Чотири команди з Вінниці, Києва, Львова та Івано-Франківська об’єднають зусилля, щоб розробити проект змін проспекту Коцюбинського.
Серед завдань, які потрібно вирішити: чи треба прокласти трамвайну колію на проспекті; як організувати рух на перехрестях поблизу набережної «Рошен», Будинку офіцерів та Залізничного вокзалу; що робити з ринками та рекламою.
На це урбаністи матимуть час до кінця квітня 2018 року. А після виконання завдання три команди отримають гонорар від Німеччини: по 250 тисяч гривень, кожна.
Із вівторка, 13 лютого, у Вінниці почали працювати «Студії ідей» - проект, мета якого розробити нову концепцію змін проспекту Коцюбинського. Потім її будуть оцінювати місцеві чиновники та експерти зі Швейцарії. І також навесні мають визначитися - коли впроваджуватимуть цей проект з паперу в реальність.
Три команди були обрані з п’ятнадцяти претендентів. Це комунальне підприємство «Інститут просторового розвитку» (Львів), ГО «Урбан Куратори» (Київ) та товариство «Urban Consulting Group» (Івано-Франківськ).
— Команди зараз не мають проектів як змінити проспект. На конкурс вони надсилали свої минулі роботи, які оцінював координатор зі Швейцарії Урс Томанн. Зараз вони ознайомляться з містом, в чому їм допоможе четверта команда з Вінниці, яка буде волонтерами-консультантами, — розказала директорка «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко.
За словами міського голови Сергія Моргунова завдання перед фахівцями поставили доволі складне. Оскільки проспект Коцюбинського та мікрорайон «Замостя» — це два вокзали, торгові площі, жвавий трафік, і на сьогодні ця територія динамічно розвивається. Тому має бути таке рішення, яке було зручно для всіх: пішоходів, приватного і громадського транспорту.
Координатор проекту Урс Томанн розказав, що найголовніші проблемні ділянки проспекту — це перехрестя.
— Цікаво було б побачити пропозиції, як змінити рух на площі Героїв Чорнобиля, площі Перемоги, Привокзальній площі. Там дуже інтенсивний рух, і я хочу побачити два сценарії вирішення ситуації. Ви отримаєте усі дані від мерії, результати соцопитування та зможете попрацювати з мікрорайоном «Замостя», — звертався до учасників пан Томанн.
Керівник Агенції просторового розвитку Олександр Коротких, що буде допомагати урбаністам, розказав про проблеми цього району та шляхи їх вирішення.
— Замостя має одразу кілька ринків: Муніципальний, Центральний, Привокзальний, оптовий. Потрібно зрозуміти, що з ними робити в перспективі. Рух проспектом ускладнений: пропонуємо «розумну систему» світлофорів та виділену смугу для громадського транспорту. Також потрібно попрацювати й над розміщенням зупинок транспорту. І пропонуємо розглянути можливість перевезти Центральний автовокзал до Залізничного, — сказав Коротких.
Чотири команди мають два місяці, аби представити власні напрацювання перетворення проспекту Коцюбинського. Про дату їх реалізації, наразі не говорять. Після виконання всіх завдань та завершення «Студії ідей», кожна з трьох команд отримає винагороду — 250 тисяч гривень, що оплачує німецький партнер Вінницької міськради GIZ.
Нагадаємо, що під час цієї зустрічі міські чиновники розказали про намір звести новий міст, який з'єднає Тяжилів із Замостям.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Natasha Makarova
Глобазоид Афромарк
Глобазоид Афромарк
Сепар Торонтуй
Да вы хотя бы фасады домов отремонтируйте на центральных улицах. Фильмы ужасов впору снимать...