Нова “Програма охорони тваринного світу”: що чекає на чотирилапих безхатченків?

Нова “Програма охорони тваринного світу”: що чекає на чотирилапих безхатченків?

Новий проект “Програми” підтримали на громадських слуханнях вінничани. Тепер справа - за депутатським корпусом міськради. Чи покращить долю безпритульних тварин новий документ?

 

Вчора, 16 травня, у Будинку профспілок відбулися громадські слухання із приводу долі собак-безхатченків. Ініціативна група, що складалася як із зоозахисників, так і з представників міськради, представила на розсуд більш як ста вінничан нову “Програму охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці”. Зоозахисники розробили програму разом із Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. На розгляд громадськості представили вже третій варіант цієї “Програми” - два попередні варіанти викликали суперечки у обох сторін.

У якому разі застосовуватимуть евтаназію?

На слуханнях Наталя Шибінська, голова Асоціації захисників довкілля “Явір”, розповіла, що виправили у старому документі. - Слід зазначити, що всередині нашої групи не вдалось досягти абсолютно повного консенсусу. Але ключові моменти були виправлені, - зазначила Наталя.

Відео дня

Основний супротив суспільства викликало положення про евтаназіію тварин, яким впродовж 45 днів не буде знайдено господаря. У новій “Програмі” чітко визначено, у яких випадках тварин присиплятимуть:

  • У разі виявлення у тварин небезпечних хвороб.

  • У разі виявлення тяжких травм  та каліцтв, несумісних із життям.

Крім того, забороняється застосування негуманного методу умертвлення тварин.

Ще один випадок застосування евтаназії до тварин -  “Інші випадки” - спочатку не назвали. Але все-одно виключили - завдяки зауваженню  журналіста Антона Булгакова, який опротестував нечітке формулювання у “Програмі”.З чого почнуть роботу?

За словами представників робочої групи, тепер справа за депутатським корпусом міськради. На одній із найближчих сесій депутати повинні розглянути проект оновленої “Програми охорони тваринного світу”. Якщо дадуть добро проекту, то першим кроком у реалізації програми стане визначення кількості безпритульних тварин у Вінниці.

- На цей рахунок існує багато думок. Хтось каже, що їх тисячі, а насправді європейські розрахунки говорять, що у Вінниці має  бути 1000-1500 безпритульних тварин, - розповіла Наталя.

До червня 2016 року активісти планують з’ясувати кількість безпритульни тварин у місті.

Другим кроком стане створення Інформаційно-консультаційного центру захисту тварин.

Що пропонуватиметься на базі центру?

1) електронний реєстр усіх тварин, яких порахують волонтери.

2) облік домашніх тварин.

3) ідентифікація тварин та їх чіпування.

4) реєстр усіх опікунів і волонтерів, хто бажає тимчасово утримувати тварин, які шукають власника( чи якщо їм під час лікування потрібен нагляд тощо).

5) служба спасіння тварин.

6) електронна база людей, які шукають тварин або, навпаки, хочуть їх віддати.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • Воронін Макс
    Я так і не побачив пункту "відлов безпритульних собак"

    їх прочіпують, порахують, і відпустять далі ганятись за людьми?

    І я серйозно, вони ганяються за людьми. Неодноразово був і свідком і учасником такого.
    Анонім reply Воронін Макс
    Підтримую. Багато галасу від "захисників тварин". А на ділі, тварини досі бігають вулицями міста і кидаються на людей. Це не є нормально! Такі собаки мають бути під наглядом. Нехай собі бігають маленькі спокійні собачки, а от великих і агресивних потрібно усмирити чи забрати з вулиць міста.
    Anonymous reply Анонім
    Багато галасу від тих, що тут пишуть, а дупу підняти,шоб щось змінити, не можуть. Допоможи, якщо знаєш як. Люди роблять шось для всього міста, але завжди будуть ті, хто нічого не помічає, а лише критикує.
  • Анонім
    А разве проблема раздать тех же собак по селам ?
    Анонім reply Анонім
    Проблема. І мабуть тому що по селам бігає ще більше безпритульних собак ніж у місті. Хоча можливо не всі вони і безпритульні, але точно не по дворах сидять.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 14 по 21 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Незламний вінничанин: історія бійця, який після втрати ноги став чемпіоном photo_camera 19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up