Нова “Програма охорони тваринного світу”: що чекає на чотирилапих безхатченків?

Нова “Програма охорони тваринного світу”: що чекає на чотирилапих безхатченків?

Новий проект “Програми” підтримали на громадських слуханнях вінничани. Тепер справа - за депутатським корпусом міськради. Чи покращить долю безпритульних тварин новий документ?

 

Вчора, 16 травня, у Будинку профспілок відбулися громадські слухання із приводу долі собак-безхатченків. Ініціативна група, що складалася як із зоозахисників, так і з представників міськради, представила на розсуд більш як ста вінничан нову “Програму охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці”. Зоозахисники розробили програму разом із Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. На розгляд громадськості представили вже третій варіант цієї “Програми” - два попередні варіанти викликали суперечки у обох сторін.

У якому разі застосовуватимуть евтаназію?

На слуханнях Наталя Шибінська, голова Асоціації захисників довкілля “Явір”, розповіла, що виправили у старому документі. - Слід зазначити, що всередині нашої групи не вдалось досягти абсолютно повного консенсусу. Але ключові моменти були виправлені, - зазначила Наталя.

Відео дня

Основний супротив суспільства викликало положення про евтаназіію тварин, яким впродовж 45 днів не буде знайдено господаря. У новій “Програмі” чітко визначено, у яких випадках тварин присиплятимуть:

  • У разі виявлення у тварин небезпечних хвороб.

  • У разі виявлення тяжких травм  та каліцтв, несумісних із життям.

Крім того, забороняється застосування негуманного методу умертвлення тварин.

Ще один випадок застосування евтаназії до тварин -  “Інші випадки” - спочатку не назвали. Але все-одно виключили - завдяки зауваженню  журналіста Антона Булгакова, який опротестував нечітке формулювання у “Програмі”.З чого почнуть роботу?

За словами представників робочої групи, тепер справа за депутатським корпусом міськради. На одній із найближчих сесій депутати повинні розглянути проект оновленої “Програми охорони тваринного світу”. Якщо дадуть добро проекту, то першим кроком у реалізації програми стане визначення кількості безпритульних тварин у Вінниці.

- На цей рахунок існує багато думок. Хтось каже, що їх тисячі, а насправді європейські розрахунки говорять, що у Вінниці має  бути 1000-1500 безпритульних тварин, - розповіла Наталя.

До червня 2016 року активісти планують з’ясувати кількість безпритульни тварин у місті.

Другим кроком стане створення Інформаційно-консультаційного центру захисту тварин.

Що пропонуватиметься на базі центру?

1) електронний реєстр усіх тварин, яких порахують волонтери.

2) облік домашніх тварин.

3) ідентифікація тварин та їх чіпування.

4) реєстр усіх опікунів і волонтерів, хто бажає тимчасово утримувати тварин, які шукають власника( чи якщо їм під час лікування потрібен нагляд тощо).

5) служба спасіння тварин.

6) електронна база людей, які шукають тварин або, навпаки, хочуть їх віддати.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • Воронін Макс
    Я так і не побачив пункту "відлов безпритульних собак"

    їх прочіпують, порахують, і відпустять далі ганятись за людьми?

    І я серйозно, вони ганяються за людьми. Неодноразово був і свідком і учасником такого.
    Анонім reply Воронін Макс
    Підтримую. Багато галасу від "захисників тварин". А на ділі, тварини досі бігають вулицями міста і кидаються на людей. Це не є нормально! Такі собаки мають бути під наглядом. Нехай собі бігають маленькі спокійні собачки, а от великих і агресивних потрібно усмирити чи забрати з вулиць міста.
    Anonymous reply Анонім
    Багато галасу від тих, що тут пишуть, а дупу підняти,шоб щось змінити, не можуть. Допоможи, якщо знаєш як. Люди роблять шось для всього міста, але завжди будуть ті, хто нічого не помічає, а лише критикує.
  • Анонім
    А разве проблема раздать тех же собак по селам ?
    Анонім reply Анонім
    Проблема. І мабуть тому що по селам бігає ще більше безпритульних собак ніж у місті. Хоча можливо не всі вони і безпритульні, але точно не по дворах сидять.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up