Сьогодні, 3 лютого, в Тиврові прийняли ще одне рішення. Розширена сесія районних депутатів відбувалася у залі Будинку культури.
— Просимо включити створення Тиврівської ОТГ у перспективний план формування територіальних громад області, — йдеться у зверненні.
Депутати також вимагають дотримання принципу відкритості і прозорості при затвердженні такого плану. Цей камінець в город ОДА.
До речі, саме сьогодні представники обласної влади повезли на затвердження план у Кабмін.
— Якщо цього не станеться, люди змушені будуть відстоювати своє право іншими методами, — каже селищний голова Тиврова Сергій Кицишин. — Вони вже про це говорять. Наше селища є райцентром з 1923 року. А тепер що нам пропонують — приєднуватися до Сутисок…
Аргументи на користь створення Тиврівської ОТГ навів депутат облради Степан Шимко. За його словами, у селищі сконцентровано всі адміністративні установи, працює Центр надання адмінпослуг, тут є музична школа, ліцей з поглибленою підготовкою учнів. Давно склалися зв’язки з сусідніми селами району.
— Логіка підказує, що саме Тиврів мав би бути центром громади, — говорить Степан Шимко. — Раніше план затверджували на сесії облради. А це — понад сто людей. Була можливість висловити аргументи, відстояти щось своє. Нині нас позбавили такого права. Тепер це робить облдержадміністрація. Якщо точніше, цим зайняті декілька людей.
— Нам докоряють в тому, що ми могли раніше створити ОТГ, — продовжує селищний голова Сергій Кицишин. — По-перше, процес об’єднання ще не завершено. По-друге, законом передбачена добровільність. Сільські громади все зважували, обдумали, як їм бути. Ми направляли їм «сватальні» листівки. По-третє, у першому варіанті перспективного плану передбачалося створення Тиврівської ОТГ.
12 сільських громад уже прийняли рішення про входження до Тиврівської ОТГ. Ще у п’яти громадах тривають процедури, передбачені законодавством.
— Нині своє рішення про приєднання до Тиврівської ОТГ прийняли у селі Черемошне, — уточнює Сергій Кицишин. — У п’ятницю такий документ схвалили у Василівці. Ми дотримуємося методики, визначеної при створенні об’єднаних громад. Нічого при цьому не порушили. Зате нам нав’язують «згори» те, що суперечить ситуації, якою її бачать люди тут, на місці.За словами співрозмовника, у селах Бушинка і Краснянка, люди криком кричать, щоб їх приєднали до Тиврова. Але в області цього не чують. Названі села, згідно плану, мають увійти до Мурафської ОТГ Шаргородсього району. Села Велика і Мала Вулига стануть частиною Шпиківської ОТГ Тульчинського району. Хоча люди також наполягають на приєднанні до Тиврова.
— Дещо втрачений час створення Тиврівської ОТГ компенсується іншим чинником — усвідомленим волевиявленням людей. І цей вибір не можна ігнорувати, — йдеться у зверненні депутатів Тиврівської районної ради до керівництва області і держави.
Чи затвердять у документі Тиврівську ОТГ, стане відомо уже сьогодні. Чи остаточний це варіант плану? Тим часом у Тиврові громада добивається зустрічі з керівником області Владиславом Скальським.
Читайте також:
На плату за доставку газу донарахують субсидії та пільги
Важливе за тиждень. Новини від 27 січня до 3 лютого, які ви могли пропустити
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер