Для «психів» з п'яти областей : лікарня на Барському шосе під питанням

Для «психів» з п'яти областей : лікарня на Барському шосе під питанням

Вінницькі лікарі «перевели стрілки» на депутатів облради та губернатора. Тепер їм писатиме листи про психічнохворих Міністерство охорони здоров’я. Мова про мільйони гривень і гектари землі в селищі Березина – 5-й кілометр Барського шосе…  Для неосудних психічнохворих із п’яти областей.  

Тюрма – не охорона здоров’я 

– "Були питання щодо харчування, кілька разів перевіряла комісія", – так перед депутатами починала представлення головного лікаря психлікарні №2 директорка Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації Людмила Грабович.

Минулого місяця оцінку діяльності головним лікарям давала комісія в облраді. Ця традиційна процедура відбувається щороку. З одного боку – формальність, а з іншого – можливість для Людмили Олексіївни публічно висловитись про кожного керівника медзакладів області.

– Мене цілком задовольняє робота головного лікаря – Михайла Івановича Сокура, – продовжує директорка Департаменту. – Ми думаємо про об’єднання двох наших закладів для психічнохворих… Отримали від Міністерства охорони здоров’я лист щодо переведення у Вінницьку психлікарню №2 неосудних психічнохворих із Дніпра. Відповіли, що з цього приводу треба звертатися до власників комунального закладу – обласної ради та облдержадміністрації. Сьогодні психіатричній лікарні при тюрмі належать не Міністерству охорони здоров’я, а пенітенціарній системі. І зараз у нашій лікарні просять прийняти таких пацієнтів з інших областей… Наразі у нас є такий досвід з Чернівецькою областю. Обласна рада уклала угоду – вони платять за своїх пацієнтів. Але на нас тепер хочуть навантажити ще чотири області. Ми вирішили, що нехай Міністерство пише на облраду. Якщо нам дадуть завдання розглянути і підготувати це питання, підготуємо звіт про лікарню та її потужність. Тому цей момент поки що відклали – чекаємо, що вирішить Міністерство охорони здоров’я…

Півроку тому стало відомо, що МОЗ закриває єдину(!) в Україні психлікарню для неосудних хворих у Дніпрі. В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у вересні заявила про припинення фінансування ще наприкінці 2017 року. Мовляв, «рішучий намір закрити лікарню пов'язаний із переходом до нових стандартів надання психіатричної допомоги». Тоді ж у Міністерстві охорони здоров’я планували 750 хворих, які перебували у спеціалізованій психлікарні із суворим режимом, розподілити по 10 психлікарнях країни. За словами Супрун, це буде зроблено, щоб хворі були ближче до місця проживання і своїх родичів. Мова йде про психічнохворих злочинців, які визнані неосудними. Минуло півроку після заяви Уляни Супрун, однак ніхто досі так і не знає, яким чином все це має відбутися. І скільки коштуватимуть Вінниччині неосудні переселенці?  

Читайте також: По той бік дверей лікарні Ющенка: Фрау Гітлер, матрац, еротика і...
 

Суворий, посилений, загальний… Тюрма все ближче до психів

Головному лікарю Вінницької обласної психлікарні №2 Михайлу Сокуру комісія облради претензій не висловлювала, дозволили керувати далі. Михайло Іванович погодився дати свою оцінку щодо суворого режиму в його лікарні.  

— Які шанси, що на Вінниччині створять таку лікарню?

— Шанси… Справа у тому, що така лікарня існує. Відділення для примусового лікування психічнохворих, які скоїли суспільно-небезпечну дію, у нас уже працює майже 30 років. Ви просто не знаєте і не бачите цього… У нас є два режими – посилений і звичайний режим для примусового лікування. Тобто частина психічнохворих знаходиться під юрисдикцією прокуратури і судів.    
Сьогодні вирішується питання про ще один режим – суворий. Це найскладніший режим, який може бути впроваджений у діяльність лікарні.

— Скільки сьогодні хворих у психлікарні №2 та скільки ще може з’явитися?

— Навіщо це вам треба?

— Михайле Івановичу, Ви ж кажете, що це є, тому цікаво.

— Є відділення на 45 ліжок, які зайняті. І є певна кількість хворих, які на загальному режимі.

— Скільки коштує утримання одного хворого?

— 287 гривень в день.

— Так розумію, ця сума буде більшою у разі появи суворого режиму – охорона ж буде…

— Поживемо – побачимо… З охороною, взагалі, велика проблема, бо це вже зовсім інший рівень охорони психічнохворих.
Дніпропетровська психіатрична лікарня – це тюрма. Це величезна тюрма при якій знаходиться лікарня. І умови там були тюремні. Там зараз покращуються умови, але це не те, що за кордоном. Я був у багатьох таких лікарнях – нам ще далеко.

— А вашій лікарні далеко? 

— Нас двічі перевіряла комісія ООН з прав людини. Особливих зауважень не було.

