Хлорна криза, яку спричинила зупинка заводу «Дніпроазот», має незабаром завершитися. Принаймні, складається таке враження після заяв офіційних структур.
Спілка водоканальників — Асоціація Укрводоканалекологія — оприлюднила заяву, в якій зазначили, що ситуація з хлором стабільна, криза минула.
«АТ «ДНІПРОАЗОТ» відновлює роботу хлорної групи цехів. У даний час на підприємстві закінчені підготовчі роботи до включення виробництва. Найближчим часом очікується випуск першої продукції. Усі водоканали працюють в штатному режимі без обмеження подачі води», — йдеться в заяві.
У своєму фейсбуку це підтвердив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко. За його словами, виробництво рідкого хлору відновлено, паралельно йдуть поставки хлору з Румунії.
Але у вінницькому «Водоканалі» кажуть, що нового хлору ще не отримали.
— Розказують нам, що запустили завод «Дніпроазот», але в нас немає ані угод, ані процедур. Наразі ми не маємо нових поставок хлору. Залишається така ж ситуація, яка склалася через зупинку заводу — хлору вистачить максимум на пару днів, — сказав головний інженер вінницький «Водоканалу» Олег Шведов.
З цього приводу звернулися за коментарями до Вінницької облдержадміністрації. Там кажуть, що ситуація складна, але стабільна.
— Сьогодні (23 липня-авт.) на нараді казали, що проблеми є, але ситуацію тримають на контролі, — відповіли в департаменті інформаційної діяльності ОДА.
Наразі очікуємо коментар від начальника «Вінницяоблводоканалу» Олександра Чернятинського.
Раніше комунальники казали, що без хлору вони не зможуть очищати питну воду. Тому припинять подачу води городянам, поки не відновлять свої запаси речовини.
Про історію з хлорною кризою можете прочитати ось тут: Чим грозить городянам відсутність хлору в складах «Водоканалу»
Якщо «Водоканал» припине постачати воду вінничанам, тоді в нашому місті діятиме алгоритм забезпечення населення питною та технічною водою. Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Олег Парфілов пояснив, в чому суть плану.
— У департаменту транспорту, енергетики та зв'язку є на обліку свердловини питної води. Вони відповідають за водопостачання у Вінниці. Маємо автоцистерни для перевезення питної води, — сказав Парфілов. — За алгоритмом будемо постачати воду спочатку для потреб лікарень та освітніх закладів, а потім для мешканців багатоповерхівок. За умови, що воду взагалі відключать — технічну воду буде постачати Держслужба з надзвичайних ситуацій. Звісно, будуть обмеження, адже на всі 100% не вдасться задовольнити потреби населення.
У середині липня «Вінницяоблводоканал» виклав на сайті повідомлення про намір підняти тариф на холодну воду. Нова ціна води потрібна «Водоканалу», адже зросла ціна на електроенергію (на 25%), на реагенти (на 53%), зарплата на підприємстві (на 65,7%). Але виходить, що нові тарифи стануть вдвічі більші, ніж чинна плата за холодну воду.
Зараз сумарно, водопостачання та водовідведення коштує 9,92 гривні за кубометр (без ПДВ), а якщо приймуть новий тариф, то ця послуга вартуватиме 19,8 гривні за кубометр (без ПДВ).
Нові суми хочуть обговорити. Для цього людей скликають прийти на громадське слухання, яке відбудеться 27 липня, о 14:00, на другому поверсі в актовій залі адміністративного приміщення «Вінницяоблводоканал» за адресою вул. Київська, 173.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер