Долю собак-безхатченків вирішено. На громадських слуханнях вінничани прийняли за основу нові правила “Програми охорони тваринного світу”. Що буде у новому документі, а чого не передбачено?
Вчора, 16 травня, у Будинку профспілок відбулися громадські слухання щодо долі собак-безхатченків. На слухання цього разу прийшли більше сотні вінничан. Робоча група, що складалася як із зоозахисників, так і з представників міськради, представила на розсуд людей проект нової “Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці”. Пункт про евтаназію, що вже став одіозним, із документу виключили, але не повністю.
Муніципальний же притулок, не дивлячись на електронні петиції "проти" від громади, все-таки будуватимуть.
Тепер, за словами депутата Ганни Давиденко, яка доклала руку до організації громадських слухань та розробки положень нової “Програми”, справа за депутатським корпусом міськради. На одній із найближчих сесій він повинен прийняти проект оновленої “Програми охорони тваринного світу”. - Коли буде прийнята нова демократична європейська програма, міжнародні благодійні організації будуть охочіше співпрацювати із Вінницею, - зазначила Ганна Давиденко. І додала: - Основними завданнями, які ми ставили перед собою, були дві речі. Перша із них - створити таку програму, яка була б ефективною, і захищала б жителів міста Вінниці від безпритульних тварин. Друга - щоб ця ж програма захищала безпритульних тварин від жителів міста Вінниці.
Згадаємо, як починалася справа. Ще у 2013 році боротися з навалою чотирилапих безхатченків посадовці вирішили радикально — з допомогою фізичної розправи. Але тоді до практики справа не дійшла. А у 2016 році, напередодні будівництва першого у Вінницькій області муніципального собачого притулку, знову заговорили про сумнозвісний пункт «Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці на 2013 – 2020 рр.», що розміщена на сайті міськради. Звучить він так: "Якщо протягом 45 днів після відлову тварини та утримання її у муніципальному притулку не було знайдено господаря чи особи, що виявила бажання її утримувати, до тварини застосовується метод евтаназії".
Цей пункт намагалися виключили ще тоді шляхом проведення громадських слухань. Але не вийшло через те, що не дотримались процедури проведення слухань.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер