Гранти є, а як написати бізнес-план? Вінницьким ветеранам допоможуть експерти зі школи економіки

Гранти є, а як написати бізнес-план? Вінницьким ветеранам допоможуть експерти зі школи економіки
  • Більша частина ветеранів, що повертаються з війни, хочуть започаткувати власну справу. Де взяти гроші?
  • Один з варіантів — отримати грант. Але для цього потрібно написати бізнес-план, що для людини без досвіду є дійсно складною справою.
  • Розповідаємо про організації, які допоможуть ветеранам війни із розв'язанням цього питання.

Понад 50% українських ветеранів хочуть започаткувати власну справу.

«Дослідження показало, що після звільнення в запас ветерани мають чималий підприємницький та управлінський потенціал, який вони готові використати у мирному житті. Необхідно лише допомогти їм у цьому», — йдеться у дослідженні Мінреінтеграції України.

Водночас 42,5% респондентів Українського ветеранського фонду вважають відсутність роботи одним із найвагоміших ризиків при поверненні до цивільного життя. 

Відео дня

Бізнес, заснований ветеранами, здатен розвʼязати цю проблему, адже він створює нові робочі місця і для інших учасників бойових дій. А де отримати на нього фінансування?

Історії успіху від ветеранів

Один з варіантів — гранти. Це безповоротна фінансова допомога, яку видають під цільові витрати: на закупівлю обладнання, сировини тощо під власну справу. 

Успішні приклади є: тільки за половину 2024-го 58 ветеранів з Вінниччини отримали гранти на бізнес. Загальна сума виплат склала майже 28 мільйонів гривень. Подавалися вони на державну програму підтримки «Власна справа», через «Дію».

Свою історію розповідав Святослав Ніколайчук. Він ветеран війни, який через українські та міжнародні організації отримав гроші на запуск Центру для реабілітації військових у Вінниці.

— Майже все обладнання для лікування було закуплене за рахунок коштів з різних закордонних та українських фондів. Окремо також різні діячі та небайдужі люди дарували якесь обладнання. А з приміщенням і ремонтом допомогла місцева влада, — розповів чоловік.

Є ініціативи підтримки й від бізнесу. Ветеран Микола Ружицький, після повернення з війни, вирішив започаткувати свиноферму. Від благодійного фонду «МХП – Громаді» отримав гроші на будівництво свиноферми на 100 голів.

«Ми отримали гроші та збудували приміщення для зберігання зерна й утримання худоби, купили зернову сівалку для посіву озимих і ярих культур. Зараз плануємо олієпрес, кормозмішувач і плуг», – розповідав чоловік.

Пропозиції, як бачимо, є. Головна перепона в отриманні грантів — це формування ідеї у бізнес-план. Він є однією з найважливіших складових подачі на грант. І для людини без досвіду зробити це — дійсно складно

Експертна допомога з бізнес-планом

Київська школа економіки (KSE) пропонує експертну підтримку для ветеранів та членів їх сімей у формуванні бізнес-ідеї та написанні бізнес-плану.

«Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні дружини або чоловіки можуть отримати державні гранти на суму до 1 мільйона гривень безповоротних коштів та витратити їх на розвиток власної справи за державною програмою «єРобота», — йдеться в описі програми. — Експерти KSE Graduate Business School надають підтримку ветеранам та їхнім родинам: аналіз можливостей розвитку бізнесу та пріоритетних для цього дій, оцінку та зміну існуючої бізнес-моделі та побудову бізнес-плану, доступ до навчальних матеріалів».

Ви можете скласти проєкт бізнес-плану власної справи за формою, щоб опрацювати його з експертами на консультації. Консультації проводяться в онлайн-форматі, тривалість до 1 години. З прикладом заповненого бізнес-плану ви можете ознайомитись тут

А подати заявку на консультацію з експертами KSE можна за формою в цьому посиланні.

Де зараз шукати гранти?

Існує вже згадана «єРобота» — державна програма підтримки для ветеранів, аби ті запускали власну справу.

Розмір гранту може становити: 

  • до 250 тис. грн — подати заяву можуть і ветерани, і члени їх сімʼї. Отримувач гранту повинен створити 1 робоче місце; 
  • до 500 тис. грн — подати заяву можуть і ветерани, і члени їх сімʼї. Отримувач гранту має створити 2 робочі місця; 
  • до 1 млн грн — подати заяву може ветеран, який зареєстрований як ФОП від 3 років. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця. 

Більше роз’яснень щодо участі в грантовій програмі можна отримати, переглядаючи освітній серіал на «Дія.Освіта»: усього 11 епізодів, де розкажуть про грантові програми та про нюанси складання бізнес-плану, проходження співбесіди.

Наприкінці липня в уряді зазначили, що найбільше отримувачів грантів — це ветерани та члени їх сімей з Рівненської, Сумської, Вінницької, Київської та Івано-Франківської областей.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес отримувачі коштів: гуртова та роздрібна торгівля, переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування, сільське господарство.

Загалом від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа» вже 887 переможців отримали гранти на запуск і розвиток бізнесу, звітують в Мінекономіки.

Крім того, час від часу з’являються пропозиції від Українського ветеранського фонду. Навесні цього року завершилася чергова хвиля надання грантів на запуск ветеранського бізнесу, де переможцям конкурсу дали від 500 тисяч до 1 мільйона гривень.

Крім того, у фонді діє конкурс мікрогрантів, де ветеранам, членам їх сімей дають по 20 тисяч гривень відшкодування за придбані товари для бізнесу.

Ще відстежують актуальні конкурси на отримання грантів для ветеранів на порталі центру розвитку «Час змін». Там же допомагають в написанні заявки на участь в грантових конкурсах

В Україні, нагадаємо, запустили Карту ветеранських бізнесів.

 

Читайте також:

Сухий порт створить сотні нових робочих місць у Вінниці

Компенсація за сонячні панелі: вінницький бізнес може отримати відшкодування з бюджету громади

Ще шість підприємців отримають фінансову підтримку від міста

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Макар Чаюк

    Я особа з інвалідністю внаслідок війни,  хочу попросити допомогу у написанні бізнес плану  0501091695
  • Лиля Романенко

    Допоможіть, будь ласка, дізнатися, чи можна десь знайти гранти для громадських, неприбуткових організацій?

    Дякую

keyboard_arrow_up