Журналіст 20minut.ua поспілкувався з представником профспілки названого навчального закладу. Він представився, як завідувач господарства п'ятого училища Сергій Толкач.
В чому причина протесту?
— Існує конфлікт з нинішнім керівництвом, а саме виконувачем обов'язки Безугловим Андрієм Івановичем. Є бажання у керівництва знищити незалежну профспілку, є коронаційні схеми, — розповідає чоловік, який вийшов на мітинг. — Знищити нас хочуть через правду. Це спочатку були працівники училища, а нині і департамент освіти. Ми вимагаємо, щоб змінили нинішнє керівництво. З початку карантину, як він прийшов — ні разу не зібрав колектив для ознайомлення.
Журналіст запитав також чоловіка, які у нього конкретно звинувачення до нового керівника.
Які у вас до нього претензії, що він робить?
— Нічого, — відповів мітингар. — Він має елементарно познайомитися з колективом, дізнатися про проблеми. На що натякає профспілка, розказую. Він не знає законодавства. Є профспілка звичайна, а є така як у нас. У нас не звичайна, а незалежна. Недавно незаконно звільнили майстра Бондаря. Ми його відновили на посаді. Компенсували. Зараз існує проблема з черговими сторожами, які мають переробіток. Це й конфлікт ініціювало керівництво, ні з чим не розібравшись. Зробили мене винуватим, як завідувача господарством. Що я невчасно подав табель, але не в цьому справа.
Ви написали «Я голодую». Це дійсно так чи для привернення уваги?
— Так і буде. Це не просто слова, — продовжує чоловік. — На базі п'ятого училища німці вкладують кошти. Але ці гроші вкрали. СБУ просить не розголошувати це. Є порушення, за які німці заплатили гроші.
Протестувальники пішли на перемовини у приміщенні ОДА. Коли повернулися, наш журналіст розпитав про хід перемовин.
— Вони вислухали наші претензії. Сказали, що вони завтра о 12 годині приїдуть в навчальний заклад. Зберуть збори трудового колективу і почнуть розбиратися у цій ситуації. Питання в тому, що у колективі багато людей, які залежні від адміністрації. Їх зараз нададуть кожному роль, яку вони мають на зборах озвучити. Нічого спільного між вирішенням конфлікту між профспілкою та керівництвом не буде. Тим паче, та профспілкова організація, яка працює паралельно з нами, її очолює дружина заступника нашого детектора. Він був присутній на акції, який по суті є керівником усієї цієї конфліктної ситуації. Тому розказувати, що вони конструктивно вирішуватимуть це питання — такого вирішення не буде. Нас просто будуть намагатися затравити кількістю людей, яким роздадуть ролі. Які отримують певні доплати, прилеглі, премії або бояться, що не дадуть їм допрацювати до пенсії. В усіх них є певні страхи.
— Нам гризтися з людьми, з якими далі працювати немає сенсу, — продовжує один із протестувальників, який обіймає посаду майстра виробничого навчання у навчальному закладі та є представником профспілки захисту трудових прав працівників. — Якби керівництво хотіло вирішити конфлікт, вони б вислухали наші аргументи і почали щось вирішувати. Ніхто тут нічого не почав вирішувати, вони вислухали наші аргументи, щоб знати, чим нам протистояти завтра. І зберуть усіх людей під час пандемії. В нас багато хворих. Можемо усі заразитися. І будуть старатися нас колективом виховувати. Ми вважаємо, що це не припустимі дії. Не всі працівники володіють інформацією про те, що у нас сталося. Який конфлікт з керівництвом. Це саме конфлікт між нашою профспілкою та адміністрацією.
Люди додають, що продовжать стояти і далі. Будуть голодувати. Акція безстроково. Вони обіцяють стояти до тих пір, поки нас не почують.
— Нас вислухали ще три місяці тому, — продовжує учасник акції Ігор Рудик. — Але нічого не вирішили. У них було достатньо часу. Ніхто цим питанням не займався.
В чому все ж причина конфлікту?
— У березні минулого року нам призначили нового керівника. Який нічого не зробив доброго для навчального закладу. Розпалив велику кількість конфліктів у середині колективу. І почав переслідувати членів вільної профспілки за їх активну позицію, за захист прав їх членів. Почалося все з того, що на нас був тиск. Деяких наших людей хотіли замінити іншими. Ми взяли їх під правовий захист. Не дали їм їх звільнити. Нас масово почали усіх переслідувати. З нового року нам позрізали доплати, почали нас контролювати. Ходити налаштовувати колектив проти нас. Винити в усьому. Відмовили доступ до інформації, щодо фінансових питань.
Ігор Рудик додає, що дані про зарплату мають бути у відкритому доступі. Тим більше надаватися на запит профспілки. Цього не робиться. Він додає, що у закладі є люди, які не працюють, але отримують хорошу заробітню платню.
Тиск, порушення, закриття доступу до інформації — усе це разом зібралося та стало причиною конфлікту.
Профспілка хотіла переговорів. Зверталися до керівництва закладу, в ОДА та департамент освіти. Але їх назустріч ніхто не пішов. Люди думали, що сьогодні розберуться в проблемах.
Що буде далі — поки невідомо. Протестувальники продовжують стояти та голодувати. 25 лютого вони підуть на загальні збори, де знову підніматимуть свої вимоги.
Читайте також:
Шалені ціни, втрата на Сході та ДТП з трамваями: важливе за 23 лютого на 20minut.ua
Десять летальних та 600 нових випадків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 3 від 15 січня 2025
Читати номер
Виталий Бойчук
Аліна Вінниця
Тетяна Мельник
Max