«Дайте нам ще диму!». 1000 димових шашок відправили на фронт волонтери з Немирова

- Як помилка у розрахунках допомогла волонтеру створити димову шашку.
- Чому у Немирові взялися саме за цю справу?
- У таких штуках на фронті велика потреба — допоможіть немирівчанам дати більше диму для військових.
Димова шашка — найкращий маскувальний халат. Так стверджують військові. Коли хлопці ховаються в диму, безпілотники «сліпі». Димова завіса затуляє електронні «очі». Вони не бачать, що робиться на землі.
Снайперам такі шашки теж стають у нагоді. Під час відходу з позиції задимлюють місце свого знаходження. А ще дим дає захисникам простір для маневру.
Про це вони пишуть і розповідають по телефону, чи під час особистих зустрічей, немирівським волонтерам. Тому просять багато диму.
«Ваш дим врятував життя хлопцям мого підрозділу, якби не сховалися під завісою, нас не було б уже в живих», — написав командир одного з відділень Леоніду Павленку.
— Після прочитаного у мене мурашки пробігли по тілу, — розповів у розмові з журналістом сайту «20 хвилин» Леонід Павленко, керівник волонтерської організації «Солдатська куховарня».
Це була його ініціатива виготовляти такі димові шашки. Він підбирав необхідні матеріали. Разом з друзями проводив випробування.
Як виникла ідея приготувати таку незвичну «страву» у керівника ГО «Солдатська куховарня»?
Стільки зробите, стільки й заберемо
— Хлопці з фронту кажуть, що готові брати димових шашок стільки, скільки зробимо, — розповідає Леонід Павленко. — Тому стараємося виготовляти скільки вдається. Якби більше матеріалу і більше рук, то й шашок було б більше. Потрібна підтримка.
Волонтер каже, готовий прийняти допомогу від тих, хто має можливість і бажання надати її. Можна переказати кошти на придбання матеріалів, чи самому закупити їх, або прийти і стати до роботи.
Назва матеріалів, рахунок організації і контакти її керівника — далі у тексті.
Ідея робити димові шашки виникла несподівано. Пан Леонід випадково побачив в Інтернеті, що цим займаються волонтери з Кривого Рога. З’ясувалося, що в таких штуках є велика потреба на фронті. Зателефонував. Попросив поділитися досвідом.
— На жаль, довідатися що-небудь, не вдалося, — каже пан Леонід. — Мабуть, криворіжці сприйняли нас за несерйозних людей. Порадили самотужки шукати «рецепт» в Інтернеті. Мовляв, там все детально розписано.
Він спробував «загуглити» інформацію про те, хто ще робить такі штуки. Не знайшов. Зрозумів, що треба братися за діло: потреба велика, а роблять мало.
Допомогла помилка у розрахунках
Павленко ніяк не сподівався, що на створення димової шашки витратить так багато часу, Здавалося б, що може бути простіше: витягуй з Інтернету «рецепт», купуй зазначені матеріали, складай все докупи — і випробовуй, задимлюй рідний Немирів.
На ділі все виявилося по-іншому.
— Знали б ви, скільки ночей я не справ через ці шашки, — продовжує чоловік. — Як в аптеці, до грама, брав необхідні матеріали. Робив все, як пишуть Інтернет-порадники. І що? Доходила справа до запалення шнура, диму нема. Або є, але такий ріденький, що годі говорити про маскування у ньому.
Дехто із знайомих, з якими «шукали» дим, махнув рукою. Сказав, що це даремна трата часу. Павленко продовжив роботу. Каже, одного разу помилився у розрахунках у вазі матеріалів. За його словами, та помилка стала рятівною.
Як же він радів, коли на околицях міста одну з улоговин, де робив випробування, затягнуло густим димом!
Це не піротехніка...
Запитую у співрозмовника, чи потрібен на такий виріб особливий дозвіл.
Каже, це не піротехнічний засіб. Тому не йдеться про погодження. Дим виходить не задушливий. Єдине, що він робить, надійно маскує людей і територію. Так стверджує співрозмовник.
Крім того, димова завіса має психологічний вплив на людину. Якщо не знати, що це таке, то попервах стає лячно.
— Хлопці розповідали. як одного разу викурювали нашими шашками кацапів з їхніх бліндажів, — говорить Павленко. — Тоді пересвідчилися, як дим впливає на людину, викликаючи страх.
Протягом минулого літа й осені пан Леонід разом зі своїми друзями і знайомими виготовили понад тисячу штук димових шашок. Каже, цією справою займаються тільки чоловіки. Є охочі долучитися і серед жінок, але їм не доручають. Павленко пояснює, що димові шашки — це чоловіча справа.
Серед матеріалів для їх виготовлення найдорожчим є калійна селітра. Вона нині не просто дорога, а дуже дорога, уточнює співрозмовник. Взимку дорого коштував парафін. Це викликано тим, що з нього робили окопні свічки. Через це матеріал став дефіцитним і відповідно ціна зросла. Тепер трохи подешевшав. Цукор входить у компонент. Цей продукт теж вартує грошей. Потрібні деякі інші матеріали, зокрема, той же шнур.
Собівартість однієї шашки обходиться приблизно у сто гривень.
Взимку вони частково припинили їх робити. Зимова погода шкодить щашкам. Зараз знову відновлюють роботу. Підготували приміщення. Його передав у користування один з місцевих підприємців. Закуповують матеріали…
Назвали свій виріб волонтери просто — «Димовуха». На кожному наклеюють логотип. Його розробив місцевий «айтішник». Зобразив голову кацапського диктатора. А що з ним робить наш військовий, уважніше придивіться до малюнку, тоді зрозумієте.
Якщо ти не в ЗСУ, то допомагай ЗСУ
Ці слова є своєрідним девізом ГО «Солдатська куховарня». Допомогти волонтерам охочі можуть за вказаними далі реквізитами.
Для юридичних осіб усіх форм власності реквізити банку:
- Найменування отримувача: СОЛДАТСЬКА КУХОВАРНЯ ГО
- Код отримувача: 44824156
- Рахунок у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA253052990000026005016109926
- Назва банку: АТ КБ ПРИВАТБАНК
Для фізичних осіб — на картку цього ж рахунку ПриватБанку:
- 5169 3351 0072 7532.
Для переказів коштів з-за кордону використовуйте платіжну систему PAYPAL:
- електронна адреса: [email protected]
- leonid Pavlenko.
Телефон для зв'язку: +38(097)5717636, Viber, WhatsApp, Telegram.
Читайте також:
СБУ закликає не відвідувати масових зібрань і дотримуватися заходів безпеки на Великодні свята
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.