Кожна людина, яка живе у Вінниці, викидає близько 280 кілограмів сміття на рік. Якщо цю суму помножити на кількість вінничан, то це вже буде 700 тисяч кубометрів сміття на рік. Тількі уявіть, такою кількістю відходів можна заповнити 280 олімпійських басейнів (об'єм одного такого — 2500 кубометрів - авт.)
Щоб зменшити навантаження на полігон у Стадниці та почати перероблення відходів — запровадили роздільний збір сміття та звели сміттєсортувальну станцію ще у 2015 році.
Як розповідав керівник комунального підприємства «Ековін» Петро Гриневич — за три роки понад 60% вінничан почали сортувати відходи. А чому не хочуть цього робити інші мешканці міста? Розпитували вінничан активісти, про що йдеться на сайті Вінницької міськради
— Ми просили вінничан дати відповідь на питання чому вони не розділяють відходи. Питання звучало так: «Я не розділяю відходи, тому що….». За результатами підрахунку відповідей на першому місті більшість людей вважають, що і «сухі» і «вологі» відходи вивозить один сміттєвоз, в чому, звичайно, помиляються, — розповіла директор товариства «Еко-Драйв» Марина Сидоріна. — На другому місці була відповідь: «Нехай відходи розділяють на полігоні спеціально навчені люди й отримують за це кошти». І на третьому місці – «Не бачу сенсу розділяти, тому що це мала шкода у порівнянні з іншими забруднювачами».
Читайте також:
Інші городяни відповідали:
Якщо маєте інші причини не розділяти відходи на «сухі» та «вологі», то напишіть нам про це у коментарях під новиною.
І хоча в мерії звітують про 60% мешканців міста, які сортують сміття, активісти визнають — вінничан не сильно хвилюють проблеми екології.
— Вінничани досить пасивно ставляться до проблеми захисту навколишнього середовища. Під час проведеного дослідження ми розвіювали міфи, про які вони говорили. Наприклад, ми пояснювали, якщо стоїть бак для «сухих» і «вологих» відходів, то сміття з них забирають різні автомобілі, — додала Марина Сидоріна. — Насправді кожен житель Вінниці – це міні-фабрика з виробництва відходів і кожен може долучитися до збереження екології. Якщо кожен вінничан долучиться до роздільного збору відходів, в результаті повітря стане чистішим, покращиться вода в колодязі та водоймах та й ґрунти стануть чистіші.
В результаті опитування було виготовлено соціальну рекламу, в якій надаються відповіді на питання вінничан. А головне — розвінчуються міфи, які заважають мешканцям розділяти відходи й таким чином робити свій внесок у збереження навколишнього середовища.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Вася
1. Порібна ще якась ємність, а то й дві- для скляних виробів, для їжи, для паперу... Де все це тримати? Квартира маленька, подвір'я нема.
2. Скілки ємностей можна нести одразу на смиття? Небагато. Тобто, якесь смиття залишається вдома - хата утворюється на смитник.
З.А.Глядач
Цікаво,як це автор множачи масу(чи то пак СУМУ) на кількість одержує об'єм?
Николай Энэми
Олексій
Олексій reply Олексій