Єнотове кафе: незвичний заклад можуть відкрити у центрі Вінниці

Єнотове кафе: незвичний заклад можуть відкрити у центрі Вінниці
  • Вінничанин Євгеній Мельник бажає відкрити екзотичне кафе з тваринами
  • Заклад матиме дві зони: одна для тих, хто прийшов просто попити кави, а інша — де можна буде побавитися з єнотами
  • На це збирають $19 000 на платформі «Kickstarter». А що про «єнотове кафе» кажуть зоозахисник та власник контактного зоопарку?

До редакції «20хвилин» написав наш читач — Євген Мельник. Чоловік розповів, що збирається відкрити у Вінниці екзотичне кафе. «Фішкою» закладу стануть єноти, з якими можна погратися, попестити їх.

Такий заклад діятиме як «Pet Cafe»: кімната з єнотами огороджена від зали для тих відвідувачів, які прийшли просто попити каву. Такі заклади є популярні в густонаселених країнах Азії, жителі яких не можуть заводити хатніх тваринок та відчувають себе самотніми.

До речі, перше єнотове кафе діє у Сеулі, Південна Корея. Про заклад є матеріал на англомовному ресурсі BuzzFeed. На фото можна побачити, що єноти в кафе сидять в окремій кімнаті, де у них є іграшки, їжа та свої «будинки».

Відео дня
blockquote>

«У Вінниці кафе буде подібним до нещодавно відкритого простора «Cherdak» та розташовуватися також в центрі. Саме приміщення буде поділено на дві зони: одна для людей, які просто зайшли випити кофе/чай. Друга для людей, які хочуть помацати єнотів», — розказав чоловік.

Щоб зібрати гроші на відкриття закладу хлопець зробив проект на «Кікстартері» — платформі для збору коштів. У проекті Євген розписав, що планують купити:

«Ви зможете допомогти придбати нам кухонне обладнання, іграшки та обладнання для єнотів, будівельні матеріали, харчові продукти, відвідування ветеринарів, оренду будівлі, страхування, маркетинг тощо»

А ще бажають купити одразу 4 єноти, а потім ще 5 тварин. На все це потрібно щонайменше $19 000 (511 тисяч гривень - авт.).

Крім того, автор ідеї додав, що 5% від прибутку, яке приноситиме єнотове кафе, віддаватимуть на благодійність.

— Чи не будуть проти вашого закладу зоозахисники та самі єноти? — пишемо у відповідь.

— Я про це думав, але по опитуванню 9 з 10 людей за відкриття. За захист тварин ми також відповідаємо. У кафе буде «Єнотоконституція», де прописані всі права тварин. Плюс, у них буде збалансований режим дня, щоб не завдавати стресу; спеціальні ошийники із заспокійливим ефектом. Тварин раз на місяць оглядатиме ветеринар. Їжа тільки натуральна.

Підтримати проект грошима можна на «Kickstarter». Більше інформації є у фейсбук-спільноті «Cafe with Raccoon».

Кафе з єнотом — це дуже складно та має купу недоліків

Віталій Веденко, власник зоодворику в Центральному парку

— Нехай готуються, що єноти будуть красти їжу. Ця тварина має нетипову поведінку та є непередбачуваною. Єнот довгий час взагалі не розцінювався як «хатня тварина».

З нашим Фунтиком (єнот-полоскун, живе у зоодворику - авт.) інакша історія. Ми його отримали ще малятком, виростили у себе вдома. Він зростав разом з людьми та знає, що таке людина. Малюків у єнотів зараз немає, ще не народилися. Я не знаю, яким буде задум у господаря цього закладу — якщо бажають купити дорослих єнотів, які б ходили по ресторану, то це буде складно.

Потрібно постійно слідкувати за єнотами, контролювати їх їжу, туалет та дивитися, щоб не лізли людям на голову. А ще не можна, щоб відвідувачі годували їжею з кав’ярні. Самі розумієте, що діти так будуть робити постійно. Хотілося б більше поспілкуватися з власником. Можливо, чогось би порадили.

 

Укуси будуть гарантовані

Олександр Островський, зоозахисник з ГО «Товариство захисту тварин»

— У перший раз чую про єнотове кафе у Вінниці. Ставлюся до цього негативно. Єнот є дикою твариною. Такий заклад можна порівняти з контактним зоопарком, де відвідувачі приходять потискати звірів. Для останніх, це постійний стрес. Не факт, що єноти відреагують на це з радістю, що люди постійно їх братимуть на руки.

Укуси будуть гарантовані. Навіть домашні кицьки у так званих «кото кафе» не завжди поводяться гарно: коли їм набридають люди, то починають дряпати та шикати на людей. Те, що на ошийниках єнотів будуть присипляючі препарати — це можна розцінити як жорстоке поводження з тваринами. Якщо тваринам у цьому кафе буде погано, над ними будуть знущатися, а власники не знатимуть, що робити у такій ситуації — єнотів потрібно буде забрати.

