Гайда збирає Майдан. Чому лідерка Автомайдану закликає їхати до Києва?

Гайда збирає Майдан. Чому лідерка Автомайдану закликає їхати до Києва?
Гайда з Автомайданом на початку цього року звільнила з посади начальника обласної поліції Шевцова. Тепер хоче зібрати людей проти всієї поліції?
  • Хто поїде на протест проти презумпції правоти поліцейських?
  • Пост у Фейсбуку з таким питанням розмістила Таїса Гайда.
  • Цього тижня депутати голосуватимуть за посилення відповідальності за непокору поліції.
  • Редакція знайшла атернативний проект змін, який теж передали депутатам. Чим він кращий від «аваківського»? 

До кінця тижня депутати будуть готові проголосувати зміни до законодавства про презумпцію правоти поліцейських. Про це написала в Фейсбуку лідерка Автомайдану Таїса Гайда.

Її пост із закликом їхати під Верхову Раду з’явився вчора ввечері, 18 жовтня. Таїса Гайда запитала в читачів своєї сторінки: «Чи готові ви покинути всі справи, сісти в поїзд, автобус, авто і приїхади до Києва під ВР, щоб не дати прийняти диктаторські закони?».

«Занадто багато невинної крові пролилось за нашу свободу протягом останніх двох років, щоб бездарно дозволити її втратити, - продовжує активістка. - Можливо презумпція правоти і потрібна, але у правовій державі і з кваліфікованим складом поліції, а не з тією страшною пародією на правоохоронні органи, які в нас є».
 

Відео дня


Пост лідерки Автомайдану Вінниччини до ранку сьогоднішнього дня набрав близько сотні лайків та більше трьох десятків перепостів. У коментарях люди писали про готовність їхати до Києва.

«Навіть якщо мене потяг переїде - поповзу!» - такий був перший коментар.

Втім, деякі люди висловлювати проти затії. Мовляв, не буде толку зі спонтанного протесту - придушать. Ось один із коментрів у дусі «я проти протесту, але за серйозну боротьбу»:

«Три роки пройшло... а ми досі нічого не навчились, збиратись всією країною, щоб просити депутатів не голосувати за закон?!.. Вони придумають інший закон, знову будемо збиратись!? У деяких вже не має грошей машину заправити, щоб на акцію приїхати, чи на довго нас вистачить!? Давно вже треба починати серйозну боротьбу з системою!».

Також опублікував свою думку про зміни, які можуть бути запроваджені найближчим часом, правозахисник Володимир Караваєв. Він припустив, як виглядатиме затримання порушника Правил дорожнього руху з розширеними повноваженнями поліцейських. Під його постом у коментарях - дискусія.
 

  

Редакція знайшла альтеративний проекти змін до кодексів, який після обговорень і погоджень в комітетах днями передали на розгляд до Верховної Ради. Яка різниця між проектом, який просуває МВС, та альтернативним?

Для порівняння досить побачити обґрунтування необхідності прийняття акта та прогноз результатів – це перший та останні пункти з пояснюваних записок.


Проект 5110, так званий «аваківський»:
(автори Наєм та інші)

"Обґрунтування необхідності прийняття акта

Правоохоронні органи відіграють важливу роль в утвердженні верховенства права в Україні, захисту прав і свобод людини та громадянина. Так, Національна поліція України служить суспільству шляхом забезпечення прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Водночас, як показують останні події, у зв’язку із специфікою діяльності, яку здійснюють поліцейські та працівники інших правоохоронних органів, вони самі стають потерпілими від низки правопорушень. В умовах сьогодення почастішали випадки погроз або інших насильницьких дій відносно працівників правоохоронних органів у зв’язку з реалізацією покладених на них законодавством повноважень.

Викладене свідчить про нагальну потребу в необхідності внесення змін до законодавчих актів з метою підвищення законодавчого захисту працівників правоохоронних органів від правопорушень під час виконання ними службових обов’язків...

Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за правопорушення, учинені відносно працівників правоохоронних органів)» дозволить підвищити захист працівників правоохоронних органів від правопорушень під час виконання ними службових обов’язків, що сприятиме покращенню криміногенної ситуації в країні".