— А які були із неособливих – туалет?    

— Ні, туалет якраз не був питанням.  А от: «Скільки квадратних метрів на одного хворого?» Шість квадратних метрів. «Положено не менше семи…». Ще потрібно, щоб в палаті було не шестеро, а четверо. Права людини сьогодні – на першому місці.

«Стільки в тюрмі не сидять»

— Людмила Грабович сказала, що на рівні облради і облдержадміністрації вирішуватимуть чи переведуть у Вінницю неосудних з Дніпра…

— Це все вирішується на рівні держави. Кожна обласна рада по-своєму вирішує долю психіатричної лікарні в області. Я зв’язувався з багатьма своїми колегами по Україні: той так хоче, той – так… Як у нас в Україні, так само як і в депутатському корпусі, той так говорить, той – так... Немає доктрини!  

 — А щодо Чернівців?

— Чернівці ми обслуговуємо. Раніше обслуговували ще Хмельницьку область. Мова про засуджених, але це посилений режим, а не суворий.

— Які суми загалом виділяють з обласного та державного бюджетів?

— Десь 32 мільйони гривень.  

— Вистачає?

— Звичайно, ні (сміється).

— Скільки років Ви на посаді головного лікаря?

— Стільки в тюрмі не сидять – 29 років.

— То ви майже довічник.

— Ні, все – я закінчую свою каденцію. У мене є достатньо молоді, підготовлені лікарі. Половина лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію. Департамент може вибрати хорошого головного лікаря, а я допоможу. Я ліміт свій вичерпав – все.

— Чому так: головний лікар психлікарні імені Ющенка Вадим Клочко пішов (чи пішли) 24 роки очолював лікарню, ви йдете? Боїтеся нових віянь з міністерства?

— Чому? Я піду працювати лікарем – достатньо клінічних дослідів. Я – кандидат наук, щось знаю в психіатрії за 50 років…

— І питання наостанок: а скільки пацієнтів тікало з вашої психлікарні?

— В основному вони на добровільному лікуванні. З примусового, бувало, що тікали. Але й з Лук’янівської тюрми теж тікали…

— Але з вінницької тюрми №1 ще ніхто не втік…

0
0
0
0
Коментарі (4)
 • Ваня Лета

  Оксана Пустовит, вас же не обидет обращение "телка", "шкура", "шмара"? Или обидет? Так может психически больных "психами" называть тоже не будете?

  Sashko Stolyarov reply Ваня Лета

  Тут ще й питання до редакторів, які це пропустили на сайт
 • Жора

  ВЕДЬМА смерть СУПРУН  ведет себя как Гитлер, когда войска Гитлера зашли в Винницу, всех больных больницы им. Ющенко  расстреляли...   Одна ведьма уничтожает всю страну.... Это новая технология фашизма, и войск  не надо.... Все тихо  под наблюдением медицины.... Тем более лекарства идут только из США, они  не  лечат, только помогают   уйти по ту сторону мира, на встречу к богу.....
 • Sashko Stolyarov

  Який толерантний заголовок. Ще й від жінки. М-да
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

17:41 Дев'ять годин без світла. Де у четвер застосують планові відключення? 17:26 Чому розбився Су-27? Ймовірні версії падіння військового літака під селом Уланів 17:17 На Келецькій люди виступають проти будівництва автомийки. Петиція 17:10 «Я відсидів дев'ять років» Вінничанин повернувся в тюрму, щоб допомагати в'язням photo_camera Від читача 15:37 Поліцейська мафія організовує рейдерські захоплення на Вінниччині. 16:30 Порошенко пообіцяв підняти військовим зарплату до 21 тисячі гривень 16:00 Через кір на Вінниччині у двох школах оголосили карантин 15:28 На Україну йде похолодання. Яку погоду прогнозують у четвер? 14:40 Гучне затримання автокрадіїв: поклали обличчям на землю та закували у наручники 14:00 Як діяти пацієнту, щоб не проворонити хворобу серця 13:05 Чим живе Десна, яка хоче приєднатися до Вінниці photo_camera 12:59 Чорна коробка під «Mitsubishi»: у Вінниці евакуювали 150 людей та оточили територію photo_camera 12:30 Знову пропала Анна Тіхонова. Школярки з Вінниці немає вже п’ятий день 12:00 Нещеплена дитина: і сама не захищена, і інші під загрозою 11:30 Чергова сумна звістка з війни: від кулі снайпера загинув Павло Білик 10:45 Як на Вінниччині дурять сиріт: влада купує житло за вдвічі більшу ціну 10:45 «Я вже не знаю куди йти і кому вірити» Вінничани про об’єднання церков в Україні photo_camera 10:00 Первинка Вінниці за три місяці отримала майже 97 млн грн 09:58 ДТП на Київській: водій маршрутки зіткнувся з автівкою. Відео за вівторок 09:57 Полковник Петренко відводив винищувач від будинків. Про падіння літака біля Уланова
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up