві.

Відео дня

— Що стоїть за цими словами? — запитую Оксану Білозір

На канікули вчителі засукали рукава і стали до ремонту

Каже, що навчальний заклад це не тільки стіни, хоча будівля у них особлива, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Школа це насамперед колектив, це люди. Вони дають знання і створюють відповідну атмосферу.

Пані Оксана навела декілька прикладів, як колектив вирішує непрості питання. Найскладніше з них — дефіцит коштів. Ось один з тих прикладів.

На початку нинішнього року вирішили оновити перший поверх, нагадаю, приміщення 3-поверхове. Тут є кімнати, де висота стелі становить вісім метрів!

Під час зимових канікул до роботи стала чоловіча частина колективу. Співрозмовниця назвала вісім прізвищ. Засукавши рукава, взялися до демонтажу старої шпаклівки, видалили залишки фарби, бруд, пил.

На весняних канікулах шпаклювали та перетирали стіни, готували під фарбування. Фарбування виконали технічні працівники. Тривав ремонт упродовж пів року.

Тим часом творча група, яку очолила керівниця закладу, працювала над дизайном оформлення стін. Прикрасили їх у формі української вишивки.

Відвели місце для державних символів України. За кошти, зібрані на ярмарках, придбали деревʼяну багатошарову мапу України, плакат з текстом Гімну нашої держави, державний прапор. На вікнах встановили сучасні ролети.

Родина Шейновських подарувала кашпо для вазонів.

Для комфортного перебування дітей та дорослих облаштували місця для відпочинку з доступом до Wi-Fi.  Сучасний дизайн, хороша кольорова гама — все це позитивно впливає на емоційний стан учнів.

— Наша школа — це місце щасливих дітей, у якому навчають та виховують з любов’ю, — каже Оксана Білозір. — А що треба дитині для щастя? Щоб її любили, щоб дбали про неї, турбувалися про її розвиток, щоб піклувалися про її життя та здоров’я.

А головне, щоб бачила мирне небо над головою, щоб живі та здорові батьки!.

Про укриття на випадок тривог можна говорити окремо. Тут створили зручні, а головне безпечні умови для учнів і вчителів. Є вентиляція, вбиральні, сучасні меблі. Тут обладнали клас безпеки. А ще — створили  молодіжний ХАБ. який назвали «Граніт».

Проекти сучасних укриттів та хабу, оновленого харчоблоку зробили за підтримки UNICEF Ukraine, класу безпеки допомогла обладнати ГО «Ми - Вінничани» та KSE Foundation, Raiffeisen Bank, ГО «Світ Тиші» Ivanna Mykhaylenko.

Колектив закладу вдячний  міжнародним та національним партнерам за підтримку освіти в умовах війни. Нагадують, що інвестиції в освіту — це інвестиції в майбутнє нашої країни.

Від первіснообщинного ладу — до польоту в космос

Оксана Білозір пишається тим, що у їхньому навчальному закладі є те, чим не можуть похвалитися в інших школах. Йдеться про унікальне панно та картини.  Над їх створенням багато років працював вчитель Василь Муржак. На жаль, його вже нема серед нас. Він залишив роботу, яка сприяє естетичному вихованню учнів. Для її огляду можна організовувати екскурсії.

Як каже співрозмовниця, вчитель художніми засобами відтворив еволюцію Людства. Працював над цим багато років. Деякі з його робіт сягають кількаметрових розмірів. Вони органічно доповнюють столітню будівлю школи з її великими вікнами, високою стелею.

Частину робіт Василь Муржак виконав фарбами. Інша частина набагато складніша. Вони зроблені з допомогою мозаїки. До речі, мозаїка нині викликає новий сплеск інтересу митців.

Педагоги, які працювали з вчителем-митцем, згадують, що мозаїку він збирав повсюди.

Схоже, спадщина вчителя Василя Муржака ще не знайшла своєї достойної оцінки. Його роботу варто показати нашому відомому земляку — Президенту Національної академії мистецтв Андрію Чебикіну. Для чого? Аби сприяв поширенню серед тих, хто вивчає мистецтво у вищих навчальних закладах. На її основі можна підготувати наукову роботу. Щоб ім’я Василя Муржака знали не тільки у Брацлаві.

До речі, ліцей підтримує контакти з митцями. Недавно тут відкрили виставку художніх робіт відомого вінницького майстра пензля Олександра Рожка. Погодьтеся, не кожна школа переймається таким.

Продовжують збирати кошти, на армію також

У рік 110-ї річниці Брацлавської школи тут вирішили зібрати кошти на створення на території закладу дитячого ігрового майданчика. На час відзначення цієї дати вдалося накопичити 110 тисяч гривень. Збір коштів продовжують.

-У нас був ігровий майданчик поряд з школою, — каже директорка пані Білозір. — Переконалися, що він потрібен для учнів молодших класів. Але стара споруда уже непридатна для використання. Хочемо створити нову..

Якщо хтось дорікне брацлавському педагогічному колективу, що нині важливішими є донати на армію, то скажемо, що таку допомогу тут організовують систематично. Так, недавно зібрали тонну овочів для Немирівської громадської організації «Солдатська куховарня». Там готують, зокрема, сухі борщі, супи, інші продукти для бійців на фронт.

У кого є можливість підтримати брацлавський навчальний заклад, повідомляємо реквізити.

  • Благодійний рахунок:
  • Код ЄДРПОУ:25513172
  • ІВАN:
  • UA268201720314231003301057485


Читайте також:

«Тільки не вбивайте!». У криницю потрапили змії, радимо, як їх дістати і що з ними робити

Навчальні заклади Вінниччини провели шкільні ярмарки на підтримку ЗСУ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Evgeniu Roshina
    Треба ще відремонтувати автобус школі. уроки починаються з9:00 ранку .а автобус в 7:20  ранку . А попереду зима 🤔
  • Сергій Романов
    Ех, повернути б польські і єврейські...

keyboard_arrow_up