Проект 5110-1, альтернативний:
(автори Мосійчук та інші)

"Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за правопорушення, учинені відносно працівників правоохоронних органів)» розроблено у зв’язку з:

1) провалом так званої поліцейської реформи в Україні, яка через два роки після Революції Гідності досі не вирішила систематичні проблеми виконання правоохоронцями злочинних наказів, відсутності достатніх засобів ідентифікації правоохоронців, невибіркових силових дій та перевищення необхідної міри застосування заходів примусу з боку правоохоронців, злочинної бездіяльності правоохоронців у випадку правопорушень;

2) небезпеками нещодавно зареєстрованого в Верховній Раді України законопроекту № 5110 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за правопорушення, учинені відносно працівників правоохоронних органів)», який пропонує:

- доповнити ст. 185 КУпАП (“злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця”) ознаками правопорушення, яке вже передбачене у ст. 173 КУпАП (“дрібне хуліганство”);

- ввести в КУпАП термін “образа” поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, який визначається через широкі для трактувань формально невизначені оцінні поняття (“нецензурні чи брутальні висловлювання, непристойні жести, непристойна оцінка особистих якостей та інші аналогічні дії, ... які принижують честь і гідність зазначених осіб”);

- ввести в ККУ широкі для трактувань формально невизначені оцінні уточнення терміну “опір” правоохоронцям (“вчинення активних дій”, “застосування до потерпілого фізичної сили”);

- ввести в законодавство невичерпний список правоохоронних органів (“інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції”), за опір працівникам яких настає кримінальна відповідальність...

Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за правопорушення, учинені відносно працівників правоохоронних органів та працівниками правоохоронних органів)» дозволить підвищити захист прав громадян та працівників правоохоронних органів від правопорушень під час виконання останніми службових обов’язків шляхом уточнення кваліфікації правопорушень та посилення адміністративної відповідальності за правопорушення вказаної категорії, що сприятиме покращенню криміногенної ситуації в країні.





Ймовірність запровадження презумпції правоти поліцейських прокоментували RIA/20minut.ua експерти - адвокати, громадські діячі, спеціалісти з правозахисту. Журналісти їм усім ставили одне питання: 

Чи треба посилювати відповідальність громадян за непокору поліції?

Тетяна Соляр (33),
адвокат:

— Зараз хочуть внести норму презумпції правоти поліцейського. Я категорично проти цього, адже порушується Стаття 3 Конституції України. Виходить, що поліцейський буде дозволяти собі набагато більше, ніж раніше. Вони і так досить сильно захищені.

 


 

Віталій Павловський (33),
голова “Ревізії влади”:

— Вважаю, що треба посилювати відповідальність за непокору поліцейському, але й внутрішній моніторинг зловживання патрульними своїми повноваженнями потрібно довести до максимуму.
Нам не потрібна поліцейська держава!

 


 

Станіслав Нижник-Оскольський (44),
правозахисник:


— За попереднім аналізом правозахисників, законопроект про «презумпцію правоти поліцейського» жорсткіший за скандальні закони 16 січня.
Там йдеться навіть про непокору працівнику податкової.
При нинішньому рівні судового захисту люди стануть безправними.

 


 

Олена Бубулич (48),
обласний координатор ліги “Легалайф”:

— Однозначно потрібно, але щоб співробітників поліції поважали, потрібно заслужити довіру від громадян.
Також, якщо поліцейський звернувся до громадянина, то потрібно поводитися коректно і розуміти, що це представник закону.

 


 

Володимир Черкас (30),
голова Комітету безпечного руху:

- Є законні вимоги поліцейських до громадян, і їх потрібно виконувати. Якщо їх не вистачає, потрібно розширювати.
Я вважаю, що посилювати відповідальність громадян за непокору поліції потрібно, але законним чином, щоб це не була палка на два кінці.

 


 

Галина Сегеда (34),
речниця Громадянської мережі ОПОРА:

— Ми не знаємо, яким чином проходили переатестацію поліцейські. Цілком можливо, що поліцейський може поводити себе невідповідно до Закону.
З іншого боку, люди теж різні і інколи поводяться неадекватно. Тому потрібно знайти якусь золоту середину.
 


Читайте також: 

Коси стають дибом. Що думають вінничани про презумпцію правоти поліцейських

«Шановний, ви порушили!» Як себе вести з поліцейськими у незручних ситуаціях
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (21)
  • Anonymous
    слабоумное лицо - признак дибильности. все так.
  • Децтва Друх
  • Vladimir Molotov
    я промолчу.
  • Sara
    Дайте ей самотык хороший, что ли...
    Anonymous reply Sara
    сара - ты чудо!
    Децтва Друх reply Sara
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:09 Що варто знати про кліщів? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектар екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблий та семеро поранених photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up