Містянам розповіли історію столітнього будинку на Театральній. Його творцем був архітектор Артинов

- Будівлю за адресою Театральна, 41 називають прикладом забудови житлової вулиці у середмісті Вінниці в часи, коли йшлося про зведення будинку на окремій ділянці землевласника. У Visit Vinnytsia розповіли історію її створення.
Це один з будинків-«близнюків» на теперішній вулиці Театральній, яка до 1910 року була розділена навпіл. Та її частина, на перехресті якої розташовувалося реальне училище (нині торговельно-економічний інститут), називалась Садовою. Саме на цій частині вулиці у 1909-му, за рік до появи у Вінниці електростанції та перших електричних ліхтарів, а також відкриття театру, на території домоволодіння пана Веревіна збудували два однотипних цегляних особняків із цокольними поверхами. Причому доволі просторими із високою стелею — в цьому можна переконатись, відвідавши кав’ярню, що розташована у будинку №41, — розповідають фахівці Visit Vinnytsia.
Цей «близнюк» зберігся краще за свою понад сторічну історію. І на його фасаді донині проглядаються елементи неоготики — стрільчасті віконні отвори по другому поверху та профіль сандриків. Зберігся й зубчастий карниз, закріплений по флангах фасаду невеликими вежами, які немов дивляться вниз. Що саме таким нестандартним рішенням хотів розповісти сучасникам і нащадкам творець архітектурного обличчя Вінниці Григорій Артинов — залишається загадкою.
На жаль, деякі декоративні елементи зовнішнього оздоблення втрачені повністю, як і автентичне планування приміщень — у 1920-х у них провели перепланування під комунальні квартири. Причому доволі дивне перепланування, адже, наприклад, у під’їзді просто посеред стіни є вікно, яке виходить всередину іншої квартири.
Фото у матеріалі: Visit Vinnytsia
Читайте також:
Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає
Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
4132827010030665