На території клінічної лікарні, що на Київській, 68, вже другий рік триває масштабне будівництво, яке поки що не видно з вулиці. А тим не менш, будівельники вже встигли залити фундамент, займаються облаштуванням стін та реконструкцією двоповерхового медблоку лікарні.
Разом з новою спорудою закуплять нову техніку та підготують фахівців, які зможуть користуватися сучасною апаратурою для діагностики, реанімації. Масштабне будівництво, вартістю чверть мільярда гривень, хочуть завершити до кінця 2019 року.
Масштабний проект, який коштує близько 46 мільйонів гривень, втілюють до медичної реформи. За нею наше місто стане центром північного госпітального округу з населенням 960 тисяч людей. До Вінниці будуть везти на лікування з районів та сіл, де немає лікарень та фахівців достатнього рівня.
Тому наразі триває добудова головного корпусу лікарні, де будуть приміщення під чотири операційні, відділення протишокової та інтенсивної терапії, а також реанімації. Вони займатимуть три поверхи.
Ще одна відмінність цієї лікарні від інших — машина швидкої допомоги буде заїжджати всередину будівлі. Відтак, пацієнта будуть витягати на ношах вже в теплому, чистому приміщенні.
Зараз людину завозять у приймальне відділення та ще кілька метрів несуть за будь-якої погоди через подвір’я.
Як розказували в мерії, це є спільний проект міста з державою, мета якого одна — врятувати якомога більше життів. За словами міського голови Сергія Моргунова, у разі необхідності екстреної медичної допомоги пацієнтів будуть напрaвляти у Вінницю. Тому потрібно створити належні умови.
Зараз у лікарні працює 642 працівники, з них понад 150 – лікарі. За словами головного лікаря клінічної лікарні Олександра Фомина, через їх палати на рік проходить близько 50 тисяч людей.
— Чиста математика, якщо розподілити цю цифру на дні, то у нас, в середньому, 150 пацієнтів на добу. Лише операцій — 8,5 тисяч щороку або 30 операцій на добу. Попри це, у нас не вистачає місць й техніки. Тому нові операційні, протишокові відділення та реанімації – це дуже необхідно.
Частину техніки, з яких рентгенохірургічний апарат, електродефібрилятор, апарат для штучної вентиляції легень, які закупили за кошти міста, вже впровадили у лікуванні пацієнтів. Щоб її опанувати лікарі проходили стажування в італійських та німецьких клініках.
— Наприклад, апарат для вентиляції легень, без перебільшення, врятував багато життів. Техніка визначає автоматично скільки потрібно пацієнту кисню, підлаштовується під індивідуальні потреби. Якщо є якісь відхилення за показниками, з яким техніка не може впоратися, то апарат подає сигнал до медичного персоналу, — сказав головний лікар Олександр Фомін.
Добудова корпусу дозволить розвантажити інші відділення лікарні та операційні. Загалом у новій споруді буде 24 ліжка інтенсивної терапії. І кожне з них — повноцінно оснащене лікувальною апаратурою. Дані з діагностичного відділення будуть автоматично передаватися до апаратури, що в операційній.
А поки робітники з товариства «КБК» зводять стіни майбутнього корпусу. Виконроб Валентин Базишин сказав, що будівельники свою роботу знають.
— У нас є досвід побудови таких об’єктів, тому робота триває без проблем. Постійно на будівництві перебуває від 10 до 15 людей. А оскільки поряд працююча лікарня, тому намагаємося не заважати відпочинку хворих. Робимо зранку до восьмої вечора, — сказав виконроб.
Коли будівлю завершать, то вона матиме таку структуру:
Закінчать будівництво до кінця 2018 року.
Оздоблення та оснащення обладнанням має бути завершено до кінця 2019 року.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Пусть будет разница в три раза в зарплате - этого достаточно. Но никак не в 10.