«Хтось ходить на рибалку, а ми на війни минулого». Розмова з одеським реконструктором

«Хтось ходить на рибалку, а ми на війни минулого». Розмова з одеським реконструктором
  • Вінниця знов стане столицею УНР на день. Аби відтворити минуле, до нас з’їхалися півтори сотні реконструкторів історії з кількох міст України.
  • Звідки вони беруть зброю та військову форму, як воно грати «поганців» та чому взагалі цим займаються?

Сьогодні, 13 жовтня, у місті триває фестиваль «Вінниця - Столиця УНР», який поверне наше місто на добу в події початку 20 сторіччя. І до міста приїхали біля 150 військово-історичних реконструкторів. Частина з них була на виставці бронетехніки, фотографувалися біля бронемашин. І це виглядало дуже дивно, коли «білогвардійці» роблять селфі на тлі броньовика «Петлюра».

Поговорили про військово-історичну реконструкцію з учасником одеського клубу «Захисник» В’ячеславом Степаненком. Він пояснив, що сьогодні буде виконувати роль поруччика Корніловського ударного полку — одного з підрозділів «білої» армії, яка воювала в Громадянській війні на теренах колишньої Російської імперії в 1917-1919 роках.

Відео дня

— Форма не є оригінальною, на військових складах сторічних шинелей вже немає. Її робили на замовлення вже в наш час, є багато майстерень в Україні.

Чи використовують автентичні матеріали в цій формі або якийсь крой особливий?

— Матеріал — це сукно. Воно було завжди і зараз залишається. А зшивають по ГОСТам тих часів, це, слава Богу, залишилося від царської Росії. Ще відновлюємо форму по фотографіях, по експозиціях у музеях.

А що у вас на поясі закріплено?

— Шашка і револьвер-наган 1895 року.

А яке у вас військове звання?

— Підпоручик. По-сучасному, це лейтенант.

Далі чоловік розказав, що до реконструкції боїв між «білими» та військовими УНР добре готувалися, хоча й було мало даних.

— У парку буде реконструкція боїв. «Біла» армія воюватиме з УНР. І це буде узагальнена реконструкція боїв, бо громадянській війні дуже мало збереглося. Хоча ми точно знаємо, що такі битви та такі військові підрозділи були у Вінниці на початку 20 століття, — казав В’ячеслав Степаненко. — А взагалі, для нас це не просто постановка. До відновлення подій минулого готуємося дуже серйозно: піднімаємо документи в архівах, відшуковуємо місця боїв, персоналії того часу, при яких обставинах загинули та багато іншого.

Як ви обрали для себе роль корніловського підпоруччика? Мабуть, не хочеться ж грати за поганців, які програли.

— Ми займаємося реконструкцією більше десяти років, я в складі клубу «Захисник». Були схожі запитання колись, що при реконструкції боїв Другої світової війни я грав німця. І люди запитували, а «Як так, це ж фашисти, як ви можете?». Але потрібно ж кому-то бути поганцем. Це ж історія нашої країни. І якою б вона не була, переписувати її ми не маємо права.

На кінець розмови дізналися, що насправді В’ячеслав не заробляє на життя реконструкціями боїв. Він є столярем і каже, що «одне одному не заважає».

— Взагалі, це моє хобі. За професією я столяр, роблю меблі. У нас в клубі два холодильщика, один — слюсар-інженер. Хтось їздить на рибалку, хтось в ліс на полювання, а ми займаємося реконструкцією, — казав Степаненко. — Але до цієї справи ми ставимося серйозно. І люди, які два дні проходили в старовинному одязі, побахкали зі зброї та й все — в нас не затримуються. По суті, реконструкція боїв - це лише частина того, чим ми займаємося. Ми вивчаємо історію та розповідаємо її на виставках, постановках тощо. Крім того, ми відновлюємо історією свого міста — Одеси.

Нагадаємо, з 14:00 у Центральному парку відбудеться реконструкція бою між армією УНР та підрозділами білогвардійців. У події візьмуть участь до 150 реконструкторів, військова техніка та піротехніка.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up