Вінничани звертаються до міської ради з проханням посприяти ремонту підземного переходу на «Урожаї», що став «смітником з ароматами шаурми й туалету».
У середині листопада ми опублікували матеріал «Дістати пішоходів «з-під землі» хочуть на «Урожаї». У цій публікації зібрали думки різних сторін щодо можливості ремонту «підземки» біля ринку.
Відомо, що перехід багато років тому був зданий в оренду торговельно-виробничому товариству «Південний Буг». За даними аналітичної системи YouControl, контрольну в компанії частку має вінницький бізнесмен Юрій Коробкін.
Чи має за умовами договору орендар ремонтувати перехід? Щоб ознайомитися з угодою, надіслали інформаційний запит до міськради. У міськраді попросили до 20 днів «через великий обсяг запитуваної інформації й необхідність пошуку документів в архівах».
Тепер ми таки отримали відповідь на запит. Посадовці надіслали копію угоди про оренду переходу та деякі роз’яснення до неї.
Отже:
Договір уклали 15 листопада 2001 року. Діє він до 1 листопада 2031 року;
В оренду передавався об’єкт незавершеного будівництва. Орендар самостійно добудовував перехід;
У травні 2002-го перехід прийняли в експлуатацію. Загальна площа: 822,4 квадратних метри, площа, яка використовується під комерційну діяльність — 453,06 квадратних метри;
Поки перехід добудовували — орендна плата не нараховувалася. ПІсля того, як «підземку» прийняли в експлуатацію, «Південний Буг» користувався знижкою — компанія платила 1 % від встановленої суми орендної плати. Базова сума змінювалася з огляду на інфляцію.
Даних про те, скільки сплатив орендар у період від 2001-го року до 2010-го — немає. За наступні роки «Південний Буг» заплатив стільки:
- 2010 рік — 400 гривень;
- 2011 рік — 600 гривень;
- 2012 рік — 750 гривень;
- 2013 рік — 500 гривень;
- 2014 рік — 900 гривень;
- 2015 рік — 0,0 гривень;
- 2016 рік — 1200 гривень;
Від травня 2017-го року орендар платить повну вартість. Відтак, за 2017 рік «Південний Буг» заплатив 77 953 гривні, а за 10 місяців 2018-го — 117 646 гривень.
Також, згідно умов договору, компанія-орендар зобов’язується, зокрема:
Підтримувати «підземку» в належному стані;
Проводити за власний рахунок щорічний поточний ремонт приміщень, обладнання та інженерних мереж.
Договір може бути розірваний, якщо його умови не будуть виконані. Орендар має право провести в переході капітальний ремонт за згодою міської влади.
У середині жовтня на сайті міських петицій було опубліковано звернення Євгенії Гулько, у якому вона нарікала, що підземний перехід на «Урожаї» потребує оновлення: приміщення має неповторну суміш запахів туалету та шаурми, темні коридори та безлад, справляють враження смітника в нічний час.
У четвер, 8 листопада, міськрада відповіла на петицію. У відповіді йдеться, що міська влада не може відремонтувати перехід, який знаходиться в оренді.
Крім відмови в ремонті за бюджетні гроші міська влада повідомила, що замість підземного переходу може з’явитися наземний.
Чому посадовці не змусили орендаря відремонтувати перехід? Та навіщо замість підземного робити наземний? Такі запитання ставили заступнику міського голови Владиславу Скальському.
— Підземний перехід на «Урожаї» потребує не косметичного ремонту, а капітальну реконструкцію. Орендарю це не вигідно, він готовий відмовитися від оренди об’єкта та віддати підземний перехід на баланс міста, — відповів заступник мера. — З нашого боку — ми не бачимо доцільності подальшого використання підземних переходів, які не є доступними для людей з інвалідністю. Місто бачить перспективу в організації однозначно комфортних рішень для пересування всіх категорій населення. Тобто, наземних переходів. Тим більше, на «Урожаї» такий колись існував.
Зараз вінничани знову збирають голоси у петиції про ремонт підземного переходу. Для того, щоб підписати петицію, залишилося 8 днів.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер