Стефанія та Миролюб: які імена для своїх діток обирають вінничани під час війни

Стефанія та Миролюб: які імена для своїх діток обирають вінничани під час війни
  • За статистикою вінничани найчастіше все ж таки обирають традиційні імена для своїх малюків, але є і ті, хто обирає ім'я «не як у всіх».

У нашій державі немає обмежень чи заборон на присвоєння тих чи інших імен. Тож, батьки дітей мають право називати своїх малюків будь-якими іменами, які їм подобаються.

— 104 905 — саме стільки маленьких громадян України з’явилося на світ упродовж першої половини 2022 року. Саме стільки новонароджених малюків було зареєстровано за цей час органами державної реєстрації актів цивільного стану, — розповідає начальниця Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостилю Ірина Дубиківська.

Аналізуючи статистику останніх років можна дійти висновку, що більшість українців при виборі імен для своїх малюків надають перевагу все ж таки традиційним іменам.

Відео дня

За перше півріччя 2022 року найпопулярнішими жіночими іменами, якими українці називали своїх новонароджених дітей, стали Анна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра, Поліна.

Популярності набирає ім’я Стефанія після перемоги українського гурту Kalush Orchestra на пісенному конкурсі «Євробачення-2022» з піснею «Stefania».

Найпоширенішими чоловічими іменами стали Артем, Олександр, Максим, Богдан, Марк, Дмитро, Михайло.

Але не всі новоспечені батьки віддають перевагу простоті та лаконічності. Багато хто хоче виділитися і дати дитині ім’я «не як у всіх». До того ж, під час війни з'явилося багато нових слів у медіапросторі, зокрема, пов'язані з новими видами зброї, за допомогою якої наша армія успішно знищує рашистів. Ними й нарікають малят породіллі.

  • Серед жіночих імен є Аделіна-Джавеліна, Джавеліна, Квітослава, Дзвенислава, Червонка, Йордана, Євангеліна, Чіамада-Аделіна, Фрея, Жасмін, Хозяйка, Аріель, Зореслава, Міссі.
  • Серед чоловічих імен: Артур-Байрактар, Ян-Джавелін, Миролюб, Варфоломій, Князь, Северус, Зореслав, Моісей, Лорд, Марілуіз, Миродар, Добромир, Граф.

За даними Міністерства юстиції, у Вінницькій області найчастіше називали:

  • Дівчаток — Софія, Анна, Анастасія, Вікторія, Мілана, Соломія;
  • Хлопчиків — Артем, Максим, Матвій, Назар, Марк.

Але були й рідковживані імена:

  • жіночі — Аделіна – Джавеліна, Айсель, Анджеліна-Лагерта, Аліанна, Радміра, Ліана, Мірабелла;
  • чоловічі — Артур-Байрактар, Ян-Джавелін, Адам Сейф, Аврам, Калаян, Миролюб, Одед, Ратмір, Хабіб.


Читайте також:

На Вінниччині «продають» стаж для призначення пенсії. Все офіційно та законно

Вантажник за 36 тисяч гривень: виклали ТОП—10 високооплачуваних вакансій Вінниччини

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Сергій Поліщук

    Нормальна статистика, все в межах. Адже кількість їбанутих навкруги набагато більша, ніж кількість тих, хто називає дітей Хозяйка та Сейф ...

keyboard_arrow_up