Лайфхаки досвідчених рибалок: коли починає клювати карась і як його привабити

Лайфхаки досвідчених рибалок: коли починає клювати карась і як його привабити
  • У середовищі рибалок думки, яке підгодовування найкраще для карася навесні, трохи розходяться.
  • Вінницький рибоохоронний патруль поділився лайфхаками бувалих рибалок.

Риболовля — улюблене заняття для багатьох, яке дає змогу відволіктися і розслабитися. Після зими починається новий сезон, коли можна знову наловити улюбленої риби. Про те, коли починає клювати карась і на що саме, читайте далі.

На що клює карась

Найбільше навесні ця риба віддає перевагу наживкам тваринного походження, як-от черв'як, опариш чи мотиль. З рослинних, які здебільшого застосовуються влітку, риба карась може клюнути тільки на наживку у вигляді пропареної перловки. Проте в тому, яка найкраща наживка для карася, у професіоналів-рибалок сумнівів немає — перше місце у червоного гнойового хробака.

Як найкраще привабити карася

У середовищі рибалок думки, яке підгодовування найкраще для карася навесні, трохи розходяться: одні вважають, що це суміш відвареної перловки, пшона і макухи. Інші ж упевнені, що часниковий запах вабить цю рибу, до того ж переважно великих особин. У такому випадку можна спробувати обидва методи, визначивши самостійно ефективніший.

Відео дня

Коли клює карась

Рибалки знають, що клювання будь-якої риби має певний час, як сезонний, так і добовий.

— Щоб зловити бажану рибу, треба точно знати, коли навесні прокидається карась. Ці риби після зими і сходження льоду з поверхні водойм починають активну діяльність тоді, коли температура води досягає 12 градусів, — кажуть у рибоохоронному патрулі. — Тому сезон карася може відкритися як у березні, так і у квітні, залежно від погоди. Коли починається активне клювання карася, його можна спіймати переважно на мілководді серед рослин, де він харчується після зими перед нерестом.

Щоб не витратити час даремно, не менш важливо враховувати і час доби для лову риби. Відповідь на запитання, коли краще клює карась — вранці чи ввечері — очевидна для людей, які хоч трохи розуміються на риболовлі. У цьому плані він не відрізняється від інших риб: починається клювання з самого ранку, а до обіду його активність поступово падає. Ближче до вечора, коли починає клювати карась знову, з'являється можливість поповнити свій ранковий улов.

До речі, спеціалісти розповіли, коли краще йти у квітні до водойми, щоб впіймати рибу, а також які є особливості риболовлі під час нересту.

 

Читайте також:

Ловись рибка велика і не дуже маленька — бо буде адмінпорушення, штраф, аж до кримінальної відповідальності

За 15 рибин — понад 50 тисяч штрафу. На Вінниччині зловили браконьєра

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up