Дають 7 мільйонів гривень на те, щоб зробити кращою Вінницю і Десну

Дають 7 мільйонів гривень на те, щоб зробити кращою Вінницю і Десну
Стадіон на Масложирі зробили за гроші Вінниці у 2017 році. Проект, який згодом переміг на голосуванні, подали самі місцеві жителі
  • З 1 квітня почнуть приймати заяви на участь в конкурсі «Бюджет громадських ініціатив», за яким найкращі ідеї вінничан впроваджують за кошти бюджету.
  • Конкурс проводять вп'яте. Але уперше — на території двох населених пунктів: Вінниці та селища Десна.
  • Скільки можуть дати грошей та які ініціативи перемагали в минулому?

Суть «Бюджету громадських ініціатив» — люди самостійно обирають, що варто змінити у їхньому районі. А на реалізацію проектів отримують гроші з бюджету.

З 1 квітня до 15 травня збиратимуть проекти, які будуть втілювати протягом 2020 року. На їх реалізацію заклали 7 мільйонів гривень.

До речі, конкурс «Бюджет громадських ініціатив» вперше проведуть на території Вінниці та Десни, яка з 2019 року стала частиною Вінницької міської ОТГ. Склали коротку інструкцію про правила конкурсу:

Відео дня

Хто може подати проект? Громадянин України, віком від 16 років

Яка тематика? Ініціативи мають сприяти поліпшенню комфорту проживання мешканців у Вінниці та селищі Десна; відповідати стратегії «Вінниця-2020».

Скільки дають коштів? До 1 мільйона гривень на один великий проект, і до 200 тисяч гривень на малий.

Як подати проект? Потрібно заповнити форму проекту (зразки документів) і надіслати скан-копію на електронну пошту: [email protected] з темою листа «Бюджет громадських ініціатив» / на всеукраїнську платформу «Громадський бюджет».

Або в паперовому вигляді за адресою: Вінниця, вулиця Соборна, 59; з позначкою «Бюджет громадських ініціатив».

Важливо — проект перед поданням мають підтримати не менше 10 людей.

Що далі? Усі подані проекти сортують учасники Експертної групи, яка складається з чиновників, громадських активістів, депутатів міської ради. Відсортовані проекти виставляють на голосування, яке відбудеться з 1 до 15 жовтня 2019 року.

Кількість переможців обмежена бюджетом конкурсу — 7 мільйонів гривень. Проекти, які наберуть найбільше голосів — стають переможцями конкурсу. Для прикладу, в 2018 році було аж 13 переможців.

Ознайомитися повністю з правилами конкурсу «Бюджет громадських ініціатив» можна за цим посиланням.

Є приклади проектів-переможців? Мабуть, найактивнішими учасниками конкурсу є жителі околиць Вінниці. Так, жителі Масложиру облаштували набережну біля озера на Гладкова; зробили стадіон для гри у футбол та баскетбол; зону відпочинку; пляж біля ще одного озера.

У 2019 році тут ще зроблять гральний майданчик для дітей, благоустрій ще одного пляжу біля озера на Гладкова та фонтан. Детально про район в матеріалі: Як живе «Масложир» та що тут буде

Добре опанували «Бюджет громадських ініціатив» і жителі Тяжилова. За бюджетні гроші люди очистили озеро, побудували новий сквер, Літній театр. У 2019 році на Тяжилові відкриють Центр розвитку для дітей та молоді «Мрія» та зроблять клумбу-«корабель»

Усю інформацію про конкурс викладають на міському ресурсі: gromada.vmr.gov.ua.

Читайте також:

  • Ідеї, які змінять околиці Вінниці в 2019 році: визначили переможців «Бюджету громадських ініціатив»
  • Кострубаті вивіски приберуть з Замостянської. А якими будуть нові?
  • Новий міст буде довжиною 627 метрів. Орієнтовна ціна — 900 мільйонів гривень

Фото в матеріалі з архіву «20хвилин»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up