Нагадаємо, що у Центральному парку діє контактний зоопарк.

Опитування

Чи треба у Вінниці «єнотове кафе»?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Людмила Ясько

    Хочу до вас донести простую истину — животным НЕПРИЯТНО когда вы их трогаете, а тем более хватаете и пытаетесь подержать на ручках! Для них это большой стресс. Даже вашему домашнему супер ласковому котику снесет крышу, когда тысячи рук будут его наглаживать из дня в день, без перерывов и выходных. А это не домашние ласковые котики, в большинство зоопарков, для большей посещаемости, завозят экзотических животных, для которых прикосновения чужого это вообще НЕПРИЕМЛЕМО. Любой нормальный человек это поймет, поставив себя на место зверя. Но видимо нормальных людей у нас в стране очень мало…
  • Людмила Ясько

    Здравствуйте, я сотрудник контактного зоопарка. И я хотел бы рассказать вам, что это такое и почему этот вид «развлечения» - зло.



    Главная проблема контактных зоопарков это их создатели и их посетители. Сотрудники тоже бывают плохие, но я с такими не сталкивался и надеюсь не столкнусь. Но, к сожалению, видел ролики, читал новости, подтверждающие, что такие существуют. И напротив всего этого стоят животные, на которых наживаются, над которыми издеваются и которые гибнут, ради вашего развлечения, не в силах себя защитить.



    Проблема основателей контактных заведений — это алчность. Им плевать, на то, к чему приводит их бизнес, сколько душ он губит. Если это приносит деньги — это будет существовать.



    Но бОльшая проблема — это посетители. Ради них всё это существует. Есть хорошее правило: есть спрос — есть предложение. И пока люди не поймут, что это НЕНОРМАЛЬНО, пока не прекратят посещать подобного рода места, это никогда не прекратится. В этом обращении я приведу примеры неадекватного поведения посетителей, возможно кто-то узнает себя и поймет, что это неправильно, негуманно и так не стоит поступать.



    Животные, которые содержаться в контактных зоопарках, уже страдают от неправильного содержания. Часто это маленькие клетки и вольеры. Помещения с плохой вентиляцией, без солнечного света. В большинство таких мест, сотрудники набираются с улиц, без какого-либо опыта.



    Утро. Открываются тысячи дверей контактных зоопарков и начинается ад. Люди идут нескончаемым потоком. Люди, которые, видимо, не понимают, или не хотят понять, как это, на протяжении многих лет сидеть в одной и той же клетке, видеть миллионы лиц, чувствовать нескончаемые прикосновения, тисканья. Жить в постоянном шуме от криков и беготни детей.



    Хочу до вас донести простую истину — животным НЕПРИЯТНО когда вы их трогаете, а тем более хватаете и пытаетесь подержать на ручках! Для них это большой стресс. Даже вашему домашнему супер ласковому котику снесет крышу, когда тысячи рук будут его наглаживать из дня в день, без перерывов и выходных. А это не домашние ласковые котики, в большинство зоопарков, для большей посещаемости, завозят экзотических животных, для которых прикосновения чужого это вообще НЕПРИЕМЛЕМО. Любой нормальный человек это поймет, поставив себя на место зверя. Но видимо нормальных людей у нас в стране очень мало…



    Мамаши с детьми это отдельный вид неадекватной жестокости. Дети часто бесконтрольно бегают по зоопарку, хватают всех, до кого можно дотянутся. В силу своего возраста многие еще не понимают на сколько бережно нужно относится к животным. Поэтому результаты их общения очень печальны. Морские свинки, ежики, цыплята, хомячки и прочая мелочь, которая получила циничное название «расходники», все они долго не живут. Малыш схватил ежика, укололся, испугался, уронил — итог отбитые органы, смерть через неделю, если еще кто-нибудь не уронит и не добьет. Морские свинки, они же такие милые, мягкие, сожму-ка я ее посильней, прижму к себе сильно-сильно от большой любви. Итог — поломанные ребра, передавленные органы. Сколько цыплят и хомячков со сломанными ногами и прочими травмами вечерами скармливаются хищникам.



    А где в это время мамы? Мамы с упоением это все фиксируют на телефоны, постят в инстаграмы и контактики. Очнутся они только тогда, когда уже менее беззащитное животное (например енот), не стерпит такого отношения и цапнет мелкого. Оооо, что тогда начинается! Угрозы судами, мужьями, всякими рода проверочными станциями. И почему-то им в головы не приходит, что это не енот виноват, а ты — та, которая не научила, как нужно обращаться с животными, та, которая не уследила, а еще хуже, если сама подталкивала ребенка на такое общение с животным. Та, которой не хватает мозгов понять и объяснить своему ребенку, что это блин, не игрушки!



