Новий проект “Програми” підтримали на громадських слуханнях вінничани. Тепер справа - за депутатським корпусом міськради. Чи покращить долю безпритульних тварин новий документ?
Вчора, 16 травня, у Будинку профспілок відбулися громадські слухання із приводу долі собак-безхатченків. Ініціативна група, що складалася як із зоозахисників, так і з представників міськради, представила на розсуд більш як ста вінничан нову “Програму охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці”. Зоозахисники розробили програму разом із Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. На розгляд громадськості представили вже третій варіант цієї “Програми” - два попередні варіанти викликали суперечки у обох сторін.
У якому разі застосовуватимуть евтаназію?
На слуханнях Наталя Шибінська, голова Асоціації захисників довкілля “Явір”, розповіла, що виправили у старому документі. - Слід зазначити, що всередині нашої групи не вдалось досягти абсолютно повного консенсусу. Але ключові моменти були виправлені, - зазначила Наталя.
Основний супротив суспільства викликало положення про евтаназіію тварин, яким впродовж 45 днів не буде знайдено господаря. У новій “Програмі” чітко визначено, у яких випадках тварин присиплятимуть:
У разі виявлення у тварин небезпечних хвороб.
У разі виявлення тяжких травм та каліцтв, несумісних із життям.
Крім того, забороняється застосування негуманного методу умертвлення тварин.
Ще один випадок застосування евтаназії до тварин - “Інші випадки” - спочатку не назвали. Але все-одно виключили - завдяки зауваженню журналіста Антона Булгакова, який опротестував нечітке формулювання у “Програмі”.З чого почнуть роботу?
За словами представників робочої групи, тепер справа за депутатським корпусом міськради. На одній із найближчих сесій депутати повинні розглянути проект оновленої “Програми охорони тваринного світу”. Якщо дадуть добро проекту, то першим кроком у реалізації програми стане визначення кількості безпритульних тварин у Вінниці.
- На цей рахунок існує багато думок. Хтось каже, що їх тисячі, а насправді європейські розрахунки говорять, що у Вінниці має бути 1000-1500 безпритульних тварин, - розповіла Наталя.
До червня 2016 року активісти планують з’ясувати кількість безпритульни тварин у місті.
Другим кроком стане створення Інформаційно-консультаційного центру захисту тварин.
Що пропонуватиметься на базі центру?
1) електронний реєстр усіх тварин, яких порахують волонтери.
2) облік домашніх тварин.
3) ідентифікація тварин та їх чіпування.
4) реєстр усіх опікунів і волонтерів, хто бажає тимчасово утримувати тварин, які шукають власника( чи якщо їм під час лікування потрібен нагляд тощо).
5) служба спасіння тварин.
6) електронна база людей, які шукають тварин або, навпаки, хочуть їх віддати.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
їх прочіпують, порахують, і відпустять далі ганятись за людьми?
І я серйозно, вони ганяються за людьми. Неодноразово був і свідком і учасником такого.