Клуб для татусів відкрив свої двері, нагадаємо, у грудні 2020 року. Головна ідея ТатоХабу — привернення уваги до відповідального батьківства й подолання поширених у суспільстві стереотипів щодо нього.
Ми поспілкувалися з експерткою з комунікацій та івенцій проєкту «ТатоХаб.Вінниця» Катериною Шрамко й дізнались про перші досягнення, враження татусів та плани на майбутнє.
— «ТатоХаб.Вінниця» діє як компонент у рамках програми «ЄС за гендерну рівність та проти гендерно зумовленого насилля», його фінансуванням займається фонд ООН у галузі народонаселення, а на місцевому рівні впроваджує громадська організація «Бюро інституційного розвитку» в партнерстві з ініціативою «Вінницька Матуся», — розповідає Катерина Шрамко. — Меседж татохабу — підтримка татів і залучення їх до спільного проведення часу з дітьми.
Планується, що у Вінниці проєкт триватиме два роки, протягом яких діти й татусі братимуть участь у різноманітних за формою і змістом заходах.
— У виборі тем та форматів, команда татохабу орієнтується на запити та потреби аудиторії, — зазначає експертка з комунікацій. — А запити ми дізнаємось завдяки обговоренням у батьківській спільноті «Вінницька Матуся».
Ще в грудні перші учасники клубу дізнались, що татам категорично не можна робити по відношенню до дитини, а зовсім нещодавно відбулась і друга корисна зустріч.
— Захід «Татофутб» був присвячений взаємодії та темам спорту, лідерства, поразки й підтримки татами дітей, — пригадує Катерина Шрамко й додає, що зараз триває активна підготовка до майбутніх подій. — Наступні зустрічі ми плануємо присвятити темі здоров‘я та піклування про нього: здоров‘я чоловіка та сина, здоров‘я партнерки та доньки. Крім наших «штатних» експертів проєкту, психологів Олега Следя та Олександра Дончука, долучитись до цих тем запросили гостьових експертів-лікарів.
Також серед нових запитів чоловік — татусеві відпустки по догляду за дітьми та прохання до партнерок більше довіряти їм дітей і не хвилюватись.
— Ми продовжуємо «знайомитись» із запитами чоловіків і намагаємось максимально на них відповідати, — наголошує Катерина Шрамко. — А ще варто сказати, що діти в захваті від спільних активностей, та й самі чоловіки роблять це з великим задоволенням.
Вона додає, що поки організатори не готові поділитись усіма планами, але зовсім скоро вся необхідна інформація та форма для реєстрації з’являться на facebook-сторінці ТатоХабу.
— Особисто мене дуже радує перспектива такого проєкту у Вінниці! Місто у нас соціально активне та заслуговує на такі якісні проєкти європейського рівня, — зізнається вона. — На кожний захід ми маємо досить потужну залученість та цікавість татів. Незважаючи, що це дещо нове для Вінниці, чоловіки та їх дітки з задоволенням приєднуються. Діляться враженнями про хаб в соціальних мережах та запрошують друзів — це приємно! Аудиторія зростає тому, що ми про Вас, татусі, для Вас та з Вами. Ми постійно співпрацюємо (та відкриті до нових партнерств) з партнерами, це дозволяє робити зустрічі цікавими, динамічними та з приємними сюрпризами для учасників.
Говорячи про відповідальне батьківство, варто пам’ятати про постійний саморозвиток і вдосконалення як особистісних, так і виховательських якостей. Тому пропонуємо вашій увазі нашу добірку корисних книг, у якій батьки зможуть знайти для себе чимало важливого.
В автора книги двоє синів, тому він знає, про що розповідає. Письменник ділиться з іншими татусями своїм досвідом перебування в декретній відпустці, розмірковує про те, як долати труднощі й уникати помилок, а ще заряджає читачів надією і вірою, що тато справді може все.
Історії, які зібрав автор для своєї книги, можуть відповісти ледь не на всі складні питання: чому люди розлучаються, що стається із сиротами, що чоловіки мають знати про виховання дітей і де віднайти в собі батьківські інстинкти, щоб стати справді класним татом.
Книга чудово підійде для чоловіків, які вперше стали татами, а також жінкам, які мріють про розуміння і підтримку партнера. «Неідеальний тато» пояснює, як змінюється жінка після пологів, що відбувається з її гормонами та як впоратись зі складним першим роком батьківства.
Книга вчить батьків і дітей правильно реагувати на програші й помилки. Авторка розповідає батькам, як варто хвалити й мотивувати дітей, як перестати їх надмірно контролювати, привчити до відповідальності й провести шкільні роки з максимальною відповідальністю.
У книзі зібрано дуже багато відповідей на питання, пов’язаних з емоційним розвитком дитини. Серед іншого авторка пояснює, як батькам стати опорою для дітей і допомогти їм вирости впевненими в собі й самодостатніми, що вибрати, дитячий садочок чи виховання вдома, свободу чи контроль…
Читайте також:
«Ми поруч» : вже тиждень у Вінниці працює кризовий центр для вагітних та мам з дітьми
Три в одному або Як у Вінниці безплатно вивчити кілька іноземних мов за раз
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер