«Мораторій сприймаю позитивно». Вінничани про можливу заборону на підвищення тарифів

«Мораторій сприймаю позитивно». Вінничани про можливу заборону на підвищення тарифів
Фото у матеріалі: Юлія Мельник
 • На час війни потрібно «заморозити» нинішні розміри тарифів на комуналку, для всіх споживачів — таку пропозицію подав до Верховної Ради український уряд.
 • Вінничани позитивно сприймають заборону на збільшення вартості комуналки. І, зокрема, пропонують запровадити ще «знижки» на тарифи для пенсіонерів.

Тарифи на комунальні послуги планують заморозити, поки триває війна. За ініціативою Кабміну тарифи на тепло і гарячу воду, газ та його розподіл не мають зростати під час воєнного стану та протягом шести місяців після його завершення. Це стосується всіх споживачів. 

Ми запитали вінничан, що вони думають про мораторій на підвищення комуналки.

Відео дня

Михайло (46), робітник

— Напевно, це правильний крок — заморозити тарифи на комунальні послуги. Мене, в цілому, влаштовують нинішні тарифи, гарні ціни (сміється). Щоб ще зробити, аби народу було легше? Не знаю, у мене немає пропозицій.

Олена (58), викладачка

— Цей мораторій сприймаю позитивно. Хоча особливо мене він не зачепить: у мене котел, тому я не сплачую за централізоване тепло. А от те, що заморозять ціну газу, то це для мене добре.

Олександр (56), військовий пенсіонер

— Я думаю, що ця заборона зараз точно на часі. Така ініціатива вплине позитивно на добробут споживачів, які, попри війну, продовжують сплачувати за комунальні послуги.

Тетяна (67), пенсіонерка

— Пенсії не ростуть, а ціни на все — навпаки. І зараз, під час війни, державні гроші йдуть на закупівлю зброї. Тому, можливо, субсидії не всім будуть давати. Тому якщо є така можливість — заморозити зростання тарифів — то це добре.

Сергій (61), пенсіонер

— Підвищувати комунальні тарифи точно не можна під час війни. Тому я тільки за мораторій, який пропонує Кабмін. Хотілося б, щоб були ще якісь «знижки» на комуналку для пенсіонерів.

Ольга (71), пенсіонерка

— Це потрібно. Людям зараз важко, багато з них позбавилися того заробітку, що мали до війни. І, звісно, завжди хочеться більшого: щоб тарифи зменшилися, бо ростуть ціни на всі продукти та ліки.

Нагадаємо, ще у квітні 2022 року уряд ухвалив рішення «заморозити» тарифи на електроенергію. Додамо, що таке рішення діятиме ще як мінімум упродовж пів року.

Тому тарифи на світло нині такі:

Що стосується тарифів на воду, то тарифи для водоканалів і підприємств, що займаються водовідведенням та водопостачанням, встановлюються Нацрегулятором (НКРЕКП). Поки що ця комісія не повідомляла про зміни тарифів.

 

Читайте також:

Понад три місяці мешканці шести будинків будуть без гарячої води. АДРЕСИ

Поки триває війна: кабмін хоче заморозити тарифи на комуналку

«Цю криницю не чистили і не ремонтували». Вінничанин назвав брехнею дані, які дали у міськраді

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (19)
 • Олена Артеменко

  Шановні колеги,  що  ви  вірите, в  всяку  брехню.  Ніхто нічого,  нескасує,  це  все  кидають  фейки.   А  тарифи, ще  мають  повисити.
 • Viktoriya Maiskaya

  Для Вінниці Закон не писаний! УК "Замостя" з 01.04 2022 САМОСТІЙНО без жодного повідомлення підняла в нашому будинку тариф на 1 гривню. Жодного погодження зі сторони нашого будинку не було, немає жодного протоколу зборів, підписаної додаткової угоди про внесення змін до договору, просто новий тариф в платіжці. Під час війни. Злочинці  серед нас! І війни не треба, свої ж доб'ють.
 • Олена Соколовська

  Тепло вже було піднято ніяк не наїдяться куда вже піднімати
 • Эдуарда Давидзон Цебер

  Тільки не в Хмільнику в настарифи в військорий час підняли на холодну воду!І немає кому поскаржитись?

keyboard_arrow_up