Кримсько-вінницькі татари: у Криму зараз як в тюрмі

Кримсько-вінницькі татари: у Криму зараз як в тюрмі
Сім’я кримського татарина Рустема Ізедіма двічі потрапляла під депортацію. Одного разу це сталось через прихід до влади більшовиків, іншого - через анексію. Кримчанин розповідає, що у Вінниці вже встиг освоївся, але мріє повернутися додому.

Сьогодні, 20 січня, у бібліотеці Тімірязєва відкрилась виставка «Кримський півострів: історія крізь віки» присвячена Дню Криму. Організатори запросили на захід кримських татар. Із 40 сімей, які зараз живуть на території Вінницької області, відгукнулись лише кілька людей. Один з них Рустем Ізедіма. Раніше він с сім’єю жив в Бахчисараї. Народився в Узбекистані, куди сім’ю депортували більшовики.
- Після анексії Криму, коли з’явилась реальна загроза, що події розвиватимуться за кривавим сценарієм,  ми були вимушені виїхати, - розповідає Рустем Ізедіма. – Ситуація в Криму з кожним днем погіршується, зникають люди. Нещодавно надійшла інформація, що пропала 16-річна дівчинка, яка йшла на навчання. Вже через годину після того, як вона вийшла з дому зв'язок з нею обірвався. Люди пропадають практично щодня. Вважаю, що за таких обставин в кращу сторону нічого не зміниться.
За словами Рустема Ізедіма, жителі Криму на анексію реагують по різному.
- Фактично за два роки все змінилось,  включаючи людей, - каже чоловік. – Хтось зламався, інший шукає можливості щоб якось влаштуватись в цій ситуації. Але 95% нашого народу готові боротись. Потрібна лише допомога ззовні, якийсь поштовх. А так, там зараз як в тюрмі.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • Гість
    Нащо нам ті татари, які викрадали в Україні людей і продавали в Кафі (тепер Феодосія) на базарі в рабство? Мене хвилюють найбільше проблеми мого народу і конкретно Вінниці. Із найближчих сусідів майже не вбивали нас тільки словаки і білоруси. Цим завжди треба допомагати. Інші нехай спочатку хоча б попросять пробачення!!!
  • Black
    Вот честно, меня проблемы татар волнуют в последнюю очередь. А тем кто забыл могу напомнить что татары в свое время делали украинцам веселую жизнь.
  • Пупкин Вася
    Зачем такой бред писать ? Лучше один раз самому поехать в Крым и всё увидеть , как на самом деле !
    Anonymous reply Пупкин Вася
    И как там? Неужели все супер?
    Дарья reply Anonymous
    Якщо й погано там, то вони уже нічого не скажуть, бо їм там ще жити. Тому й мовчать і уже змирились із тим що є.
    Пупкин Вася reply Anonymous
    Не хуже по любому ! А во многом лучше .
    Anonymous reply Пупкин Вася
    Так чего сам здесь сидишь? Поезжай туда, отдохни от проблем насущных ....
    Пупкин Вася reply Anonymous
    Был летом , а сейчас не сезон .
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2» 09:18 У полум’ї й диму: Україну атакували 157 дронів, є постраждалі і руйнування 08:16 Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 6 липня 21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up