    Еще очень люблю тип «жалостливых» людей, которые приходят и начинают причитать «о Боже, как же их жалко, в каких ужасных условиях ты живешь. Ой, тебя наверное все уже так достали» и в тоже время начинают сами наглаживать и хватать зверей. Да что с вами не так? Зачем вы сами себе противоречите!? Если вам действительно жалко, лучшее что вы можете сделать не приходить в контактные зоопарки! А если пришли и видите в каком состоянии животные, не трогайте их!



    От постоянных наглаживаний и прикосновений птицы, такие как например попугаи начинают выщипывать из себя перья. Есть животные, для которых очень важна чистота их шерсти и они разлизывают себя до язв и болячек, чтобы отмыть запах чужака. Особо пугливые забиваются в свои углы, от страха и стресса теряют аппетит, лежат, боясь пошевелится, и там же испражнаются. У животных часто случаются нервные срывы, у них ломается психика, они впадают в депрессию и в конце концов погибают. На место этих трупов оперативно завозят новые «будущие» трупы и этот ужас повторяется снова и снова.



    Если не дай бог ты скажешь, что животное очень устало и уже не в состоянии общаться, начинаются неистовые бурления: «Да как так!? Какой же это контактный зоопарк!? Я заплатил деньги, немедленно дайте потрогать». Этих людей я ненавижу больше всего. В них нет ничего святого. Это паразиты. Я уверен, что они ведут себя так везде. И лучшее наказание для них было бы посадить их в такие же клетки и разрешить всем трогать и тыкать их. Только тогда они осознают, почему нельзя себя так вести. Все доводы пролетают мимо их ушей, слова не для них.



    В заключении хотел бы сказать, проработав несколько лет в этой сфере, я разочаровался в человечестве. Нет у нас никакого морального прогресса. Наука идет вперед, мы можем летать в космос, мы нашли лечение очень многих болезней, но все это ничто по сравнению с той нравственной отсталостью, которая сидит в нас. И если сейчас случится апокалипсис, и мы останемся без средств к существованию, мы снова схватимся за палки и будем уничтожать друг друга. Задумайтесь, пожалуйста. Живите по простому принципу: относись к человеку так, как хочешь чтобы он относился к тебе. И к животным относитесь так же. Средневековье уже закончилось. Рабство людей уже перестало существовать. Так пусть и рабство животных наконец-то исчезнет навсегда.

    З.А.Глядач reply Людмила Ясько

    Написано все правильно,лише незрозуміла статева належність автора :))
  • Vladimir Molotov

    вы там фото этого зоозащитника не перепутали?
  • Melnik Yevhenii

    Я той самий самий ініціатор ідеї.

    Щодо ошийника - це звичайний ошийник (як від бліх), тільки з феромонами, які мають заспокійливий ефект, щоб завдавати тварині мінімум стресу. Ці феромони виділяються в самок тварин при вирощуванні своїх малят.



    І так, ми були готові до критики та те, що люди будуть бачити все поверхнево.

    Тут багато що не написано, тому я розумію, якщо ця стаття у Вас спочатку викличе обурення. З власником контактного зоопарку - з радістю поспілкуюся. З Олександром (зоозахисник) я також зв'яжусь та поясню всю ситуацію, так як я вже мав декілька діалогів з зоозахисниками та після пояснення що і як повинно бути все ставало на свої місця :).
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:28 «Це поставить хрест на Буші». Власники екосадиб проти створення кар'єру у заповіднику photo_camera 21:01 Судитимуть браконьєрів, які хотіли поласувати рибкою за 174 тисяч гривень 20:25 «Це конкуренти поширюють чутки, що нас уже нема». Інститут землеустрою продовжує працювати 20:03 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки Від читача 20:06 У Вінниці чутно вибухи 19:40 Будівельні та ремонті послуги по дому. Актуальні оголошення від вінницьких компаній 19:17 Суддя з Тульчина наїхав на поліцейського. Покарання винесли лише одному — копу 18:06 У Могилів-Подільському районі під колесами автомобіля Toyota загинула жінка 17:32 Скотомогильник площею у дві тисячі квадратів виявили у Барській громаді 17:03 ТОП-5 пам'яток Вінниці для незабутнього вікенду та подорожі крізь епохи 16:37 Екс-голова лісового управління Бондар вийшов з-під варти за два мільйони гривень застави 16:20 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:11 На Келецькій п'яний та «під кайфом» водій потрапив у ДТП 15:15 Музиканту Джанго, який публічно підтримує росію, вінницькі СБУшники оголосили підозру 14:50 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:13 Війна — не завада любові: історія сапера зі Жмеринки Івана та його коханої Яни photo_camera 14:10 Де поставити зубні імпланти у Вінниці? Огляд кращих стоматологій Вінниці (партнерський проєкт) 13:19 Зникла 82-річна Лілія Марценюк з Вінниці. Допоможіть розшукати жінку 12:20 Військові чекають ваші книги! У Вінниці розпочався збір «Літературний донат» photo_camera 12:06 Загиблі мирні люди, зруйновані лікарні та багатоповерхівки: про 784-й день війни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up