Десятки тисяч містян мають продовжити дію своїх муніципальних карток. Пояснюємо, чому так

Десятки тисяч містян мають продовжити дію своїх муніципальних карток. Пояснюємо, чому так
 • Муніципальні картки тисяч вінничан стали непридатними до використання. У чому причина? Кого перш за все стосується ця проблема? Як її можна розв'язати? Та чи варто хвилюватися всім іншим?

Ви могли бачити довжелезні черги, здебільшого з людей пенсійного віку, які вишуковуються кожного ранку біля однієї з будівель на Соборній. Там знаходиться офіс «Вінницького інформаційного центру», що видає муніципальні картки вінничанина. Ними можна розраховуватися за проїзд, зокрема користуватися можливістю безоплатної пересадки з одного громадського транспорту в інший. Та головне — саме такими картками у Вінниці «розраховуються» за проїзд пільговики. 

Наразі видано близько 150 тисяч муніципальних карток вінничанина. З них орієнтовно 100 тисяч пільгові. Третину цих карток їхні власники отримали впродовж 2019 року. Останнім часом чи не всі ці люди стикаються з проблемою, коли прикладаючи картку до валідатора, на дисплеї з'являється напис: «Картка заблокована» або «Закінчився термін дії картки». 

Розгублені пільговики, здебільшого пенсіонери, одразу звертаються до інформаційного центру. Однак роблять це переважно з самого ранку й всі одразу. Через це й з'являються черги. 

Відео дня

— У перші дні у нас дійсно утворювалися дуже довгі черги, люди стояли годинами і ми фізично не могли обслуговувати їх швидше. Таку картину можна було спостерігати зранку. Вже у другій половині дня все було інакше й до кожного віконця стояло всього по кілька людей. Зараз також є черги, але вже менші, — розповідає речниця «Вінницького інформаційного центру» Вероніка Савчук.

Вінничани приходили, аби їм продовжили дію муніципальних карток. Речниця установи каже, що зробити це дистанційно наразі неможливо, але таку послугу вже тестують.

— Термін дії всіх карток 4-5 років. Після цього людина має прийти до нас й продовжити його, якщо картка у гарному стані, або замінити її, якщо вона пошкоджена. — продовжує Савчук. — Зараз до нас приходять якраз таки ті люди, які отримали картку у 2019 році. Процедура продовження терміну дії, тобто її перепрошивка, займає 14 робочих днів і є безплатною. Упродовж цього періоду під час поїздок у громадському транспорті люди можуть пред'являти контролерам пенсійні або пільгові посвідчення. 

Незабаром термін дії почне вичерпуватися й у тих містян, які мають не пільгові картки. У «Вінницькому інформаційному центрі» говорять, що до того часу може з'явитися можливість дистанційної пролонгації строку придатності карток. Для цього потрібно буде виконати певні дії на валідаторах, встановлених у громадському транспорті. 

— Якщо не встигнемо запровадити систему до того часу, то розраховуватися можна буде банківською карткою, через QR-код або неперсоніфікованою сірою карткою, — пояснює Вероніка Савчук. — Нести нам картки передчасно не потрібно. Лише, коли на дисплеї валідатора з'явиться відповідний напис. 

Наразі «Вінницький інформаційний центр» прийняв 20 тисяч муніципальних карток, 12 тисяч з яких вже повернули власникам з продовженим терміном дії.

Для продовження терміну дії картки потрібно прийти до офісу центру, що за адресою: Соборна, 36. Робочі години: з 09.00 до 17.00.

Якщо ви лише плануєте замовляти пільгову картку, звертайтеся за тією ж адресою, але майте з собою паспорт, ідентифікаційний код та пільгове посвідчення. Для уникнення черг, радять приходити впродовж дня, а не зранку. 

Читайте також:

Калинівка, Київ, Кишинів: з якими містами Вінниця має пряме залізничне сполучення та яка вартість квитків

Базова військова підготовка: де зараз вінничани можуть отримати знання з військової справи

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
 • Олег Каськов

  Вони стали непридатними ще в кінці квітня-на початку травня. Чимало людей вже їх обновили. А "20 хвилин" лише зараз зволили про це повідомити...
 • Julia

  Пенсіонери можуть розраховувати на безплатний проїзд в усіх видах наземного транспорту, за винятком таксі. Пільга надається, якщо особа має пенсійне посвідчення. Також пенсіонери мають право безплатно пересуватися залізницею, але тільки приміського сполучення.

  Ihor reply Julia

  Потому что:деньги сами себя из бюджета не вымыют.
 • Місцевий

  Людей цими картками просто дурять, тому що пінсійні і і нші посвідчення дійсні по всій Україні, а у Вінниці навязали самофіксацію якимись картками, і їх зміну через пять років. Це примусова організація роботи   за рахунок громадян  цілого «Вінницький інформаційний центр» , з різними радницями, з немалими зарплатами.
 • Tetjana_A

  Это время можно ездить по пенсионному удостоверению. Любому льготнику.

keyboard_arrow_up