Інтернету бути: Дізналися, як інтернет-провайдери підготувалися до зими

Інтернету бути: Дізналися, як інтернет-провайдери підготувалися до зими
 • Минула зима була досить важка для усіх вінничан, особливо через відсутність електроенергії, без якої не було ні світла, ні інтернету.
 • Багато людей зараз працюють з дому, тож не можливість робити свою роботу ставила в незручне становище багатьох.
 • Які зміни запровадили наші інтернет-провайдери, щоб ця зима стала кращою? Ми дізнались.

Минулого року вінничани переживали важкі часи без світла, тепла та інтернету. Для кожного зима 2022 - 2023 року асоціюється з гулом генераторів, які працювали усюди, щоб продовжити життєдіяльність нашого міста.

Завдяки тому, що в деяких підприємствах були альтернативні джерела енергії, інші могли ними також скористуватися. Як для прикладу, люди, які працюють з дому могли прийти до кав'ярні, щоб підзарядити свої електронні пристрої та зігрітися. Однак не завжди могли підключитися до мережі «Інтернет», оскільки графіки вимкнення електроенергії могли не збігатися, через що у вас могло бути світло, але не було інтернету.

Тому вирішили дізнатися в інтернет-провайдерів чи запровадили вони якісь зміни, щоб покращити якість надання своїх послуг.

Відео дня

Технологією PON

Зв'язалися з представниками інтернет-провайдера «HomeNet», які одразу пояснили, що наданий момент вони працюють лише з оптоволокном, а саме за технологією PON.

«PON – сучасна технологія високошвидкісної передачі даних по оптоволоконних лініях зв'язку. Вона має на увазі підключення всіх абонентських пристроїв через один оптичний кабель. Такий підхід дає можливість одночасно користуватися декількома телекомунікаційними послугами – інтернетом, телебаченням і телефоном. При цьому на ділянці від АТС до споживача немає пристроїв, що постійно потребують електроенергії, що робить мережу надійною і простю в обслуговуванні», — пояснють на сайті PASIVKA.

— На сьогодні це найбільш надійна технологія, — розповідає Сергій Олійник, представник компанії «HomeNet». — Якщо говорити про нашу підготовку до зими, то ми розпочали її з початком повномасштабної війни, припускаючи можливість блекауту. Тому ще весною 2022 року ми почали перебудовувати усі наші старі технології, щоб перевести їх на технологію PON.

Задля забезпечення безперебійним живленням основних вузлів, компанією було встановлено акумуляторні батареї, які, у разі відключення електропостачання, забезпечать роботу обладнання від 4 до 10 годин, про це розповідає Сергій Олійник. А для підтримки роботи обладнання під час тривалих блекаутів, компанія забезпечена понад 250 генераторами.

В «HomeNet» наголошують, що на цю мить, у Вінниці та селах нашої області, всі мережі функціонують на PON технології.

Головною вимогою для того, щоб продовжував працювати інтернет, є підключення абонентського термінала та Wi-Fi роутера до живлення. З метою допомогти своїм абонентам, «HomeNet» надає міні-UPS, які допомагають вашому обладнанню працювати при відключенні світла.

— Для зручності наших абонентів у нас є інструкція, як правильно під'єднувати резервне живлення до абонентського обладнання. Крім того, ми проводимо масові заходи, на яких консультуємо наших абонентів, як чинних, так і потенційних, — розповідає Сергій. — Тому так, ми готові до цієї зими!

 

GPON — вигідна альтернатива

Про значущі зміни у своїй роботі також поділилась компанія «Вінтелепорт». Наприклад, як повідомила представниця компанії, перш за все, вони розв'язали проблему відсутності інтернету при вимкненні світла.

— Раніше ми працювали за енергозалежною системою підключення, тобто в кожному під'їзді був пристрій, який живився від світла і роздавав інтернет абонентам. Це означало, що при відключенні світла в під'їзді інтернет також відключався для абонентів, — розповіла представниця «Вінтелепорт». — Зараз ми перейшли на технологію GPON (оптоволокно у квартиру). Ця технологія є енергонезалежною на шляху до абонента.

Компанія пояснила, що таке обладнання встановлюється безпосередньо в абонента і працює безперебійно, навіть коли немає світла, інтернет працює ще протягом двох або двох з половиною годин.

— Впроваджувати зміни ми почали одразу, як зіштовхнулися з проблемою, тому намагалися всі наші вузли до кінця блекауту зробити енергонезалежними, і щоб під час відключення — живлення вистачало, — розповідають в компанії. — У нових районах, ми також перевели всіх на технологію PON. Хоча це було платно, але було багато охочих перейти на цю технологію, і навіть зараз, протягом літа, люди продовжують переходити на неї.

У «Вінтелепорт» зазначають, що ця технологія довела свою ефективність, хоча визнають, що стара була дешевшою. Проте через те, що вона не працює в умовах війни, вони знайшли вигідну альтернативу.

Однак, як пояснюють, ця технологія забезпечить вас інтернетом, якщо ви заживите роутер і оптичний модем, для якого, за словами представниці компанії, може вистачити навіть павербанку.

Головне — заживити роутер

Також, розповіли про свої методи підтримання інтернет мережі для своїх абонентів, компанії «Квікнет», «Вінфаст» і «Файно».

— В нас оптоволокно та резервне живлення є ще з минулого року, тому інтернет працював безперебійно, — розповідають у компаніях. — І наші абоненти не були без інтернету під час вимкнення світла. 

Як пояснюють, при відключеннях світла в них працюють акумулятори, якщо не вистачає акумулятора, то майстри відразу переводять всю систему на генератори. І тут, як у випадку з іншими інтернет-провайдерами, інтернет буде при умові, що роутер або модем є заживленим. 

Цікавилися про підготовку до зими й в інших інтернет-провайдерів нашого міста та області. З їх відповідей, можемо сказати, що більшість врахували події минулої зими та зробили усе, щоб цьогоріч їх абоненти залишалися з інтернетом. Єдине, кожен з них наголосив, що варто враховувати момент з живленням роутера для забезпечення роботи мережі «Інтернет».


Читайте також:

Плата за доставку газу та військовий облік жінок. Що зміниться для вінничан у жовтні?

Він бачився з канібалами, дикими племенами, на яхті перейшов Атлантичний океан. Зустріч з незвичайною людиною

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
 • Vasya Pavlolv

  Чи є хоча б один провайдер в Тернополі, який пропонує інтернет під час вимкнення світла?
 • Евгения Александрова

  Еверест не підготувався?

  Оксана Брейнер reply Евгения Александрова

  Злата Каминная подивимось...

  Оленка Ляшук reply Евгения Александрова

  Evgenia Aleksandrova так як і Дата((

  Евгения Александрова reply Евгения Александрова

  Злата Каминная надіюсь)

  Злата Каминная reply Евгения Александрова

  Evgenia Aleksandrova вони ще літом в інтерв'ю якомусь говорили, що у них все готово.

keyboard_arrow_up